Członek EDL skazany za konstruowanie bomby i posiadanie literatury terrorystycznej

Ryan McGee (lat 20), żołnierz i radykał związany z antymuzułmańską English Defense League został skazany na 2 lata pozbawienia wolności po tym jak w jego domu znaleziono bombę domowej roboty, broń palną i literaturę terrorystyczną. Materiały ukryte były pod flagą EDL.

Ową literaturą terrorystyczną była Anarchist Cook Book, Williama Powella. Jest to książka napisana w 1970 roku jako protest przeciwko wojnie w Wietnamie zawierająca przepisy na materiały wybuchowe. W 2004 roku, grupa anarchistów wydała odpowiedź na Anarchist Cook Book, pod tytułem Recepty na Kataklizm. Była to odpowiedź na kojarzenie prowokacyjnego wydawnictwa z ruchem anarchistycznym.

McGee przyznał się też do przekazywania informacji, mogących być użyteczne w przygotowywaniu zamachów terrorystycznych. Na komputerze znaleziono wiele materiałów związanych z międzynarodowym ruchem nazistowskim i brytyjską skrajną prawicą. (poniżej: zdjęcie Ryana McGee i jego bomby, zdjęcie arsenału oraz zdjęcie z facebooka)

Sąd uznał, iż McGee nie był terrorystą, ale był chętny do wspierania grup terrorystycznych. Służby wytropiły go przypadkiem, za sprawą jego brata Stevena (lat 21), którego podejrzewano o posiadanie dziecięcej pornografii. Steven został skazany za jej posiadanie.

Więcej: http://www.manchestereveningnews.co.uk/news/greater-manchester-news/soldier-who-became-edl-fanatic-8193152

Reklamy

Posted on Grudzień 3, 2014, in Obyczajówka, Terroryzm, Wielka Brytania and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: