Hiszpania: Złoty Świt zarejestrowany w rejestrze partii politycznych

Grecka partia nazistowska, Złoty Świt (po hiszpańsku Amanecer Dorado) pojawiła się w Hiszpanii w liczącym 60 000 mieszkańców mieście Alcoy, we wspólnocie autonomicznej Walencji.

Według złożonych do rejestru partii dokumentów, jej przewodniczącym jest Antonio Vicedo, który kandydował w wyborach z listy neofaszystowskiej Alicante National Alliance. Złoty Świt od dłuższego czasu buduje swoje struktury poza granicami kraju. Działa obecnie w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i we Włoszech, co opisywaliśmy w październiku.

redi_no1411Antonio Vicedo był karany w 2001 za rozwieszanie plakatów faszystowskich. Partię zarejestrował 27 października w Serpis jednak prawdopodobnie przeprowadził się do Alcoy, gdzie otwarto biuro Złotego Świtu.

Odpowiada również za działalność Círculo de Estudios Indoeuropeos (Koła Studiów Indoeuropejskich) założonego w 1999 roku jako stowarzyszenia kulturalnego, zdelegalizowanego w 2004 za szerzenie nienawiści do mniejszości etnicznych.

Informacje o próbie budowania struktur Złotego Świtu na terenie Hiszpanii sięgają roku 2012, a związane były z żywymi kontaktami wielu neofaszystowskich ugrupowań hiszpańskich ze Złotym Świtem.

Reklamy

Posted on Listopad 7, 2014, in Hiszpania, Neonaziści and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: