UKIP obraża weteranów wojennych

Wykorzystywanie upamiętniania bohaterów II wojny światowej przez skrajną prawicę to popularne zjawisko w Polsce. Okazuje się, że nie tylko.

Tego typu zachowanie praktykuje również brytyjska skrajna prawica. W kraju pojawiły się plakaty sygnowane przez partię Nigela Farage’a – UKIP przedstawiające groby żołnierzy poległych podczas II wojny światowej z hasłem: „Walczyli i zginęli aby ochronić Wielką Brytanię przed obcą inwazją. Nie zmarnuj ich poświęcenia, zagłosuj na UKIP”. A wszystko w związku z kampanią przeciwko imigrantom. Tak muzułmańskim jak i polskim.

3773_5331

Plakaty oburzyły wielu Brytyjczyków. Dziennikarz, Adam Bienkov napisał na Twitterze: „Droga UKIP, „inwazja” ludzi takich jak mój polski dziadek, którzy walczył w RAF (Królewskie Siły Lotnicze, przyp. red.) w rzeczywistości uratowała ten kraj”.

Inny użytkownik portalu zapytał: „UKIP, a co z żołnierzami pochodzącymi z kolonii, którzy walczyli w obydwu wojnach światowych?”

Reklamy

Posted on Maj 29, 2014, in Islamofobia, Politykierstwo Historyczne, Polonofobia, Wielka Brytania and tagged , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: