ONR publicznie eksponuje swastykę w rocznicę wyzwolenia Auschwitz-Birkenau

Czterech działaczy ONR Brygady Wielkopolskiej wchodzącej w skład Ruchu Narodowego, która po rozbiciu poprzedniej próbuje pokazać się w Wielkopolsce zostało wczoraj zatrzymanych przez policję po antysemickiej pikiecie organizowanej przez pro-PiSowską organizację Związek Patriotyczny – Wierni Polsce w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w Poznaniu.

Młodociani „potomkowie husarii” nie mieli na niej na tyle odwagi cywilnej by zaprezentować swoje barwy organizacyjne, tak ochoczo eksponowane min. na pikietach antyaborcyjnych, czy podczas pokazówek w stylu składania zniczy na grobach żołnierzy i powstańców.

Tym razem pokazali się z „bojowej” strony zasłaniając twarze. Nie jest jednak żadnym problemem rozpoznanie ich, szczególnie z racji tego, że ich „najprężniej rozwijająca się brygada w Polsce” liczy kilku członków, a liczba ta nie wzrasta. Porównując zdjęcia z wczorajszej hucpy ze zdjęciami z innych ich publicznych wystąpień, gdzie podpinają się pod różne ugrupowania prawicowe łatwo można porównać elementy garderoby takie jak kurtki, czapki, buty, chustki czy postura poszczególnych ONRowców.

Zatrzymani wczoraj faszyści prezentowali min. swastykę i krzyż celtycki. Odpowiedzą przed sądem za propagowanie faszystowskiego ustroju, czyli czyn, za który członkowie ONR w przeszłości karani byli już wielokrotnie. Źródło: Antifa.bzzz.net

Reklamy

Posted on Styczeń 28, 2015, in Antysemityzm, Polska and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: