Aktualności w sprawie rosyjskich pieniędzy dla francuskiej skrajnej prawicy

Pierwszy skandal obiegł Francję i świat za sprawą 9 milionów euro przekazanych przez czesko-rosyjski bank na rzecz Frontu Narodowego.

Później okazało się, że 9 milionów było tylko pierwszą ratą. Całość miała wynosić aż 40 milionów euro. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na zmienność stosunków kierownictwa partyjnego na kwestię Ukrainy (link).

Później okazało się, że oprócz tej pożyczki, inne stowarzyszenie, którego prezesem jest Jean-Marie Le Pen, otrzymało w 2014 dwa miliony euro od spółki cypryjskiej, której właścicielem jest Jurij Kudimow, były agent KGB, który przeszedł do państwowego banku VEB Capital, w radzie nadzorczej którego zasiadali Putin i Medwediew.

Pieniądze zostały przelane z konta w Szwajcarii. Honorowy prezes Frontu Narodowego twierdzi, że jest to pożyczka (link).

Czy Front Narodowy to jedyne ugrupowanie skrajnej prawicy, które sojuszników zmienia jak rękawiczki? Być może niedługo przekonamy się, że nie, a stracą na tym wyłącznie nacjonaliści.

10433217_385208764979864_3432870003966488686_n

Reklamy

Posted on Grudzień 1, 2014, in Francja, Kontakty Międzynarodowe, Kontakty ze Służbami and tagged , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: