Członek EDL skazany za atak na Polaków z użyciem miecza samurajskiego

Członek antymuzułmańskiej English Defense League został wczoraj skazany na 5 lat więzienia za napaść z użyciem miecza samurajskiego.

Gareth Devlin z Port Clarence zaatakował grupę Polaków 12 lipca, gdy oglądali Mundial na Meadowdale. Podczas ataku nawoływał do zabicia wszystkich Polaków. Całość została sfotografowana przez przypadkową osobę. W atakowanej grupie znajdowały się m.in. dzieci.

Towarzyszący Devlinowi Joseph Smithson, również został skazany – na 120 godzin prac społecznych.

sword

Gareth Devlin jest recydywistą. Miał w swoim życiu 40 postępowań karnych, w tym cztery związane z użyciem przemocy. W 2007 trafił do poprawczaka za wymachiwanie maczetą domowej roboty w miejscu publicznym.

Całe szczęście nikomu nic się nie stało. Jedyną ofiarą napadu Devlina był sam Devlin, który… sam się pokaleczył próbując zaatakować uciekających Polaków.

Zobacz też: Tommy Robinson o polskich imigrantach

Reklamy

Posted on Grudzień 2, 2014, in Polonofobia, Przemoc, Wielka Brytania and tagged . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Chory z nienawiści. Angielscy politycy miast gasić podgrzewają atmosferę, jednak trzeba przyznać sądy i wyroki mają konkretne.

    • Owszem. Sądy są, nawet za rasistowskie wpisy w Internecie czego w Polsce nie ma, ale to się wiązało z rozwinięciem się umiarkowanego ksenofobicznego prawicowego populizmu w postaci UKIP. My wolelibyśmy likwidować przyczyny, zamiast pochwalać środki represyjne. Uważamy, że nie mamy prawa zakazywać istnienia wrogich nam organizacji tylko organizować się przeciwko nim.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: