Wielka Brytania: Nigel Farage może wygrać wybory

Lider antyimigranckiej partii UKIP, Nigel Farage zyskuje coraz lepsze notowania w sondażach przedwyborczych.

Swoją popularność zawdzięcza dwóm wygranym debatom z wicepremierem i liderem Partii Liberalnej Nickiem Cleggiem. Najnowszy sondaż instytutu YouGov wskazuje że przed eurowyborami eurosceptyczny UKIP jest już na drugim miejscu wśród brytyjskich partii, a na pierwszym, jeśli liczyć tylko tych respondentów, którzy deklarują, że na pewno wezmą udział w głosowaniu.

Nigel FarageStronnicy UKIP są przy tym wierniejsi od wyborców pozostałych partii. 63% uprawnionych deklaruje, że pójdzie głosować.

Sam Nigel Farage wypadł w tym sondażu znacznie lepiej niż pozostali politycy brytyjscy: jako jedyny otrzymał pozytywne notowania – plus 25 punktów. Konserwatywny premier David Cameron dostał minus 10, lider opozycyjnej Partii Pracy Ed Miliband – minus 34, a liberał Nick Clegg – minus 51.

Partia Nigela Farage’a powiązana jest między innymi z Partią Prawdziwych Finów i Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry.

Co ciekawe, Farage’a popiera aż 16% polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii. Badanie, które to wykazało przeprowadziło Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii na zlecenie gazety niedzielnej „The Sunday Times”.

Polacy uznali przywódcę opozycyjnej Partii Pracy, Eda Milibanda, który otrzymał 30% głosów, ale Nigel Farage otrzymał ponad 16%. Trzeci był konserwatywny premier David Cameron (15,6%), a czwarty wicepremier, liberał Nick Clegg (14%).

Ta część Polaków, która popiera Farage’a jest jednak zdystansowana do jego partii. Postuluje ona wycofanie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ograniczenie zasiłków dla imigrantów z Europy i wprowadzenia 5-letniego zakazu dalszego ich napływu.

Prezes Zjednoczenia Polskiego w Wielkiej Brytanii, Tadeusz Stenzel powiedział „Sunday Timesowi”, że część Polaków na Wyspach zgadza się z Faragem, że w Wielkiej Brytanii jest już dość imigrantów. Nie wiadomo nadal jaką pozycję społeczną zajmują owi Polacy, czy mają brytyjskie obywatelstwo oraz jak długo mieszkają w Wielkiej Brytanii.

Advertisements

Posted on Kwiecień 8, 2014, in Wielka Brytania, Świat and tagged , , , . Bookmark the permalink. 4 komentarze.

  1. Jak dotychczas Nigel Farage nigdy nie stwierdził, że popiera małżeństwa homoseksualne. Wielokrotnie natomiast powiedział coś zupełnie odwrotnego.

    • Dzięki! Usunąłem ten fragment. Info o jego homofobii znajduje się w naszym drugim wpisie o Nigelu Farage’u pt. Polaku nie głosuj na UKIP. Pod komentarzami znajduje się ping do niego.

  1. Pingback: Wielka Brytania: Polaku nie głosuj na UKIP! | Stop Nacjonalizmowi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: