Prawie 100 morderstw na tle rasowym powiązanych z jednym forum internetowym?

Ludzie umoczeni w sprawę prawie 100 morderstw można powiązać ze skrajnie prawicową stroną internetową. Twierdzi raport Southern Poverty Law Center (SPLC).

Stormfront.org to forum „Białych Nacjonalistów”, użytkownikami są skrajni prawicowcy z całego świata. Jednym z nich był Anders Breivik, morderca 77 osób, innym Wade Michael Page, morderca sześciu.

Badanie trwało dwa lata i objęło okres od 1995 roku kiedy Stormfront stał się jedną z pierwszych rasistowskich stron internetowych. Raport został opublikowany zanim jeden z amerykańskich rasistów, Frazier Glenn Miller został oskarżony o zabójstwo trzech osób w Centrum Żydowskim w mieście Kansas.

Stormfront ma 286 000 użytkowników. Aktywnych około 1 800 dziennie. Raport
http://www.splcenter.org/sites/default/files/intelligence_report_154_homicide_world_wide.pdf
wykazał związek forum jedynie z dziesięcioma sprawami, jego autorzy uznają, że jest to ważne ponieważ pokazuje co oferuje Stormfront osobom popełniającym morderstwa na tle rasowym.

Frazier Glenn Cross / Reuters

Stormfront, założony przez byłego Wielkiego Czarnoksiężnika Ku Klux Klanu to wylęgarnia ludzi, którzy na siłę chcą złożyć odpowiedzialność za prawdziwe lub wyimaginowane problemy świata na Żydów, Afroamerykanów lub imigrantów. To w połączeniu z łatwym dostępem do broni prowadzi do zamachów terrorystycznych. Okazuje się, że prawicowi ekstremiści od 11 września 2001 roku zamordowali więcej osób niż islamiści.

Duży wzrost aktywności morderców nastąpił po wyborach prezydenckich w 2009 roku wygranych przez Baracka Obamę.

Autorzy raportu twierdzą, iż amerykański Departament Obrony zwróci uwagę na grupy rasistowskie w USA, gdyż do tej pory bardziej koncentrował się na dżihadystach, którzy nie są większością wśród terrorystów w USA.

http://www.theguardian.com/world/2014/apr/18/hate-crime-murders-website-stormfront-report

Reklamy

Posted on Kwiecień 23, 2014, in Antysemityzm, Broń, Przemoc, Rasizm, Stany Zjednoczone, Terroryzm and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: