Niemcy: Kim są stronnicy Kremla?

W Niemczech rosyjscy neofaszyści zorganizowali akcję pod ambasadą Rosji. Solidaryzowali się z ukraińską policją – Berkutem oraz rosyjskimi żołnierzami na Krymie.

Akcje wspierała część niemieckich „antyimperialistów” spod znaku sierpa i młota. Co ich łączy? Totalitaryzm i wrogość wobec USA. Dobrze czuli się obok siebie z flagami Rosji, Syrii czy czerwonymi z sierpami i młotami. Dobrze się obok siebie czuli nie zależnie od tego, że połowa z nich, określająca się jako „lewicowcy” czy „komuniści” na co dzień pojawia się również na lewicowych demonstracjach.

Organizator akcji, Rosjanin mieszkający w Niemczech ma na swoim profilu facebookowym sporą ilość propagandy homofobicznej. Udostępnia apele o solidarność z Rosją skierowane do „Słowian” i „chrześcijan”. W kwestii wspierania ukraińskiej bezpieki i autorytarnych reżimów, tylko dlatego, że są wrogie polityce Stanom Zjednoczonym, części lewicowych grupek w Niemczech jest z nim jednak na tyle po drodze aby razem demonstrować.

Obrońca wolności chwali walkę z „pederastami”

Poniżej garść zdjęć z facebooka. Widoczne flagi Rosji, Syrii (z której rządem również organizacje neofaszystowskie i stalinowskie z całego świata sympatyzują), czerwone oraz symbole Berkutu. Tak, niemiecka „lewica” i rosyjscy szowiniści wspierają ukraiński rząd, który pada według nich ofiarą przewrotu „agentów amerykańskiego imperializmu”.

O ile nie trudno zrozumieć motywy rosyjskich nacjonalistów, o tyle odpowiedź na pytanie czy widoczni na zdjęciach niemieccy komuniści zorientowali się, że ZSRR już nie istnieje pozostaje bez odpowiedzi.

„Jesteśmy za Berkutem”

Advertisements

Posted on Marzec 16, 2014, in Kontakty ze Służbami, Niemcy, Świat and tagged , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: