Wspieramy NS-ów mocno: Sielatycki i jego scena

Przy każdej aferze związanej ze zlotami neonazistów w Polsce, podczas których mają miejsce koncerty zespołów gloryfikujących faszyzm pojawia się pytanie: kto za tym stoi? Neofaszystowskie podziemie muzyczne jest dobrze zorganizowane nie tylko pod względem organizacji koncertów (dwa festiwale i sporo pojedynczych eventów), ale także pod względem dystrybucji płyt i reklamy.

Jednymi z ważniejszych miejsc, w których znajdujemy tego typu muzykę są: blog muzyczny Nasza Scena oraz internetowy sklep o nazwie Nasz Sklep. Obydwa podmioty łączy nie tylko przedrostek „nasz” lecz także osoba właściciela. Jest nim pracownik Telewizji Polskiej (patrz: Internetowy Teatr TVP dla szkół i Biuro Reklamy) oraz były radny Gdańska z ramienia Ligi Polskich Rodzin, Grzegorz Sielatycki udzielający się obecnie przy Ruchu Narodowym. Blog Nasza Scena nie reklamuje wszystkich wydarzeń muzycznych skrajnej prawicy. Promuje wyłącznie zespoły związane w jakiś sposób z Ruchem Narodowym lub jego odnogami, takimi jak neopogański Niklot.

Patronuje również koncertom i festiwalom, w tym neonazistowskiemu koncertowi Ku Niepodległej, odbywającego się w dniach 9-10 listopada 2014 pod patronatem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i wytwórni Strong Survive związanej z Blood & Honour i rasistowską sektą Kościół Twórcy. Reklamuje też obóz paramilitarny wodzisławskiej Dumy i Nowoczesności uświetniony koncertem zespołów Nordica i Stalag 14.

Wśród reklamowanych eventów oprócz festiwali Orle Gniazdo i Jedność to Siła są też międzynarodowy zlot neofaszystowski, Festival Boreal we Włoszech na który pojechał Tomasz Pałasz z Gdańska, będący prezesem Młodzieży Wszechpolskiej i lokomotywą wyborczą Ruchu Narodowego na Pomorzu. Z bloga dowiemy się też o koncertach zespołów związanych m.in. z niemiecką odnogą Blood & Honour: Obłędu i LTW (Legionu Twierdzy Wrocław) z których pierwszy grywa również dla Ruchu Narodowego.

Sielatycki nie pełni kierowniczej roli w pomorskich strukturach Młodzieży Wszechpolskiej ani Ruchu Narodowego, jednak o jego aktywności możemy się dowiedzieć z nacjonalistycznych forów, gdzie pisze pod nickiem Ofensywa 34  oraz z rozmów z Przemysławem Holocherem. Czytając jego wypowiedzi dowiadujemy się o ciekawych kontaktach. Przekazywane kierownikowi głównemu Obozu Narodowo-Radykalnego plotki ze środowiska o tym kto posypał się ABW nabył gdyż, jak sam mówi: „spotkał przypadkiem Blood & Honour w Trójmieście” (rozmowa z 10 lipca 2013).

Osoby związane ze środowiskiem, które Sielatycki spotyka przypadkiem i ucina koleżeńskie pogawędki zostały wczoraj aresztowane za podpalenie domu, planowanie podpalenia meczetu, nawoływanie do nienawiści, posiadanie broni i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej (Radio Gdańsk, 16 marca 2015).

sielatycki bosak waleszczyk

Grzegorz Sielatycki (zdjęcie z lewej oraz z prawej pod nr 1). Na zdjęciu z prawej pod nr 2, Krzysztof Bosak oraz były sekretarz gdyńskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej, Bolesław Wasielewicz, nr 3. Zdjęcie pochodzi z obozu MW w Kociołku Szlacheckim

Sielatycki jest paranoicznym antysemitą. W 1998 roku pisał: „Dlaczego pod szyldem polskiej kultury narodowej w polskich podręcznikach umieszcza się takich żydowskich twórców, jak: Julian Tuwim, Brunon Schulz, Bolesław Leśmian, Tadeusz Peiper, Roman Brandstaetter, Andrzej Szczypiorski czy wielu innych?” (M. Kornak, Brunatna Księga, Warszawa 2009, s. 343) Swoją karierę polityczną zaczynał w czasach świetności Młodzieży Wszechpolskiej i jej mariażu z Ligą Polskich Rodzin, która w latach 2005-2007 weszła do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jako działacz MW i LPR Sielatycki pełnił rolę czołowego pitbulla. W kontekście pojawienia się kontrowersyjnej wystawy artystycznej, która w mniemaniu skrajnej prawicy obrażała uczucia religijne pisał: „Rozpieprzymy każdą podobną wystawę w Trójmieście, a każdego artystę powiesimy”. Zakłócał obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej i wygwizdywał ze swoimi kolegami konsula niemieckiego składającego kwiaty obrońcom Westerplatte.

Później w 2005 roku, już jako radny Gdańska współorganizował kontry wobec demonstracji feministycznych z okazji Dnia Kobiet. Jednym z dominujących haseł było „lesbijki do gazu”. W 2006 z tej samej okazji padało hasło „Zrobimy z wami to co Hitler z Żydami”. Raczej nie obchodziło go to, że o ile chce wieszać artystów za obrażanie uczuć, sam obraża je wielokrotnie i bezkarnie nawołuje do mordowania kobiet. Nic dziwi więc nurt artystyczny z jakim postanowił się związać: Nacjonalistyczna Scena Muzyczna.

634823471141181888

Podczas słynnej imprezy w Zabrzu, działacze Młodzieży Wszechpolskiej nie mogli się obyć bez kultowych w ich środowisku przebojów: „Narodowy Socjalizm” Honoru i „Biały Honor – Biała Duma” Konkwisty 88

W sklepie internetowym Sielatyckiego można znaleźć płyty zespołów wielokrotnie przez nas opisywanych: All Bandits, Irydiona, wspólną płytę nazi-skinowskiego The Gits i miłującego ZOMO i Stan Wojenny Sztormu 68, wspólny projekt Irydiona, Tormentii i wspomnianego LTW: Gówno Prawda wydanego przez firmę Mad Dog Records (pod którą kryje się Strong Survive) czy też całą plejadę tzw. apolitycznych nacjonalistów z Lumpexem 75 i The Junkers na czele.

Wszystkie wymienione zespoły są związane zarówno z kręgami narodowo-radykalnymi jak i neonazistowskimi. Były radny Gdańska, obcujący bezpośrednio z takimi środowiskami, nie może w związku z tym być twarzą pomorskich struktur Ruchu Narodowego ani pełnić funkcji kierowniczych. Odgrywa jednak istotną rolę na płaszczyźnie artystycznej oraz organizacyjnej, na przykład koordynując wyjazdy na Marsz Niepodległości z Pomorza. Jako były lider struktur MW na Pomorzu dzieli się też doświadczeniem politycznym ze swoimi następcami.

Załączniki

Grzegorz Sielatycki zarówno na facebooku jak i forum Narodowiec.Com ucinał ciekawe rozmowy z innymi działaczami nacjonalistycznymi:

– witam na Twojej aukcji zakupiłem Agressivę 88, poszukuje jeszcze takich Cd: WMG Hools Attack split Kristalna Noc i Nowy Ład Ojczyzna XX lat WD – Machina zagłady jakbyś miał coś z powyższego to bym od razu zapłacił za wszystko. ~ odyn_14 @ 2012-11-05 14:02:06

– Split Kristalna Noc i Nowy Ład będę miał na dniach ale tylko 1 szt. za 30 zł więc jak poczekasz to mogę razem wysłać, reszta niet. ~  Ofensywa34 @ 2012-11-06 12:12:38

– to poczekam i zrobię przelew za obie jak już mi dasz znać ze masz ten split. Nie musisz go wystawiać, może tak być? Resztę ogarnę gdzie indziej, mogę mieć problem z tym WMG choć wiem że nakład się nie wyczerpał i chyba Bechta (Mariusz Bechta) od czasu do czasu puszcza parę sztuk. Jakby ci w najbliższym czasie wpadła sztuka do ręki to daj znać. ~ odyn_14 @ 2012-11-06 13:01:20

– Dam znać. Bechta czasem wystawia choć mi ostatnio pisał że WMG nie ma 🙂 Masz może coś na wymianę ? ~  Ofensywa34 @ 2012-11-06 13:01:19

Oraz:

– niedługo nowy Sztorm 68 😀 ~ Grzegosz Sielatycki @ 2013-07-10 21:09:00
– hehe nie jestem akurat zwolennikiem s68;] ~ Przemyslaw Holocher @ 2013-07-10 22:10:00
– hehe nikt nie jest wszyscy słuchają 🙂 ~ Grzegosz Sielatycki @ 2013-07-10 22:10:00
– paradoksalnie saddam byl ok ~ Przemyslaw Holocher @ 2013-07-10 22:10:00
– no i wypieramy NSów mocno, sami się sypią ~ Grzegosz Sielatycki @ 2013-07-10 22:10:00

lub:

– a to ta cala afera jest wokol White Devils tez ta? ~ Przemyslaw Holocher @ 2013-07-10 22:10:00
– to już raczej stara sprawa ~ Grzegosz Sielatycki @ 2013-07-10 22:10:00
– mhm no ja ostatnio w tym nie siedze. no to z front h8 podoba akcja byla ~ Przemyslaw Holocher @ 2013-07-10 22:10:00
– na ABW gość podobno się posypał ~ Grzegosz Sielatycki @ 2013-07-10 22:10:00
– kojarzysz? ~ Przemyslaw Holocher @ 2013-07-10 22:10:00
– też nie siedzę ale ostatnio przypadkiem spotkałem BH 3city ~ Grzegosz Sielatycki @ 2013-07-10 22:10:00

Reklamy

Posted on Marzec 17, 2015, in Ręka Rękę Myje, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna and tagged , , , . Bookmark the permalink. 7 Komentarzy.

  1. Nastepnym razem jak wydam jakas plyte to dajcie znac zebym wiedzial…

    • Rzeczywiście. Zbieżność nazw między pana firmą, a producentem tej płyty przypadkowa (a może i nie). Firma Mad Dog Records to, cytując wpis z forum FuckPC: „mad dog rec. to jest wlasnie ss rsc. to kwiatek posprzedawal na psy spora czesc ludzi a teraz robi wszystko aby odsunac sprawee jak najdalej od siebie. Ale w swoim czasie wszystko i tak wyplynie 😉 To tak Krzusiu miedzy nami.”

      Więc Mad Dog Records to tak naprawdę Strong Survive Records tylko, że pod inną nazwą.

  2. Nie WSPIERAMY tylko WYPIERAMY.

  1. Pingback: All Bandits, Olifant i Ruch Narodowy | Stop Nacjonalizmowi

  2. Pingback: Protokultura: Biali synowie Swaroga | Stop Nacjonalizmowi

  3. Pingback: Neonazistowskie zloty w stolicy: Jak? Gdzie? Kiedy? | Stop Nacjonalizmowi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: