Kierownik Główny ONR: Antysemityzm wygląda tak jak przed wojną

Gesty, organizacyjny uniform (brunatne koszule i czarne krawaty), a także hasła głoszone podczas demonstracji pochwalające agresję wobec Żydów sprawiły, że ONR traktowany jest jako organizacja odwołująca się wprost do faszyzmu. Kojarzony jest również z brutalnością i przemocą.

Nie trzeba daleko szukać. Wystarczy przypomnieć sobie demonstrację z 2008 roku na Górze Świętej Anny, marsze w Myślenicach. Ciekawe wydarzenie miało miejsce w Czeladzi gdzie w październiku 2005 koncertowały zespoły Izgorn, Agressiva 88, Prawo Krwi i Front H8. Z jakiej okazji? Zbierały pieniądze na adwokata dla oenerowca, który dźgnął nożem mieszkańca skłotu w Sosnowcu.

onr

W wywiadzie, jakiego niedawno Przemysław Holocher udzielił serwisowi Fronda.pl, przynał: „Rzeczywiście jesteśmy radykałami i nikt tego nie ukrywa”. Zapewnił też, że jeśli „przyjdą takie czasy, że trzeba będzie bronić wartości”, organizacja nie będzie wstrzymywać się przed przemocą. Dodał też, że „antysemityzm w ONR wygląda tak, jak wyglądał przed wojną”. „My będziemy walczyli z każdym przejawem antypolonizmu, nie patrząc nikomu do metryki, a za to, że często krzewicielami antypolonizmu są Żydzi, nie ponosimy winy” – powiedział.

Holocher, pytany o to, czy czarnoskóry mógłby wstąpić do ONR, przedstawił także własną definicję Polaka. „Przedwojenna definicja narodowa Polaka głosiła, że taka osoba musi się za takiego Polaka uważać, ale również większość Narodu musi go jako takiego uznawać” – powiedział. „Członek narodu polskiego wygląda inaczej, myśli inaczej, pochodzi z innego kręgu kulturowego, mówiąc wprost”.

Wywiad przeraził nawet Tomasza Terlikowskiego, radykalnie konserwatywnego publicystę. W komentarzu po przeczytaniu wywiadu, napisał: „Nie takiego patriotyzmu chcę uczyć moje dzieci” i dodał: „ONR i Jan Kobylański nie są odpowiednimi wzorcami dla dzieci, którym chcemy przekazać najlepsze, choćby te wojtyliańskie, tradycje patriotyczne”.

Więcej: http://natemat.pl/38605,onr-traci-politycznie-poprawna-maske-za-to-ze-czesto-krzewicielami-antypolonizmu-sa-zydzi-nie-ponosimy-winy

Reklamy

Posted on Grudzień 24, 2012, in Antysemityzm, Polska, Przemoc, Rasizm and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: