Finlandia: Poseł koalicji rządowej na zdjęciu z nazistami

Olli Immonen, poseł z ramienia Partii Prawdziwych Finów zamieścił na swoim profilu na facebooku zdjęcie z członkami Fińskiego Ruchu Oporu. To fiński odpowiednik Szwedzkiego Ruchu Oporu, jawnie nazistowskiej organizacji postulującej budowę skandynawskiego aryjskiego imperium.

Zdjęcie pochodzi z 16 czerwca i zostało zrobione przy pomniku Eugena Schaumana, fińskiego nacjonalisty który popełnił w 1904 roku samobójstwo po zabiciu rosyjskiego gubernatora Finlandii (Finalandia znajdowała się pod zaborem rosyjskim).

Szwedzki Ruch Oporu ma na swoim koncie trzy zabójstwa, kilka incydentów z użyciem broni ostrej oraz wyroki za nielegalne posiadanie broni. Fińscy naziści związani z tym nurtem znani są z atakowania marszów środowisk LGBT oraz atakowania politycznych oponentów z użyciem noży.

Immonen jest liderem grupy Suomen Sisu będącej prawicową frakcją partii Prawdziwych Finów. Na zdjęciu znajduje się też założyciel Suomen Sisu i radny miejski Espoo z ramienia Prawdziwych Finów – Teemu Lahtinen. Zapewnia, że jego organizacja nie współpracuje z Fińskim Ruchem Oporu.

Lider Prawdziwych Finów odmawia udzielenia komentarzy. Inni działacze partii zasłaniają się twierdzeniem, że Immonen uczestniczył w akcjach nazistów osobiście, a nie jako członek partii. Po ostatnich wyborach parlamentarnych w Finlandii napisał na swoim facebooku, iż czeka na „narodową rewolucję”.

Zobacz zdjęcie

Reklamy

Posted on Czerwiec 23, 2015, in Finlandia, Prawicowy Populizm and tagged , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. This is a topic which is close to my heart… Take care! Exactly where can I find the contact details for questions?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: