Janusz Korwin-Mikke: Ludzie w Oświęcimiu cieszyliby się, gdyby mogli zawierać umowy śmieciowe

27 stycznia w programie telewizyjnym „To był dzień”, emitowanym w stacji Polsat News, Janusz Korwin-Mikke, prezes Kongresu Nowej Prawicy, wygłosił następujące twierdzenie:

„Ludzie pracujący w obozie w Oświęcimiu bardzo by się cieszyli, gdyby mogli zawierać umowy śmieciowe, a nie pracować na umowach (…) standardowych. Zapewniających gwarantowane wyżywienie, gwarantowane godziny pracy”.

Gdy dziennikarka prowadząca program zapytała: „Ale kto miał gwarantowane wyżywienie?”, odpowiedział: „Więźniowie w obozie. Codziennie trzy razy dziennie im wydawano wyżywienie. Mieli stałe godziny pracy i pewność zatrudnienia”.

jkm_marszTreść za: Katalog Wypadków – Brunatna Księga 2013-2014

Wcześniej lider Kongresu Nowej Prawicy prowokował stwierdzeniami, iż „za Hitlera były niższe podatki”” w związku z czym obecny system polityczny w Polsce jest gorszy od faszyzmu. Później na łamach tygodnika Do Rzeczy negował odpowiedzialność Adolfa Hitlera za Holocaust:

– Mordowanie milionów ludzi nie było celem Hitlera. Kanclerz III Rzeszy mógł nic nie wiedzieć o Holokauście. Organizatorem zagłady Żydów był Himmler. Gdyby Hitler dziś stanął przed sądem, musiałby zostać uniewinniony.

– Niech mi pan pokaże chociaż jedno zdanie, w które będzie świadczyć o tym, że Hitler wiedział o eksterminacji Żydów. Gdyby dziś stanął przed sądem, musiałby zostać uniewinniony – dodał, że „Hitler powinien zostać powieszony, ale akurat nie za to”.

– Dla mnie nie ma różnicy, czy mówimy o Hitlerze, Kwaśniewskim, Kaczyńskim czy Tusku – wszystko to dla mnie czerwone świnie. Oni różnią się metodami, cel pozostaje ten sam.

Polecamy przeczytać analizę argumentacji Korwina-Mikkego i jego polityki historycznej: Roman Sidorski, Korwin-Mikke i historia. Czy Hitler nie wiedział o Holokauście?

Korwin-Mikke w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” zapewnił, że nie chce wejścia do Sejmu. – Sejm mam głęboko gdzieś. Byliśmy w Sejmie i jaki mieliśmy wpływ na los kraju? Żaden. A ja to wykorzystam do swojej propagandy – do walki z największą zarazą, jaką są demokracja i socjalizm – przekonywał.

Reklamy

Posted on Styczeń 28, 2014, in Antysemityzm, Politykierstwo Historyczne, Polska, Prawicowy Populizm and tagged , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: