Niko Puhakka nie zerwał z nazizmem!

Kontrowersje wśród użytkowników portali społecznościowych i forów internetowych wywołała zapowiedź występu fińskiego zawodnika MMA, Niko Puhakki na gali w Polsce.

Puhakka jest zapraszany do Polski nie po raz pierwszy. Wcześniej największe kontrowersje wzbudzały znajdujące się na jego ciele tatuaże przedstawiające totenkopfy, runę życia umieszczaną na grobach SS-manów oraz insygnia międzynarodowej organizacji neonazistowskiej – Blood & Honour. Obiekcje budziła również działalność Puhakki w fińskim oddziale Blood & Honour. W 2003 był wymieniany na łamach magazynu B&H – Scene News (numer 28) jako główny członek ochrony Blood & Honour.

Tatuaże Niko Puhakki

W związku z kontrowersjami roztaczającymi się wokół jego osoby, w Polsce odwołana została jego walka na XVIII gali KSW w Łodzi, gdzie walczyć miał z Arturem Sowińskim. Aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, Puhakka zakrył tatuaż z insygniami Blood & Honour.

Nowy tatuaż Puhakki

Okazało się jednak, że była to dla niego wyłącznie zmiana kosmetyczna. Przy okazji odwołania jego walki w Irlandii na gali Celtic Gladiators, wypłynęły jego zdjęcia z Polski. Na jednym Puhakka miał na sobie koszulkę Blood & Honour…

Niko i jego koszulka

Na innym dzielił scenę z wokalistą nazistowskiego zespołu Obłęd… Zespół ten został założony przez gitarzystę Konkwisty 88, a w 2013 roku, grał w Londynie na koncercie Blood & Honour zorganizowanym w rocznicę urodzin Adolfa Hitlera.

Niko i wokalista Obłędu

O bliskich kontaktach z zespołem Obłęd świadczy również zdjęcie zrobione na podwórku domu jego gitarzysty. Puhakka również na nim występuje w koszulce Blood & Honour. Na zdjęciu jest również Wojciech Ciepliński ps. „Ciepły”, wieloletni działacz polskiego środowiska Blood & Honour i właściciel studia tatuażu Valhalla.

Ciepliński to również organizator neonazistowskich koncertów (m.in. tego “sławnego” koncertu spod Lublina z 1997 roku, którego fragmenty wideo można zobaczyć w filmie dokumentalnym “Skin Or Die” Daniela Schweizera, czy niby apolitycznych, oi’owych koncertów w lubelskim klubie Nobo z 2009 roku ).

W 2010 roku był zatrzymywany i przesłuchiwany przez ABW w sprawie internetowej akcji REDWATCH. Strony internetowej zamieszczającej zdjęcia twarzy i dane tzw. „wrogów białej rasy”.

Pierwszy od lewej: Wojciech Ciepliński, drugi Niko Puhakka oraz członkowie zespołu Obłęd ze swoimi koleżankami…

„Prawdziwych” fanów MMA, twierdzących, że przeciwnicy występu Puhakki w Polsce nie mają nic z MMA wspólnego powinny zastanowić jeszcze dwa fakty. Opinia angielskiego mistrza MMA, Petera Irvinga na temat walki Puhakki oraz osoba jego sponsora, właściciela firmy Mad Dog.

Rashguard Mad Doga z symbolem białej pięści

Bartłomiej Jakub Kożuchowski ps. „Lala”, bo o nim mowa, został aresztowany pod koniec stycznia 2014 wraz z Krzysztofem Kokowiczem. Miało to związek z regularnymi atakami na ludzi związanych z upamiętnianiem Holokaustu w Lublinie. Więcej o sprawie oraz o powiązaniach Kożuchowskiego z wymienionym wyżej Cieplińskim w dostępnym u nas materiale „Fakty o grupie lubelskich neonazistów”.

Innym sponsorem Puhakki jest firma Holzer Reich, produkująca takie koszulki: Wzór 1, Wzór 2.

Oto garść faktów dotyczących rzekomego zerwania Niko Puhakki z nazizmem.

Reklamy

Posted on Marzec 13, 2014, in Koncerty Neonazistowskie, Neonaziści, Polska, Rasizm and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 5 Komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: