Trupy dla Odyna: Misanthropic Division i Batalion Azov

Grupa jawnych nazistów służy w Batalionie Azov i bierze udział w walkach przeciwko pro-rosyjskim separatystom oficjalnie. Rząd w Kijowie nic sobie z tego nie robi.

Pozują do zdjęć zamaskowani i uzbrojeni w broń palną. Eksponują swoje czarne flagi przedstawiające nazwę organizacji, motto po niemiecku „Töten für Wotan” (zabić dla Odyna) oraz dwa karabiny i dwie czaszki – symbole Waffen SS. Używają także symboliki Batalionu Azov założonego przez Zgromadzenie Socjal-Narodowe (SNA) – ugrupowanie neofaszystowskie z Charkowa. W przeszłości młodzieżówka Svobody.

Misanthropic Division utrzymuje z nimi dobre relacje, mimo że są to raczej osoby rosyjskojęzyczne, a SNA to ukraińscy nacjonaliści. Jest inicjatywą międzynarodową wywodzącą się jednak z Rosji i operującą we wschodniej Ukrainie oraz Białorusi.

DuYAfkpK1uA

Od lewej: Flaga Misanthropic Division z emblematem Batalionu Azov i bronią krótką. Członkowie Batalionu Azov z flagą Misanthropic Division uzbrojeni w karabiny

Walczą z „neosowiecką mafią” oraz Azjatami, liberałami, Żydami i „innymi podludźmi”. Zaznaczają, że „zgniły zachód” będzie ich kolejnym wrogiem po pokonaniu Rosji. Uważają Rosję za „iluzję dla białych nacjonalistów” gdyż jest to według nich kraj okradziony z rasowej tożsamości przez komunistów. Po wygraniu wojny w Donbasie chcą zrobić porządek w Kijowie, gdyż Zachód kontrolowany jest przez Żydów.

Przedstawiają siebie jako awangardę „ukraińskiej rekonkwisty”. W walce o „białą Ukrainę” walczą obok innych neofaszystów spoza Ukrainy, którzy dołączyli do Batalionu Azov. W dalszej perspektywie chcą opanować cały kontynent.

CYH5iIeYKcw

Włoscy i szwajcarscy zwolennicy Misanthropic Division. Zdjęcia pojawiły się w Internecie

Solidaryzują się z nimi sympatycy z innych państw w tym Niemiec, Włoch i Szwajcarii. W Polsce również mają swoich zwolenników. Taka sytuacja nie przeszkadzała władzom w Kijowie powołać dowódcę Batalionu Azov i działacza Zgromadzenia Socjal-Narodowego na stanowisko komendanta policji w Kijowie.

Żołnierze Azova, w tym członkowie Misanthropic Division są szkoleni przez profesjonalistów, w tym Gastona Bessona, weterana armii chorwackiej oraz uczestnika wojny w Birmie w stanie Karen w 2010 roku.

ACfdRIcKWnI

Z lewej: Koszulka z napisem „wspieraj ukraińską rekonkwistę”. Z prawej: Wsparcie ze Szwajcarii

Niemieckie służby jak twierdżą, posiadają informacje na temat kontaktów między niemieckimi, a ukraińskimi neonazistami, nie widzą na razie możliwości wspólnych działań.

Jaki jest stan wiedzy polskich służb? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że portale nacjonalistyczne obnażają grupy, które fascynują się Batalionem Azov, a portale społecznościowe sympatyków Misanthropic Division.

Reklamy

Posted on Luty 20, 2015, in Kontakty Międzynarodowe, Ręka Rękę Myje, Terroryzm, Ukraina and tagged , , . Bookmark the permalink. 4 Komentarze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: