Antysemityzm na łamach Najwyższego Czasu

W związku z coraz częstszymi kontrowersyjnymi wypowiedziami lidera Kongresu Nowej Prawicy, publicysta Polityki – Daniel Passent postanowił zlustrować wydawany przez niego Tygodnik Najwyższy Czas.

Treści, które tam znalazł przeraziły go. Janusz Korwin-Mikke od jakiegoś czasu nie tylko relatywizuje III Rzeszę tezami, iż „za Hitlera było lepiej bo były niższe podatki”, „Hitler nie wiedział o ludobójstwie”. Do standardów doszło nawet: „Ludzie pracujący w obozie w Oświęcimiu bardzo by się cieszyli, gdyby mogli pracować na umowach śmieciowych, a nie na umowach obozowych, standardowych, zapewniających gwarantowane wyżywienie, gwarantowane godziny pracy.”

Korwin-Mikke był członkiem Komitetu Honorowego Marszu Niepodległości

Na łamach programu „Ja Panu Nie Przerywałem” w rozmowie z Piotrem Szumlewiczem redaktor naczelny wydawanego przez JKM pisma stwierdził też, że nie widzi niczego złego w postawie antysemickiej. A oto co znalazł Passent w kilku numerach Najwyższego Czasu:

W organie prasowym JKM co któreś słowo zaczyna się na ‚ż’: ‚żydowska gazeta dla Polaków’, ‚propagandysta z gazety żydowskiej’, ‚czytelnicy chlipiący swą intelektualną wodziankę z żydowskiej gazety dla Polaków’, ‚politruk z gazety żydowskiej’, Bronisław Geremek – ‚przyjaciel ‚czeskiej żydówki’ Magdaleny Albright’, ‚żydobanderowcy’, ‚żydohitlerowcy’ itp.” – wylicza publicysta.

Zwraca również uwagę na ulgowe traktowanie Korwina-Mikkego w mediach. „…traktowanie JKM jako nieszkodliwego ekscentryka jest błędem, że ten konkretny polityk stanowi realne zagrożenie i nie powinno się go bagatelizować.”

Znamienny jest fakt, że w miarę jak lider KNP zintensyfikował swoje skandaliczne wypowiedzi zaczął coraz częściej pojawiać się w mediach zamiast zostać z debaty publicznej wyeliminowanym.

Poniżej, przykładowe okładki tygodnika Najwyższy Czas. Występują na nich dwaj znani z występów w Radiu Maryja antysemici. Bogusław Wolniewicz i Stanisław Michalkiewicz.

Reklamy

Posted on Maj 21, 2014, in Antysemityzm, Polska, Ręka Rękę Myje and tagged , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: