Bogusław Wolniewicz: Zatapiać łodzie z imigrantami, a nie ratować

W Internecie pojawił się krótki film zawierający wynurzenia filozoficzne profesora Bogusława Wolniewicza, usuniętego w 1998 roku z Uniwersytetu Warszawskiego. Wolniewicz w 1955 roku zgłosił swój akces do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Przyjęto go w 1956 gdzie działał do 1981 roku. Dziś jest idolem prawicy.

Pod koniec lat 90., związał się z Radiem Maryja, pisał też do „Naszego Dziennika” oraz „Najwyższego Czasu”. W swojej działalności zajmuje się walką z „antypolonizmem” oraz „nachalnym forsowaniem kultury żydowskiej i żydowskiego punktu widzenia”. Pojawia się na wykładach organizowanych przez środowiska nacjonalistyczne i konserwatywne, przemawiał na II zjeździe Kongresu Nowej Prawicy (link).

media-616445-2Film z Wolniewiczem w roli głównej krążący po sieci opisany jest następująco: „Dzisiaj nie potrzeba holocaustu ani obozów koncentracyjnych, żeby zniszczyć daną rasę, naród, kulturę czy cywilizację! Wystarczy promować tam masową imigrację i mieszanie się ras, plus odpowiednia propaganda (polityczna poprawność) i rozwiązania prawne np. zakaz walki o własną tożsamość narodową, rasową, kulturową i terytorialną, pod groźbą oskarżenia o „rasizm” i „ksenofobię”. W ten sposób można zniszczyć każdą różnorodność biologiczną, włącznie z jakimkolwiek wskazanym np. murzyńskim plemieniem!”

Wolniewicz mówi w nim: „Świat zachodu od 70. lat prowadzi szaleńczą politykę imigracyjną, którą osłania hasłem Multi-Kulti. Ta polityka doprowadziła do groźnej sytuacji. Przez Morze Śródziemne, dzień w dzień przepływają olbrzymie szalupy przewożące po kilkuset tzw. imigrantów. W ciągu zeszłego roku 200 000 i dalej jadą. I Zachód nie wie co zrobić… Zatapiać! Ale komisarz europejski ds. wewnętrznych wprost przeciwnie mówi, trzeba ich ratować, papież Franciszek mówi, że trzeba z sercem ich przyjmować. Po pierwsze trzeba zamknąć ten kanał, ale na to musi być wola walki”.

Od początku XXI wieku, Wolniewicz jest też czołowym polskim islamofobem. W jego mniemaniu islam to „forpoczta ekspansji Azji”, a bronią islamistów jest migracja i „terror wobec białych”. Nie istnieje żadna „niegroźna” odmiana islamu. Wolniewicz twierdzi, że Zachód zdemoralizował się ideologią wielokulturowości i nienawiści do chrześcijaństwa. Źródłem promocji wielokulturowości jest lewica – nowotwór wyniszczający zachodnią cywilizację. Rzeczpospolita nie była natomiast państwem wielokulturowym gdyż „Żydzi żyli w separacji”.

Do osłabiania Europy przyczyniają się również Żydzi. Na youtube znajduje się też inny krótki film nagrany prawdopodobnie przy tej samej okazji: „Czynnikiem, który osłabia opór przed islamem są także Żydzi i europejscy i amerykańscy. Nie wszyscy, ale większość. To oni najgoręcej promują ideologię Multi-Kulti. Oni też prócz Murzynów byli najgorliwsi w popieraniu kandydatury tego czarnego lewaka nazwiskiem Barack Obama. Żydzi najwidoczniej uznali, że najdogodniejsze warunki życia stwarza im mieszanie z sobą różnych cywilizacji i osłabianie narodowych wspólnot lokalnych”.

Trudno powiedzieć, jak prawica może godzić swój antykomunizm z promowaniem sympatyka prawicowo-nacjonalistycznej frakcji PZPR, który odkrył Radio Maryja po upadku swojej opcji. Jest to przypadek, który potwierdza tezę, iż aby stać się lubianym w środowiskach narodowych czy ultra-konserwatywnych wystarczy być paranoicznym antysemitą i nawoływać do eksterminacji uchodźców z Afryki.

maxresdefault

Reklamy

Posted on Czerwiec 16, 2015, in Antysemityzm, Polska, Prawicowy Populizm, Rasizm and tagged , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

 1. Wypowiedź tego truchła kwalifikuje się do prokuratury jako podżeganie do ludobójstwa.

 2. Wolniewicz
  – były członek Partii marksistowsko-leninowskiej (nazywającej religię „opium dla mas”) z czego do dziś dumnym jest http://kompromitacje.blogspot.com/2015/01/wolniewicz-wstepuje-do-pzpr.html
  – w stanie wojennym został profesorem
  – znany z tekstów typu „następuje judaizacja Polski bo prezydent Kaczyński obchodził święto Chanuki” http://www.jewish.org.pl/index.php/ru/antysemityzm-mainmenu-72/2025-w-radiu-maryja-o-chanuce-i-qjudeizacji-polskiq-.html (swoją drogą obchody jakichkolwiek świąt religijnych w Pałacu Prezydenckim czy Sejmie wyglądają na sprzeczne z art. 25 Konstytucji mówiącym o równości wyznań i bezstronności władz państwowych w tych sprawach, to samo dotyczy umieszczania tam krzyża ale to już inna historia)
  http://natemat.pl/77539,prof-wolniewicz-uwaza-ze-przeszczepy-to-forma-ludozerstwa-nie-oddalby-nerki-nawet-wlasnej-corce-powiedzialbym-niech-umrze
  – „Ludożerstwo istniało ongiś w formie magicznej. Wierzono, że spożywając kawałki zmarłego, będzie można odzyskać swoje siły witalne. I transplantacje mają taki sam cel.” http://wiadomosci.onet.pl/prasa/ludozercy-i-etycy/5466p
  http://glosrydzyka.blox.pl/2009/01/Obrazone-uczucia-religijne-niewierzacego.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: