Udo Voigt – nazista, który chce być euro-posłem

Nie ma wątpliwości, że Udo Voigt mimo, iż po 15 latach kierowania NPD od 2011 roku nie jest już jej przewodniczącym to jedna z najważniejszych o ile nie najważniejsza postać na europejskiej scenie neonazistowskiej.

Obecnie stara się o mandat euro-posła z ramienia swojej partii. Jak deklaruje, chce żeby skrajnie prawicowe ruchy ze wszystkich krajów opanowały euro-parlament i rozsadziły Unię Europejską od środka.

62-letni Udo Voigt działa w NPD od 16 roku życia. Z odmowy rezygnacji z członkostwa w partii został usunięty z sił powietrznych armii niemieckiej.

Dwa lata później został wybrany do zarządu federalnego partii. Sześć lat później przejął kontrolę nad bawarskimi strukturami NPD z powodu skazania poprzedniego koordynatora, narciarza Guntera Deckerta za podżeganie do waśni na tle narodowym. W marcu 1996 roku został wybrany większością głosów na przewodniczącego NPD.

Udo Voigt, mimo iż nie wstydzi się Rudolfa Hessa (na zdjęciu) oraz kontaktów z byłym liderem Ku Klux Klanu Davida Duke’iem przeprowadził radykalną zmianę wizerunkową w partii. Za jego sprawą niemieccy neonaziści zmienili fleki na garnitury. Obecnie nie kojarzą się już z subkulturą skinhead, a na listach wyborczych do parlamentów lokalnych znajdują się nawet lekarze i prawnicy.

Sześć milionów nie jest liczbą dokładną. Maksymalnie w Auschwitz zginęło 340 tys. osób. Żydzi mówią, że nawet gdyby jeden Żyd zginął gdyż był Żydem byłaby to zbrodnia.

Tego typu poglądy Voigt wygłaszał publicznie m.in. na łamach irańskiej telewizji. W wypowiedzi tej nie tylko neguje ludobójstwo, ale również relatywizuje antysemityzm uważając, że zabicie kogoś ze względu na pochodzenie nie jest zbrodnią.

Adolf Hitler był w jego mniemaniu „mężem stanu”. W Jenie w 2007 roku proponował przyznanie Rudolfowi Hessowi pokojowej nagrody Nobla.

10 grudnia 2007 udzielając wywiadu telewizji ARD zażądał od Polski zwrotu Pomorza, Prus Zachodnich, Prus Wschodnich, Śląska, Gdańska i Wrocławia, a od Rosji Kaliningradu. 2 stycznia 2008 gdyńska prokuratura wszczęła śledztwo stawiając mu zarzut brzmiący: nawoływanie do popełnienia zbrodni, tj. podjęcia działań zmierzających bezpośrednio do oderwania części obszaru Rzeczypospolitej Polskiej.

Oprócz roszczeń terytorialnych wobec Polski, jego partia postuluje zamknięcie granic dla „atomowej śmierci z Polski” i „polskich kryminalistów”.

Zasłynął również plakatem wyborczym o haśle „Dodajemy gazu”, który rozwieszany był w sąsiedztwie synagog i organizacji żydowskich.

Udo Voigt ma kilka wyroków za rasizm oraz gloryfikowanie nazizmu. Na chwilę obecną jego szanse na mandat w europejskim parlamencie są nikłe, jednak w związku z uznaniem progu wyborczego przez niemiecki trybunał konstytucyjny nielegalny, wystarczy mu 1% poparcia aby wejść do parlamentu niemieckiego.

Ilość zdobytych głosów w tych wyborach może dać obraz realnej siły NPD, która przechodzi obecnie kryzys wewnętrzny.

Reklamy

Posted on Kwiecień 3, 2014, in Antysemityzm, Neonaziści, Niemcy, Polonofobia, Rasizm, Świat and tagged , . Bookmark the permalink. 3 Komentarze.

  1. Może po prostu ktoś, kto ma wyroki za gloryfikowanie nazizmu, powinien mieć prawnie zabronione startowanie w jakichkolwiek wyborach?

  2. za popieranie faszyzmu powinien być szpital psychiatryczny

  1. Pingback: Co robi żołnierz Wojska Polskiego wśród liderów ugrupowań neofaszystowskich? | Stop Nacjonalizmowi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: