Kreml i Front Narodowy

Skąd skrajna prawica bierze pieniądze na funkcjonowanie i robienie sobie kampanii wyborczych? Jak powtórzyliśmy za portalem Hungarian Spectrum, Jobbik dysponuje większą ilością pieniędzy niż byłby w stanie zebrać od swoich zwolenników.

Kolejną skrajnie prawicową partią, której serce leży bardzo blisko Moskwy okazuje się być francuski Front Narodowy. Partia otrzymała pożyczkę w wysokości 9 milionów euro.

Przewodnicząca partii, Marine Le Pen jest wielką orędowniczką „rosyjskiego modelu rządów” i należy do grona adwokatów Kremla w Unii Europejskiej. – O Rosji mówi się wiele rzeczy, ponieważ przez lata była ona demonizowana zgodnie z poleceniami USA – stwierdziła, gdy Bruksela wprowadzała sankcje wobec Rosji za okupację wschodniej Ukrainy.

„Mam pewien podziw dla Władimira Putina, gdyż nie pozwala on temu czy innemu państwu wymusić na sobie decyzji. Sądzę, że stawia on interesy Rosji i narodu rosyjskiego na pierwszym miejscu…”

lepen-rogozin2

Marine Le Pen i Dimitr Rogozin, rosyjski wicepremier ds. przemysłu obronnego i kosmicznego

Aferę związaną z dziewięcioma milionami euro przekazanymi francuskim neofaszystom nagłośniły francuskie media. Na funkcjonowanie partii, pieniądze wyłożył First Czech-Russian Bank. Jest to bank założony w 1996 roku teoretycznie przez rząd Czech, celem wspierania współpracy gospodarczej Czech i Rosji. W praktyce jest to wydmuszka Gazpromu. Rzadko kiedy zgłaszają się do czesko-rosyjskiego klienci czescy, a jego placówki mieszczą się wyłącznie w trzech miastach Rosji.

Francuskie media ujawniają, iż kontakty między kierownictwem Frontu Narodowego, a Rosją sięgają… roku 1968.

MOSCOU:JIRINOVSKI FETE SON ANNIVERSAIRE DEMARIAGE AVEC LE PEN

Jean Marie Le Pen i Władymir Żyrinowski. Rosja

Historia ta bierze swój początek w maju, w dzielnicy Quartier Latin. Do Paryża przyjechał malarz, Ilia Głazunow z Moskwy. Głazunow określa się jako monarchista, KGB definiuje go jako antysemitę. Przyjeżdża do Paryża portretować wysokich urzędników francuskich, w tym samego De Gaulle’a.

Obecnie jest w Rosji czczony. Jego imię nosi Muzeum Narodowe w Moskwie otwarte w 2004 roku przez Władymira Putina. Jak sam mówi, pewnego dnia pewien Francuz, wydający nazistowskie i imperialne rosyjskie pieśni zabrał go do kawiarni niedaleko Sorbony. Był nim Jean Marie Le Pen. Przyjaciółmi pozostali do dziś.

Głazunow nigdy nie spotyka De Gaulle’a, ale portretuje innych francuskich polityków oraz… lidera francuskich neofaszystów, Jeana Marie Le Pena oraz jego żonę, która dopiero co urodziła wtedy Marine.

Jean-Marie Le Pen.OO2

Jean Marie Le Pen pod swoim portretem autorstwa Ilji Głazunowa

Przez 20 lat Le Pen pozostawał w kontakcie z Głazunowem, który współtworzył antysemicki ruch Pamjat (ros. Pamięć) w Rosji. Organizacja Głazunowa, walczyła przeciwko syjonistom i masonom. Pieczętowała się czarnym dwugłowym orłem z Chrystusem i swastyką na piersi.

Pamyat-eagle-swastika-150Za syjonistycznych dyktatorów, ideolodzy Pamjatu uznawali m.in. Hitlera oraz Napoleona Bonapartego.

Wielu byłych działaczy tej organizacji weszło do politycznego mainstreamu Rosji. Przywódca francuskich neofaszystów pojechał do Rosji po raz pierwszy w 1991 roku. Ogromne wrażenie zrobił na nim lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, Władymir Władymirowicz Żyrinowski.

Jednym z asystentów Żyrinowskiego był wtedy Eduard Limonow, obecnie lider ruchu narodowo bolszewickiego. Limonow znał już wtedy dobrze francuski. Ma podwójne obywatelstwo.

W roku 2000, do władzy dochodzi Putin, stronnictwo Żyrinowskiego odchodzi w cień, a jego kontakty z Francją słabną. Na świecznik wchodzi inna skrajnie prawicowa partia – Rodina (Ojczyzna). Jean Marie Le Pen przyjeżdża do Rosji ponownie w 2003 roku i spotyka się z liderem Rodiny, Siergiejem Baburinem, obecnie wiceprzewodniczącym rosyjskiego parlamentu.

Rosyjska partia, która postulowała m.in. delegalizację wszystkich organizacji żydowskich w Rosji, żywiła wielkie nadzieje na sukces Le Pena w wyborach prezydenckich. Ostatecznie Le Pen, przegrał w drugiej turze z Chiraciem. Wszystkie wizyty Le Pena w Rosji odbywały się pod opieką służb.

W 2005 ponownie pojechał do Rosji na zaproszenie Rodiny. Otrzymał od rosyjskich prawicowców nowy model kałasznikowa jako prezent urodzinowy. W towarzystwie swojego starego druha Głazunowa i pułkownika FSB odwiedził prywatny apartament Putina na Kremlu.

W 2011 roku, na czele Frontu Narodowego stanęła Marine Le Pen. Deklaruje, iż z władzami rosyjskimi jej ugrupowanie łączą kwestie ideologiczne w tym sprzeciw wobec zachodniej dekadencji i amerykańskiej hegemonii oraz chęć obrony chrześcijańskiej Europy.

Kierownictwo partii odwiedzało i odwiedza ambasadę rosyjską. Latem 2012 powstało medium francuskojęzyczne o nazwie ProRussia.TV, kieruje nim Gilles Arnaud, krewny wieloletniego wicelidera Frontu Narodowego, Bruno Gollnischa. Za pośrednictwem ambasadora Rosji, ProRussia.TV podpisała z rosyjską telewizją publiczną umowę na mocy której za pierwszy rok nadawania otrzymała 115 tysięcy euro, a za drugi 300 tysięcy.

W kwietniu tego roku, kanał został zamknięty. Nieoficjalnie mówi się o planie stworzenia pro-rosyjskiej francuskojęzycznej telewizji z budżetem równym 20 milionom euro.

lepen-naryshkin (1)

Marine Le Pen z wizytą u szefa Rosyjskiej Dumy, Siergieja Naryszkina

W takich okolicznościach rozpoczynają się wizyty Marine Le Pen w Rosji oraz jej poparcie dla aneksji Krymu i polityki Władymira Putina. Opisane przez L’Obs politique

Współczesne stosunki Front Narodowy – Rosja są jednak dużo ciekawsze niż ich początki. Po opublikowaniu powyższych informacji, skarbnik Frontu Narodowego, Wallerand de Saint-Just powiedział, że żaden inny bank nie chciał udzielić im pożyczki. Z kolei Christian Bouchet, będący liderem struktur partyjnych w Loire-Atlantique, byłym liderem narodowo bolszewickiej Nouvelle résistance oraz tłumaczem dzieł Aleksandra Dugina stwierdził, że „pieniądze nie śmierdzą”.

Zanim francuscy neofaszyści dostali pieniądze, wzięli udział w „obserwowaniu” referendum na Krymie, moskiewskim Kongresie Rodzin (konferencja anty-gejowska) oraz tajnym spotkaniu europejskiej i rosyjskiej skrajnej prawicy w Wiedniu, które odwiedził m.in. główny ideolog euro-azjatyzmu i rosyjskiego imperializmu Aleksander Dugin. Więcej o Kongresie Wiedeńskim Putina: Gazeta Wyborcza | Der Spiegel

Dugina-Le_Pen

Darya Dugina, córka of Aleksandra i Marion Maréchal Le Pen siostrzenica Marine i wnuczka Jeana Marie Le Pena, Francja maj/czerwiec 2014

Aktualizacja: Po opublikowaniu tego artykułu, francuskie media podały informację, że suma kredytu miała wynosić 40 milionów euro. (Źródło)

Reklamy

Posted on Listopad 24, 2014, in Francja, Kontakty Międzynarodowe, Kontakty ze Służbami, Rosja and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: