Grecja: Dwaj członkowie Złotego Świtu skazani za usiłowanie zabójstwa

Sąd uznał Vasilisa Siatounisa i Athanasiosa Stratosa winnymi udziału w ataku na skłot Antipnoia w Kato Petralona w roku 2008 podczas którego dźgnięci zostali Hiszpanka oraz Grek. Otrzymali wyroki 11,5 oraz 13,5 roku więzienia.

W ataku brało udział kilkunastu neonazistów, a na skłocie odbywał się kurs hiszpańskiego. Neonaziści mieli ze sobą kije i noże. Athanasios Stratos był kandydatem Złotego Świtu w wyborach samorządowych w Atenach jako numer dwa na liście po szefie ugrupowania.

Źródło: EnetEnglish

Problemy ma również Christos Pappas, osoba numer dwa w Złotym Świcie, założyciel partii i prawdopodobnie najbardziej skompromitowany polityk w Europie jeśli chodzi o ilość zdjęć ze swastyką w Internecie: Zobacz stare zdjęcia Złotego Świtu.

W Internecie pojawił się film będący jednym z czterech dołączonych do jego akt procesowych. Zarzuca mu się kierowanie organizacją przestępczą.

Na filmie, udostępnionym przez jedną z greckich gazet widoczne są dzieci (chłopczyk i dziewczynka) w wieku od 5 do 8 lat. Christos Pappas uczy je wznosić hitlerowskie pozdrowienie. Jedno z dzieci ma na sobie grecki strój ludowy, na ramieniu naszywkę ze swastyką, a w ręku flagę III Rzeszy.

Reklamy

Posted on Wrzesień 24, 2014, in Grecja, Neonaziści, Przemoc and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: