Lublin: Neonaziści uwolnieni

Sąd Okręgowy w Lublinie kazał dziś po południu zwolnić z aresztu czterech mężczyzn, których prokuratura podejrzewa o udział w grupie przestępczej oraz nawoływanie do przemocy i nienawiści wobec Tomasza Pietrasiewicza, dyrektora Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN.

Sąd uznał, że nie ma dowodów na istnienie antysemickiego gangu i na to, że podejrzani na wolności będą utrudniać śledztwo.Akcja policji to efekt połączenia w jedno wszystkich postępowania dotyczących ataków o podłożu rasistowskim i antysemickim z ostatnich trzech lat w Lublinie.

z15362978Q,Napis-na-budynku--w-okolicy-ktorego-mieszka-policj

Napis na budynku, w okolicy którego mieszka policjant (Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

Tomaszowi Pietrasiewiczowi wrzucono do domu cegłę ze swastykami, na parapecie okna w jego mieszkaniu podłożono atrapę bomby, rozwieszano też w mieście antysemickie plakaty. Z kolei dom dr. Libionki obrzucono kamieniami i petardami, a na samochodzie dwukrotnie namalowano mu swastyki.

Według śledczych zatrzymani odpowiadali m.in. za rozwieszenie w maju 2012 r. afiszy opatrzonych przedrukowanym zdjęciem dyrektora Teatru NN. Plakat miał imitować zaproszenie na spektakl, oczywiście fałszywy, pt. „Icka ulice, srula kamienice, czyli jak grabić Polskę w majestacie prawa”. W rogach umieszczono gwiazdy Dawida. Według policji w grupie był wyraźny podział ról, a akcje były zaplanowane czego dowodem jest fakt, iż odbywały się nocą. Co ciekawe, kilka dni po akcji ilka dni po akcji w pobliżu domu jednego z funkcjonariuszy ze specgrupy odpowiadającej za aresztowanie neonazistów ktoś namalował jego imię i nazwisko oraz groźbę: „Ty kurwo jebana, skończysz jak Papała”.

Dzięki pomocy lubelskich antyfaszystów, środowisko 161infocafe opisało powiązania zatrzymanych z ruchem Blood & Honour. Więcej: Fakty o grupie lubelskich neonazistów.

Źródło: K. Adamaszek, Sąd: Nie ma grupy antysemitów. Mogą już wyjść na wolność, Gazeta.pl Lublin, 2014-02-13

Reklamy

Posted on Luty 14, 2014, in Antysemityzm, Neonaziści, Polska, Ręka Rękę Myje and tagged , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. NIEZLE SIE DZIEJE….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: