Paweł Gubariew – „trybun ludowy” z Doniecka, czyli neonaziści po stronie Putina

O wyczynach ukraińskich nacjonalistów informowaliśmy już wcześniej. Teraz okazuje się, że po „drugiej stronie” roi się od nacjonalistów i neonazistów.

Jak informuje rosyjski serwis Lenta.ru, Paweł Gubariew, który wraz ze zwolennikami przyłączenia do Rosji Donbasu, zajął budynki administracji Doniecka i ogłosił się „gubernatorem ludowym” i lokalną władzą, jest nie tylko kapitalistą, ale także był członkiem neonazistowskiej organizacji „Rosyjskiej Jedności Narodowej”(Русском национальном единстве) a następnie radnym rasistowskiej i antysemickiej Postępowej Partii Socjalistycznej Ukrainy (o której wspominali ukraińscy anarchiści).

Po tym jak został aresztowany przez kijowskie władze, część niezorientowanej w sytuacji lewicy zachodniej ogłosiła go „represjonowanym trybunem ludowym”.

Paweł Gubariew

Paweł Gubariew

Serwis vesti.ru natomiast informował, że do Sewastopola przypływają serbscy czetnicy, skrajni szowiniści okryci złą sławą podczas czystek etnicznych w byłej Jugosławii, by „wspomóc swoich rosyjskich braci”. Czetnicy prowadzą aktywną politykę zagraniczna, pojawiają się co roku na Marszu Niepodległości w Warszawie i inspirują demonstracje polskich nacjonalistów pod hasłem „Kosowo jest Serbskie”. To o tyle istotne, że dużą mniejszość na Krymie stanowią Tatarzy, którzy podobnie jak mieszkańcy Kosowa, są muzułmanami. Dla czetników może to stanowić przedłużenie walki o Kosowo z „islamskim zagrożeniem” i doprowadzić do czystek etnicznych Tatarów z Krymu, którzy raz już byli wywożeni i eksterminowani przez Stalina. Niedawno, ktoś rozpoczął znakowanie domów Tatarów krymskich, co może stanowić wstęp do czystek.

Także na wielu demonstracjach lansowanych przez putinowską propagandą jako „antyfaszystowskie” występowały skrajnie nacjonalistyczne i neonazistowskie elementy, zarówno na demonstracji w Odessie, jak i w Sewastopolu (zdjęcia poniżej).

Źródło: cia.media.pl

Reklamy

Posted on Marzec 8, 2014, in Kontakty Międzynarodowe, Neonaziści, Ręka Rękę Myje, Ukraina, Świat and tagged , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: