Paranoje partii Nigela Farage’a

Nigel Farage to dawny działacz torysów, który założył własną partię – UKIP. Jest to ugrupowanie prawicowo-populistyczne odwołujące się do thatcheryzmu. Popiera cięcia socjalne i sprzeciwia się Unii Europejskiej jednocześnie wystawiając kandydatów do Parlamentu Europejskiego, którzy głosują przeciw zmniejszeniu budżetu tegoż parlamentu co wiązało by się z obniżką pensji deputowanych.

Niniejszy wpis poświęcony będzie najskrajniejszym tendencjom występującym w partii, którą oprócz politycznej hipokryzji, populizmu i neoliberalizmu cechuje wrogość wobec imigrantów i przedziwna polityka historyczna.

wp78f57c2e_05_06Polacy sprowokowali Hitlera

Poseł z ramienia UKIP, Hugh Williams (ur. 1946) jest autorem książki „historycznej” w której stwierdza, że nazistowskie Niemcy zostały sprowokowane przez Polskę do wywołania II wojny światowej. Twierdzi również, że Churchill inspirował się Hitlerem i Stalinem.

W książce noszącej tytuł „Od Ur do Nas – wszystko co powinieneś wiedzieć o historii” zaledwie dwa razy wspomina o istnieniu ruchu na rzecz równych praw dla kobiet. Hugh Williams uważa, iż bycie „politycznie niepoprawnym” to powód do dumy.

Jest to o tyle ciekawe, iż UKIP wykorzystuje pamięć o poległych żołnierzach podczas II wojny światowej to lansowania haseł antyimigranckich i islamofobii. O ile wśród islamofobów panuje moda na pudrowanie tendencji antysemickich, aby nie zniechęcać do siebie środowisk żydowskich, wśród członków partii Farage’a znajdują się także jawni antysemici.

o-CRAMPTON-FARAGE-570Holocaust to wina Żydów

Anna-Marie Crampton swoimi refleksjami na temat historii postanowiła podzielić się na swoim profilu facebookowym.

Rothschildowie to syjoniści. Jest różnica między byciem Żydem, a byciem syjonistą. Ci psychopaci ukrywają się za Żydami i ich wykorzystują. To przez nich 6 milionów Żydów zginęło podczas Holocaustu wraz z 26 milionami Rosjan”.

Działaczka UKIP dodaje również: „Przeczytajcie Protokoły Mędrców Syjonu, wszystko co powinniście wiedzieć jest tam napisane i zostało napisane przez nich samych”.

Dzieło na które powołuje się Crampton to dokument opisujący rzekome plany osiągnięcia przez Żydów globalnej dominacji. Jak twierdzi większość historyków, Protokoły zostały napisane przez Matwieja Gołowinskiego, rosyjskiego współpracownika cesarza Mikołaja II, na zamówienie Ochrany, tajnej policji politycznej Imperium Rosyjskiego, w celu przeniesienia odpowiedzialności za ówczesne problemy polityczne i społeczne Rosji na społeczność żydowską. Służą dziś współczesnym antysemitom jako „usprawiedliwienie” dla antysemityzmu w XX wieku oraz Zagłady Żydów podczas II wojny światowej.

Co ma począć partia?

Stronnictwo Nigela Farage’a stara się dystansować od jawnego propagowania rasizmu i zdobywać poparcie mas, co przyczyniło się do sukcesu wyborczego w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Praktyka udowadnia jednak, że postulaty odbierania zasiłków imigrantom przyciągają do partii rasistów, ksenofobów i takie osoby jak wyżej opisane.

Po ujawnieniu powiązań części działaczy UKIP z neofaszystami, Nigel Farage przyznał, że jego partia nie jest w stanie oczyścić z nich swoich szeregów.

Zobacz też: Kampania „Polaku nie głosuj na UKIP”

Reklamy

Posted on Wrzesień 27, 2014, in Antysemityzm, Politykierstwo Historyczne, Polonofobia, Prawicowy Populizm, Wielka Brytania and tagged , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: