Kamil Ryba skazany na pół roku więzienia za łamanie praw wolności obywatelskiej

Kamil Ryba to centralna figura szwedzkiej organizacji islamofobicznej, wzorującej się na English Defence Leauge. Jest również jednym z założycieli polskiego odpowiednika tego ruchu.

Kilka miesięcy temu opieka społeczna odebrała mu dziecko, co polska prawica komentowała jako przykład represji na dobrym obywatelu, który poświęca życie walce z islamem. Tym razem zaliczył bardziej perfidną wpadkę.

Kamil Ryba w Sztokholmie (Expo)

13 grudnia pojawił się w redakcji Expressen i zażądał rozmowy z redaktorem naczelnym lub z inną osobę odpowiedzialną za publikację artykułów, z których wynikało, że kilku polityków pod pseudonimami pisało teksty życzące imigrantom śmierci i popierające Breivika.

Zwyzywał pracowników gazety od komunistów po czym rozbił o ścianę trzy jajka. Zapowiedział, że następnym razem wróci z nożem.

20 lutego bieżącego roku rozpoczął się proces z powództwa redaktora Expressen Thomassa Mattsona, który osobiście wielokrotnie był celem ataków i pogróżek ze strony lidera SDL.

Cztery dni temu Sąd Rejonowy w Göteborgu wydał oficjalne orzeczenie sądowe uznające Kamila Rybę winnym zarzucanych mu czynów. Skazał go na 6 miesięcy pozbawiania wolności. To pierwszy w Szwecji od 1958 r. przypadek skazania w wyniku złamania praw wolności obywatelskiej.

Źródła: Michał Gąsior, NaTemat.PL: Polak robi w Szwecji „karierę” na nienawiści do muzułmanów. W redakcji gazety rzucał jajkami i groził użyciem noża | WPROST: Polak, lider skrajnej prawicy w Szwecji, został skazany

Wcześniej został skazany przez polski sąd na rok w zawieszeniu, po tym jak aresztowano go na lotnisku, gdy wracał z Marszu Niepodległości. Stwierdził, że został niesłusznie skazany za „krytykę muzułmanów”. Oto jego dzieła zebrane:

Chcecie spokoju to wypier*** na Bliski Wschód. W Polsce nigdy nie zaznacie spokoju i bezpieczeństwa. Na każdym roku będziecie bici i obrażani. Polska jest, była i zawsze będzie krajem patriotycznym. Wasze muzułmańskie ryje będą obijane na każdym kroku świńskie skur****. Pokażcie się tylko na ulicach, wasze hijaby będą leciały razem z włosami, muzułmańskie szczury.

Krytyka islamu Kamila Ryby (NaTemat)

Reklamy

Posted on Marzec 10, 2014, in Dziennikarze, Islamofobia, Polska, Rasizm, Szwecja and tagged , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: