Nazistowski koncert, zlot faszystów i przewodniczący Młodzieży Wszechpolskiej

Kilka dni temu opisaliśmy kongres neonazistowskiej młodzieżówki niemieckiej na którym pojawiło się wielu sojuszników Ruchu Narodowego.

Tymczasem w styczniu, we Włoszech miał miejsce inny kongres na którym również byli goście kongresu niemieckiego. Neofaszystowska partia Forza Nouva nie buduje kapitału politycznego na niechęci wobec Polaków. W związku z tym, dla polskich neofaszystów z Młodzieży Wszechpolskiej wysłanie na jej kongres swojego prezesa (i kandydata w wyborach do EuroParlamentu z ramienia Ruchu Narodowego) nie było tak trudne jak bliskość Niemców.

1560679_594915633913935_1197162536_nZdjęcie z prawej – Tomasz Pałasz na kongresie Forzy Nouvy.

Animozje między nacjonalistami z różnych krajów mają miejsce jednak nie wiąże się to z odrzuceniem narodowego socjalizmu ani przez Młodzież Wszechpolską o czym świadczy otoczka wydarzenia.

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej miał prawo nie wiedzieć, że goszczący na tej samej imprezie Szwedzi z Młodzieży Nordyckiej oraz Nick Griffin pojadą za pół roku na imprezę sygnowaną przez młodzieżówkę antypolskiej partii. Nie mógł jednak nie zauważyć jaka impreza muzyczna odbywa się w tym samym miejscu i w tym samym czasie.

Równolegle z kongresem odbywał się Festival Boreal. Zagrały tam trzy, bardzo ciekawe zespoły muzyczne.

~~ Wåfflor Waffen / Rahowas Vittnen ~~

Sztokholmscy Nazi Punks

Zespół Wåfflor Waffen to nazi-pankowy projekt z północnego Sztokholmu. Nazwa Rahowas Vitten znaczyła tyle co „Świadek Świętej Wojny Ras” RAHOWA to skrót od RAcial HOly WAr. Grupa zmieniła z czasem nazwę na Wåfflor Luftwaffe, a potem na Wåfflor Waffen.

Jeden z jej członków jest działaczem szwedzkich Narodowych Demokratów, partii powiązanej z jawnie nazistowskimi organizacjami szwedzkimi. (Źródło)

~~ Legittima Offesa ~~

Legitima Offesa to znany w całej Europie zespół faszystowskich skinheadów z Bolonii, miasta w którym miał miejsce atak bombowy na dworzec 2 sierpnia 1980 roku.

Zamach terrorystyczny, który pochłonął 200 ofiar był jedną z wielu akcji grupy terrorystycznej Nuclei Armati Rivoluzionari, do której należał założyciel i przewodniczący Forzy Nouvy, Roberto Fiore.

Legitima Offesa grywa na koncertach organizowanych przez środowiska niemieckich nazi-skinheadów jak Honour & Pride w kwietniu 2012 roku lub impreza w Revine Lago 3 września 2011 gdzie nad sceną rozwinięto ogromny baner Blood & Honour.

Scena na festiwalu Ritorno a Camelot na której zagrała Legitima Offesa

~~ Nordica / Agressiva 88 ~~

Członkowie Nordici z Tomaszem Pałaszem na kongresie Forzy Nouvy / Festiwalu Boreal

Nordica, występująca wcześniej pod nazwą Agressiva 88 to największa aktywna kapela neonazistowska w Polsce. Jak czytamy na portalach narodowców jest projektem członków zespołu Agressiva 88. Zespół ten nagrał m.in. takie utwory jak “Duma nadczłowieka”, “Narodowi Socjaliści” czy “Biała Kur… Czarnucha” i jest w obecnej chwili najbardziej radykalnym zespołem neonazistowskim w kraju. SPS to zespół Agressiva 88 pod inną nazwą, dla zakamuflowania “sławy” Agressivy 88. Jak i z kim koncertuje Nordica w Polsce, pisaliśmy w marcu.

Tomasz Pałasz – jedynka w województwie pomorskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Jak czytamy na stronie komitetu wyborczego Ruchu Narodowego: Urodzony w 1990 roku, absolwent politologii I stopnia, student studiów magisterskich z politologii oraz rosjoznawstwa I stopnia na Uniwersytecie Gdańskim. Alumn Europejskiej Akademii Dyplomacji. Od 2008 roku działacz Młodzieży Wszechpolskiej, w której pełni funkcję prezesa od 13 kwietnia 2013 roku. Od 2010 roku członek Korporacji Akademickiej Związek Akademików Gdańskich Wisła. Członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. Urodził się w Gdyni, obecnie mieszkaniec Pogórza w gminie Kosakowo.

Fotografowanie się z neonazistowskimi muzykami, uczestniczenie w festiwalach na których grają powyższe zespoły oraz przemawianie na kongresie Forzy Nouvy raczej nie jest niczym co mógłby wpisać w swoje wyborcze CV.

Reklamy

Posted on Kwiecień 15, 2014, in Kontakty Międzynarodowe, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna, Włochy and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. 7 Komentarzy.

 1. po co sie w ogole pocicie pisząc te kłamstwa o Narodowcach 🙂 juz przegraliście, czas sie z tym pogodzic:)

  • Ale z czym? Z tym, że macie 0,8%? Z tym to raczej sami się musicie pogodzić. A zdjęcia niestety są prawdziwe i nadal wiszą na profilu facebookowym zespołu Nordica. Prezes MW był na tym festiwalu.

 2. Biały Głos Podziemia

  Oj tam oj tam. Toż wasz wafel, Majakowski(lubię jego twórczość), nie powstydziłby się słów:
  ,,Nas nie zniszczy pył i rdza,
  pokazała to historia,
  wypaczona,zakłamana
  trwała i surowa niczym stal!”
  A co do Tomka – pogratulować mu, że się załapał się na takie dobre granie! Sam bym chciał, lecz za mało keszu miałem, by z samego serca BeeRDe jechać na memoriał Szczerego. Nasze szeregi rosną, a wasze? Głównie załoganci po trzydziestce, walczący o ćpanie na legalu, przywileje dla zboków i azylantów. Cassus cygańskiego siedliska we Wrocku jest książkowy – wpisujecie się z magistratem i dudim w pompowanie poparcia dla nas. Gdy dochodzi do konfliktu na linii Naród – obcy, zawsze bronicie obcego, zapewniając sobie dość słuszną opinię zdrajców, za potem dostajecie po łapkach(Wagenbudel). Nie umieliście wykończyć Brygady Łódzkiej, gdy było ich 6, a szarpów koło pół setki. Teraz to możecie robić swe koszuleczki dla ekip pokroju D161 – darmozjadynasocjalu161.

  Oczekuję konstruktywnej kłótni ;P – pozdrawiam, zły skin z ONR 😉

  • Tu nie ma konfliktu naród – obcy tylko bogaty – biedny w którym wy jak zwykle wpisujecie się na stronie bogatych.

   Ostatnio jak Holocher się nie zalogował coś słabo z waszymi szeregmi. To http://gnwp.eu/kandydaci_mw.html jasno wskazuje na to, że ilość niekoniecznie znaczy jakość, a czytając tę pustkę umysłową odnoszę wrażenie, że pierwsi byście z ruskim kolaborowali jakby zaatakował.

   Nie tyle po łapach co po główkach butelkami po Carlsbergu ostatnio sromotnie dostaliście przy okazji przychodniabudel. Nie dziwię się, że coraz głupsze rzeczy wypisujecie.

   Nie wiem jak się ma teraz Brygada Łódzka, ale coraz więcej na murach napisów ONR-konfidenci od zeszłego Marszu. Przypadek? Nie sądzę.

 1. Pingback: Jacek Lanuszny: Narodowy kandydat na senatora | Stop Nacjonalizmowi

 2. Pingback: Nordica: Brudne gacie Ruchu Narodowego | Stop Nacjonalizmowi

 3. Pingback: Wspieramy NS-ów mocno: Sielatycki i jego scena | Stop Nacjonalizmowi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: