Zgierz: Atak nacjonalistów na dom kandydata na radnego

W sobotni wieczór, grupa nacjonalistycznych bojówkarzy zaatakowała rodzinny dom działacza Młodych Socjalistów i byłego kandydata Zielonych w wyborach do Europarlamentu – Mateusza Mirysa.

Grupa 10 osób podeszła pod dom, odpaliła race oraz zaczęła krzyczeć hasła „Je**ć socjalistów!” i „Antifa ma HIV-a”. Napastnicy spotkali się jednak z bardzo szybką i stanowczą reakcją sąsiadów, którzy skutecznie ich odgonili. Uciekając napastnicy obrzucali racami samochód należących do rodziców Mirysa.

Zostawili ślad w postaci naklejki sygnowanej przez Obóz Narodowo-Radykalny.

Jak napisał na swojej stronie na portalu facebook, wcześniej docierały do niego informacje o pogróżkach ze strony lidera zgierskich nacjonalistów, Kamila Klimczaka, któremu nie podobała się działalność aktywistów związanych m.in. z Gazetą Zgrzyt prowadzoną przez Mirysa.

To, co stało się w sobotę to konsekwencja polityki przyzwolenia dla szerzenia nienawiści w murach miejskich instytucji przez takie grupy jak „Klub im. Romana Dmowskiego”, będącego przybudówką Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego.

Jak zauważyła Gazeta Wyborcza, Kamil Klimczak pisał jeszcze miesiąc temu: „A my się jakiegoś tam żałosnego ‚otwartego Zgierza’ nie boimy. Zgrzytasie mogą sobie informować, malować, nawet organizować ‚antyfaszystowski turniej piłkarski’. A my będziemy ich zwalczać, zawsze i wszędzie i wszelkimi dostępnymi środkami, nawet jeżeli nasze ‚demokratyczne’ państwo będzie nas za to ścigać”.

Obecnie zmienił ton. „Nie pochwalam tego, co się tam stało. Uważam, że są lepsze sposoby. Natomiast nie dziwię się niektórym osobom, że mają słabsze nerwy ode mnie i po obserwowaniu bajdurzeń pana Mirysa zdecydowały się na tak radykalny krok”.

Główny reprezentant Ruchu Narodowego w Zgierzu twierdzi, że organizacje lewicowe wywierają destrukcyjny wpływ na życie zgierzan: – Chociażby to co zapowiedziano w ramach projektu „Otwarty Zgierz”, czyli wchodzenie do szkół z bajkami z odwróconymi rolami płciowymi. To jest horrendum! Albo – na szczęście zablokowane w ostatniej chwili – lekcje edukacji seksualnej prowadzone w zgierskich szkołach przez lewacką organizację Spunk.

Patrząc na zdjęcia Kamila Klimczaka związanego z Młodzieżą Wszechpolską oraz komentarze na jego profilu na facebooku, trudno oprzeć się wrażeniu, że jego możliwości bojowe są zbyt małe na takie ekscesy. W sferze marzeń pozostaje mu strzelanie do lewaków, marsz na Rzym oraz praca w Sejmie.

Młodzież Wszechpolska ma jednak całkowicie podporządkowany sobie ONR z którego członków można zrobić sobie „żołnierzy wyklętych”, którzy poniosą konsekwencję napadania na domy prywatne (będzie to w tym przypadku napaść na tle politycznym) żeby Klimczak i podobne mu typowe Wszechpolaki mogły na ich plecach i ich kosztem budować polityczny kapitał.

Reklamy

Posted on Wrzesień 9, 2014, in Polska, Przemoc and tagged , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: