Świętokrzyski ONR i Combat Adolf Hitler

W związku ze zbliżającymi się nazistowskimi festiwalami muzycznymi oraz kolejnymi zapewnieniami o braku związków między narodowcami, a narodowymi socjalistami, postanowiliśmy przypomnieć o pewnym kieleckim marszu sprzed dwóch lat.

13 maja 2012 roku w Kielcach odbył się oenerowski „Marsz W Obronie Tradycyjnej Rodziny”. Mimo kiepskiej pogody, na kieleckie ulice wyszło około 30 nacjonalistów, którzy wyrazili swoje poparcie dla tradycyjnego modelu rodziny. Tradycyjnie same chłopy bez towarzystwa ani jednej kobiety.

Mimo, iż od marszu odcięła się lokalna kuria, narodowcy napisali: „Było dumnie, antygejowsko i nacjonalistycznie! Kielce wolne od gejostwa!” Marsz nie byłby wart opisywania gdyby nie dwie flagi, które się na nim pojawiły. Oprócz flag biało-czerwonych i tych z krzyżami celtyckimi pojawiła się flaga Skonfederowanych Stanów Zjednoczonych używana w Europie przez ruchy rasistowskie i flaga polskiego oddziału międzynarodowej organizacji terrorystycznej Combat Adolf Hitler (C18).

Blood & Honour C-18 Polska

Narodowcy przez długi okres udawali, że wydarzenie nigdy nie miało miejsca, a ich sympatycy wymyślali coraz bardziej absurdalne wymówki tłumaczące całe zajście. Więcej światła rzucają na sprawę wpisy z zamkniętego forum ONR, które udostępnili hakerzy.

Pierwszy wpis dotyczący obecności neonazistów na marszu w obronie tradycyjnej rodziny jest głosem krytycznym:

„Nie brałem udziału w akcji ani nie pomagałem więc nie powinienem się wypowiadać ale niestety, flagi Combat Adolf Hitler na marszu w obronie rodziny organizowanym przez ONR to największa bezmyślność i głupota jaką można było zrobić. Cieszę się że miałem pracę i nie zabrałem mojej żony i syna tak jak planowałem bo bym chyba się kurwa ze wstydu spalił. Może za te słowa poleje się stos krytyki pod moim adresem że nic nie robię i komentuje ale mam do tego prawo bo też trochę włożyłem serca w tą brygadę swego czasu. Na blogu ani filmik ani żadne zdjęcie z tą flagą z marszu się nie pojawi”.

kielcenazi

Flaga Combat 18 Polska i jej opiekun

Sytuację załagodzić w tym czasie próbuje szef:

„Proponuje troszkę wyluzować odnośnie tego C18. Po pierwsze, że jeden z nich pomagał nam w plakatowaniu i przygotowaniu Marszu. Po drugie zapowiedzieli się że będą i byli. A inne środowiska nas olały mimo, że w milionach się zapowiadały. Za mało jest nacjonalistów w Kielcach żebyśmy sobie mogli wybierać z kim gadamy a z kim nie. Kielecki C18 nie wielbi przy nas malarza z Austrii, ani nie dopieprza się do naszego katolicyzmu, więc czemu mamy się od nich odcinać? Jest kilka spraw które nas łączą, więc ich flaga wczorajszego dnia w ogóle mi nie przeszkadzała. A to, że lewactwo będzie się rzucać, to szczerze mnie jeb*e 🙂 Oni i tak nas oczerniają jak się tylko da, więc nie ma co się tym przejmować”.

Wygląda na to, że dla Prawdziwych Patriotów ważniejsze są sprawy, które łączą niż fakt, że na co dzień członkowie Combat Adolf Hitler wielbią Hitlera… Przejdźmy więc dalej.

Użytkownik o nicku 14w (Fourteen Words) pisze, że na facebooku znajdą się tylko zdjęcia na których nie ma feralnej flagi. Dodaje, że z filmu z marszu spróbuje zmontować krótki aby flagi nie było widać. Tak więc niewygodni towarzysze znikają niczym towarzysz Trocki za Stalina.

Stalinowska cenzura pozbywania się Trockiego ze zdjęć z Leninem

Inny użytkownik forum ONR przypomina jak było na marszach niepodległości w Warszawie.

„Problem właściwie dla mnie nie jest w samej fladze, bo jeszcze 5 lat temu na 11.11 było kilkadziesiąt takich flag. Media teraz nawet specjalnie nie drążą tematu, lewaczki popłaczą i przestaną, sprawa przycichnie”.

images (3)

Marsz Niepodległości 2007

Sprawa przycichła. Aczkolwiek my o niej pamiętamy i kiedy trzeba przypominamy. I przypomnieliśmy, kiedy Brygada Świętokrzyska organizowała dla swoich kolegów z Polski obóz w ośrodku Chańcza na którym ćwiczono faszystowskie pozdrowienie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Salut rzymski, który podobno jest polski na obozie ONR w 2012 roku

Kontakty poszczególnych ośrodków ONR ze środowiskami jawnie hitlerowskimi kwitły i kwitną, neonaziści mają pełne prawo pojawiać się na manifestacjach nacjonalistycznych, a czasem nawet pomagają w ich organizacji i wszystko za pozwoleniem kierownictwa.

I właśnie w trosce o dobro kierownictwa, o kieleckiej wpadce pamiętamy i pamiętać będziemy.

Reklamy

Posted on Czerwiec 23, 2014, in Homofobia, Kielce, Neonaziści, Polska and tagged , , . Bookmark the permalink. 4 Komentarze.

  1. Niebezpieczny kus polityki panstwa,tolerowanie skrajnych faszystowskich organizacji,Ten kierunek prowadzi do zdziczenia ,ku konfliktom,do wojny.Zdelegalizowac i to szybko,wprowadzajac wysokie kary wiezienia.

  1. Pingback: Gdyby nie Powstańcy | Stop Nacjonalizmowi

  2. Pingback: Co robi żołnierz Wojska Polskiego wśród liderów ugrupowań neofaszystowskich? | Stop Nacjonalizmowi

  3. Pingback: Umiarkowany radykalizm: Obóz Narodowo-Radykalny (2010-2015) | Stop Nacjonalizmowi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: