Kto się bawił na nazi-koncercie w wiejskiej dyskotece pod Opolem?

W czasie gdy wymiar sprawiedliwości nie wie za bardzo co zrobić z koncertem w Głuszycy na którym grały zespoły polskie, niemieckie, węgierski i estoński które łączy w sobie miłość do Adolfa Hitlera, środowisko Blood & Honour z południa Polski organizuje drugą imprezę. Tym razem oprócz polskich Obłędu i Legionu Twierdzy Wrocław zagrał fiński Mistreat.

Według artykułu w Gazecie Wyborczej, opisującym sprawę organizatorami imprezy byli główni bohaterowie imprezy z Głuszycy czyli dzierżoniowsko-bielawska odnoga Blood & Honour. Nie ma wątpliwości, że byli tam obecni natomiast lokalizacja – okolice Opola wskazuje bardziej na zespół Obłęd oraz związanych z nimi nazistów z Opola, często towarzyszących muzykom: Sławomira Sołtysa i Tomasza Bezdziela.

10984191_1409848802651576_5870134782296446694_o

Zdjęcie: Członkowie dzierżoniowsko-bielawskiego Blood & Honour w centrum Dublina

Zarówno środowisko bielawsko-dzierżoniowskie jak i opolskie często odwiedza wyspy brytyjskie przy okazji meczów klubów piłkarskich, którym część z nich kibicuje jak też przy okazji zlotów brytyjskiego Blood & Honour takich jak Adolf Hitler Birthday Bash z 2013 roku na którym grał Obłęd jak i memoriały Iana Stuarta Donaldsona.

Również imprezy w Polsce odwiedza Niko Puhakka, fiński zawodnik MMA związany z Blood & Honour i uważany za łącznika między polskimi, a fińskimi nazistami. Efektem kontaktów nawiązywanych za pośrednictwem zespołu Obłęd oraz Niko Puhakki jest przyjazd do Polski takiego zespołu jak Mistreat z którym przyjechał sam Puhakka.

543293_470001626393492_756775755_n

Zdjęcie: Tomasz Bezdziel, Niko Puhakka, Sławomir Sołtys. Polska, rok 2012/2013

413774_345333302209239_1700599969_o

Zdjęcie: Wojciech Ciepliński, Niko Puhakka i skład Obłędu. Widoczna koszulka Blood & Honour i Polish-Finnish Brotherhood

Mistreat jest jednym z czołowych zespołów fińskiej sceny nazistowskiej. Otwarcie przyznaje się do rasizmu, ksenofobii czy gloryfikowania nazizmu. Szczycie się tym, że grał w każdym białym kraju świata. W rzeczywistości były to: Estonia, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Belgia, Słowacja, Czechy, Szwecja, Anglia, Walia, Włochy, Hiszpania, Stany Zjednoczone i ostatnio Polska.

Jedynym stałym członkiem Mistreata jest jego wokalista, Muke. Członkowie zespołu tworzą też drugi projekt, pod szyldem The Wrongdoers. Pod tą nazwą grali na koncercie w Czechach obok belgijskiego Les Vileans oraz polskiego zespołu All Bandits.

Mistreat++in+USA

Zdjęcie: Koncert Mistreat w Stanach Zjednoczonych

Wisienką na torcie jeśli chodzi o polsko-fińską imprezę zorganizowaną pod Opolem jest obecność na niej dwóch weteranów trójmiejskiego Blood & Honour w postaci Olgierda, który skończył odbywać wyrok oraz Szymona Partyki, który powrócił z emigracji w Hiszpanii.

O działalności Olgierda można byłoby napisać niejeden elaborat. Na dzień dzisiejszy muszą wystarczyć informacje prasowe (link 1) (link 2). Z punktu widzenia politycznego istotniejszy wydaje się być Partyka. Według hiszpańskich antyfaszystów, Szymon Partyka pełnił rolę przewodnika przy delegacji hiszpańskiej partii Democracia Nacional podczas jej wizyty na Marszu Niepodległości. Według Newsweeka, rolę łącznika między DN, a Ruchem Narodowym pełni Mateusz Kukowski – były członek Młodzieży Wszechpolskiej, a obecnie włoskiej Forzy Nuovy.

Wygląda na to, że w nawiązywaniu kontaktów Ruchu Narodowego w Hiszpanii pomógł przebywający tam znajomy zarówno Kukowskiego jak i kandydującego na prezydenta z ramienia RN, Mariana Kowalskiego.

10805810_836804639697224_5730400003014597452_n (1)

Zdjęcie: Szymon Partyka (Blood & Honour), Marian Kowalski (Ruch Narodowy), Mateusz Kukowski (Forza Nuova)

Za informację o tym, kto dotarł na koncert i wrócił na scenę należą się specjalne podziękowania dla zespołu Obłęd, który zamieścił na swoim oficjalnym profilu facebookowym zdjęcia będące w posiadaniu Olgierda.

Na pierwszym widzimy Olgierda i Szymona Partykę po koncercie. Na drugim rozpoznajemy fińskiego łącznika, Niko Puhakkę, a na trzecim lidera faszyzujących kibiców Odry Opole i miłośnika Kościoła i rekonstrukcji historycznych, Krzysztofa Fornalskiego vel Fornal.

Impreza neofaszystowskiej elity była zamknięta. Na wspólne faszyzowanie przy piwie, wynajęto dyskotekę w Komprachcicach, Strefa – 1.

Wstęp na zlot miały wyłącznie zweryfikowane osoby, które wiedziały gdzie szukać informacji na temat imprezy. Plakat reklamujący koncert trafił na zagraniczne blogi związane ze sceną nazi-skinowską.

Impreza odbyła się bez jakichkolwiek przeszkód, a jej czołowi uczestnicy najwyraźniej nie obawiają się zainteresowania jakichkolwiek służb skoro zamieścili swoje zdjęcia z niej.

Załącznik 1: Patriotyczny plakat patriotycznej imprezy „tylko dla kolegów +18″…

11202577_430886490426451_1515510386950044648_n (3)

Załącznik 2: Komentarz Olgierda

zrzut_ekranu-87

Reklamy

Posted on Czerwiec 24, 2015, in Kontakty Międzynarodowe, Polska, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 12 Komentarzy.

 1. Nie no kupa smiechu:)) naziole z Obłedu, to byłe masakryczne ćpuny – heroiniści z połowy lat 90 tych. Gitarzyta Obłędu Czerwony to ćpał herę już pod koniec lat 80 tych, co nie przeszkadzału mu grać w Konkwiście. Grubas basista z Obłedu dołączył do paczki od pompki w połowie lat 90 tych. Pamiętam tych „nazi ćpunów”, (bo tak my punki z Punk Brigaden Banditen ich nazywalismy) jak dawali razem w pompke i czołgali się po wrocławskim Dworcu Głównym, w gównie i rzygowinach. Nie raz przechodziliśmy przez dworzec i patrzylismy na nich z pogardą. Biała czysta rasa wolna od nałogów!!!! ha ha ha było jeszcze kilku nazi ćpunów z Wrocławia ale na szczęscie znikli lub przekręcili się…Sołtys, Siudy, Blondas, Burak, Jojko bracia Kołnierze….ale sie ubawiłem aż brzuszek boli.

 2. Jakoś mi nie po drodze z Honorowymi Krwiodawcami, aczkolwiek przyznać trzeba, że (szczególnie po paru piwach) są w większości naprawdę sympatyczni (choć i alkoburaków na dołączonym materiale znajdziemy). Jak to wielokrotnie mi dano do zrozumienia, jestem na te klimaty zbyt katolicki i tolerancyjny (znowu obozowcy twierdzą, że jestem enes-patologią ;P). Kiszą się panowie w swoim Białym…Gettcie ;), niczym spora część z Was na skłotach. Latka lecą, a oni dalej żyją jakby jeszcze wczoraj Szczery był w gronie… A co do ogólnej oceny „dorobku” to się zgodzę – dla 90% z nich na końcu drogi czeka więzienie, za czyny, za które oni sami by stawiali najchętniej pod murem.

  Mam też pytanie do PBB: co się z wami stało? tzn. dlaczego, jeśli byliście tacy silni (?), to dlaczego teraz na ulicach Wrocławia pełno jest skinów i kiboli (w stosunku do innych miast, no może poza Białymstokiem)? Mimo wszystko, po latach, możemy powiedzieć tym ns – dinozaurom „Ihr habt doch gesiegt!” (jak wpiszcie w google tę frazę, to będzie zdjęcie plakatu zerżniętego na okładkę dema K88 – miszczowie kopiuj wklej ;P)

  Pozdrawiam

  (Adminie, raczej mnie nie kochasz, ale sam przyznasz, że jakiś tam pluralizm się przydałby)

  • Przepuściłem ten komentarz w związku z „alkoburactwem”. Podoba mi się. No więc po kolei, z punka się wyrasta, ze skinozy jak widać na załączonych obrazkach nie…

 3. jaki Polak może gloryfikować A. Hitlera? Zdrajca i kolaborant. Dla takiego kiedyś tylko kulka w łeb

 4. Z wypowiedzi Kamerada Olgierda widac jak na dloni ze nie uczeszczal za czesto na lekcje jezyka polskiego.Brawo „patrijoci”,zwlaszcze ci spod znaku hakenkrojca.Fuj….

  • A teraz udaję nawróconego patridiotę, lansuje się przy klubie motocyklowym z dzieciakami i pstryka sweet focie z żołnierzami wyklętymi.Ciekawy czy ów kombatant wie kto się wokół niego kręci i kim jest ten Olgierd L. szara eminencja z kryminalną kartą rasistowską.

 1. Pingback: Ułańska fantazja wyklętego chuligana: Kim są „narodowi socjaliści” pobici przez ONR? | Stop Nacjonalizmowi

 2. Pingback: Gostyń: Zlot neonazistów | Stop Nacjonalizmowi

 3. Pingback: Obłęd: W totalitarnej demokracji | Stop Nacjonalizmowi

 4. Pingback: Blood & Honour: Neonaziści z południowej Polski – aktywni za przyzwoleniem władz | Stop Nacjonalizmowi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: