Ługańska Republika Ludowa: Zakaz odwiedzania barów dla kobiet

W tzw. Ługańskiej Republice Ludowej od kilku tygodni funkcjonują „sądy ludowe”, które wydają wyroki poprzez podniesienie ręki przez zgromadzonych na sali „przedstawicieli ludu”. Rozprawy odbywają się w domach kultury.

W Internecie pojawił się film przedstawiający zebranie sądu tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej. Widać na nim dowódcę separatystów, Aleksieja Mozgowoja związanego z Liberalno-Demokratyczną Partią Rosji. Oskarżonymi było dwóch mężczyzn, którzy zgwałcili 15-latkę.

W sytuacji gdy ojciec jednego z oskarżonych zadał pytanie, co taka młoda dziewczyna robiła w nocnym klubie, otrzymał satysfakcjonującą odpowiedź.

Przemówienie Mozgowoja rzuca światło na sytuację kobiet w „postępowym” państwie „stawiającym opór faszystowskiej juncie” w Kijowie.

Mozgowoj stwierdza, iż rolą kobiet jest bycie strażniczkami ognisk domowych i matkami, a widok matki w barze daje zły przykład w związku z czym zadba o to żeby kobiety odwiedzające bary i nocne kluby zaczęły ponosić za to kary.

mozgovoy-shariat (1)

Sąd ludowy…

Szerokim echem odbiła się jedna z takich rozpraw, podczas której sądzono dwóch gwałcicieli. Dowódca separatystów Aleksiej Mozgowoj powiedział wówczas, że każe aresztować każdą dziewczynę i kobietę przebywającą w klubie czy lokalu.

– W domu siedzieć, haftować krzyżykiem. Wszystkie knajpy są pełne kobiet, wszystkie kluby nocne. Czyli co, populacja kobiet u nas to same prostytutki, czy co?

Władze Ługańskiej Republiki Ludowej, cieszącej się poparciem części lewicy za swój „postępowy” charakter wprowadziły miesiąc temu również kary za homoseksualizm od 2 do 5 lat więzienia.

Reklamy

Posted on Listopad 5, 2014, in Ukraina and tagged , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: