Nick Griffin i PDL w Cafe Niespodzianka

„Chcemy pobierania odcisków palców od imigrantów”, „kiedy przyjeżdżają do Polski, powinni podawać, jakiego są wyznania” – to tylko niektóre z kontrowersyjnych żądań zwolenników Polish Defence League, wzorowanej na English Defence League.Tradycyjnie, oskarżanie o ksenofobię skrajni prawicowcy zaczynają od odpędzenia zarzutów zdaniem takim jak: „Mój mąż jest cudzoziemcem, więc nie może być mowy o rasizmie czy ksenofobii” ze strony Izabeli Burnat Gurung.

Spotkanie organizował nacjonalistyczny think tank, Centrum Edukacyjne Powiśle. Działacze PDL chcą we współpracy z polskimi ambasadami uświadamiać społeczeństwo o destrukcyjnym wpływie islamu, który ma być rozsiewany przez imigrantów. Chcą w związku z tym zaostrzenia restrykcji imigracyjnych i pobierania odcisków palców od imigrantów.

Nick Griffin (w środku)

Z punktu widzenia władzy może to być pierwszy krok do pobierania odcisków wszystkim.

Obecny na spotkaniu „były żołnierz” na podstawie doświadczeń z misji wojskowych mówił o tym, że muzułmanom „trzeba by sypać środki antykoncepcyjne, żeby się tak nie rozmnażali”. Nikt nie protestował. Zaostrzone mają być także przepisy dotyczące deportacji. Dlaczego? Posłuchajmy intelektualnego popisu Izabeli Burnat Gurung: „Nic nie mam do Czeczenów, niektórzy na pewno potrzebują pomocy, ale… niestety bardzo często popełniają przestępstwa, pracują na czarno, a jeżdżą bardzo ładnymi samochodami”. Albo: „Duża liczba związków, niestety, zawierana jest tylko po to, by dostać kartę pobytu. To najgorsza grupa, bo oni naprawdę żerują na nas, Polakach”.

Najciekawszym jest jednak fakt, że tego typu kwestie mówione były przez Polaków, siedzących obok brytyjskiego polityka uważającego, iż to Polacy w Wielkiej Brytanii żerują na Brytyjczykach, a także pracują na czarno. Poniżej materiał propagandowy Brytyjskiej Partii Narodowej skierowany przeciwko robotnikom ze wschodu przedstawiający… myśliwiec polskiego Dywizjonu 303, biorącego udział w obronie Wielkiej Brytanii przed agresją III Rzeszy. Hasło „Brytyjska Praca dla brytyjskich pracowników”.

Źródła: http://wyborcza.pl/1,75478,14958214,Przed_czym_chce_nas_chronic_Polska_Liga_Obrony__Przed.html
http://bristlingbadger.blogspot.com/2009/05/british-jobs-for-polish-workers.html

bnp-spitfire

Reklamy

Posted on Listopad 15, 2013, in Islamofobia, Kontakty Międzynarodowe, Polonofobia, Polska, Rasizm and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: