Jan Sapijaszko – ONR-owiec, nowa gwiazda TV

Po ataku nacjonalistycznej bojówki na budynek skłotu Przychodnia, prezenterka Polsat News, Agnieszka Gozdyra która przez cały miniony rok regularnie prowadziła programy telewizyjne z udziałem liderów Ruchu Narodowego poprowadziła program z… jednym z liderów Ruchu Narodowego, Krzysztofem Bosakiem.

W czasie gdy cały dyskurs publiczny skierowany był przeciwko nacjonalistom odpowiedzialnym za próbę podpalenia budynku z ludźmi oraz pobicie strażaków usiłujących zgasić płonącą tęczę na Placu Zbawiciela, telewizja Polsat legitymizowała ich zapraszając do siebie czołowego rzecznika ruchu.

556918_10151200473248237_501583393_nBosak bronił na wizji Marszu Niepodległości i agresorów stwierdzając, że nie mieli oni żadnego związku z jego organizatorami. Został wyśmiany przez prowadzącą.

Nie musiał minąć czas kiedy dziennikarze Polsatu, nie tylko wyciągnęli z listopada jakiekolwiek lekcje, ale poszli jeszcze dalej. Nową gwiazdą programu Agnieszki Gozdyry jest kierownik Brygady Mazowieckiej ONR, Jan Sapijaszko.

Zapraszanie Jana Sapijaszko jest ze strony Polsatu kolejnym przykładem „przestrzegania demokratycznych standardów debaty publicznej”, które to sprawiają, że pierwszą osobą zaproszoną do Polsatu po dniu nacjonalistycznego terroru na ulicach Warszawy nie jest ani komendant straży pożarnej, której funkcjonariusze zostali pobici, ani przedstawiciel środowiska skłoterskiego tylko nacjonalista Krzysztof Bosak z jednej strony i działacz SLD, ugrupowania nie mającego z wydarzeniami listopadowymi nic wspólnego jako przysłowiowa „druga strona”.

Warto w tym kontekście poświęcić chwilę uwagi osobie Jana Sapijaszki i jego „standardów debaty publicznej”.

W kwietniu 2012 roku, dziennikarka katolickiego portalu Fronda, Marta Brzezińska skrytykowała akcje ruchu narodowego wymierzone przeciwko środowiskom homoseksualnym. Krytykowała ich za agresję, neofaszystowską symbolikę i przedstawianie środowisk homofobicznych jako środowisk faszyzujących.

„Głupich kur*w nie brakuje, albo sprzedajnych. J***ć Frondę”. Pod wpisem posypały się podobne opinie, w tym Pauliny B., która napisała, że „takim kobietom w czasie okupacji obcinano włosy”. Jan Sapijaszko dopisał jeszcze w komentarzu skrót „Ś.W.O” (od hasła „Śmierć Wrogom Ojczyzny).

Marta Brzezińska w rozmowie z naTemat ujawniła, że zgłosiła już sprawę na policję. – Podjęłam odpowiednie kroki prawne. Dotyczą gróźb i znieważenia. Nie chcę więcej komentować – stwierdziła. Na łamach Frondy przyznała zaś, że choć spodziewała się krytyki, nie przewidziała „skali chamstwa, jakiej sięgnęła ta polemika”. Źródło: http://natemat.pl/16355,glupia-kur-a-ogolic-jej-glowe-nacjonalisci-groza-dziennikarce-frondy-za-to-ze-skrytykowala-neonazistow

Dobrze by było gdyby dziennikarze telewizyjni dwa razy zastanowili się komu udostępniają czas antenowy i z czym będzie się wiązać wszelka próba krytyki. Chyba, że żadnej krytyki skrajnej prawicy ze strony Polsatu nie przewidziano.

Zobacz też: Rozmowa Jana Sapijaszki i kierownika głównego ONR, Przemysława Holochera ujawniona przez Wikileaks

Reklamy

Posted on Styczeń 31, 2014, in Dziennikarze, Obyczajówka, Polska, Ręka Rękę Myje and tagged , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: