Niemiecki nazista na debacie Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych

19 czerwca przy Marszałkowskiej 115, w Domu Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej odbyła się debata zorganizowana przez Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych (ECAG) pod tytułem: „Polska i Niemcy w dobie hegemonii USA – razem czy przeciwko sobie?”. Specjalnym gościem spędu liderów Falangi oraz partii Zmiana był Manuel Ochsenreiter z Niemiec.

Ochsenreiter jest wyjątkowo ciekawą postacią. Od 2004 do 2011 roku był redaktorem naczelnym pisma „Deutsche Militärzeitschrift” w którym nadal publikuje. Jest to pismo wydawane przez znanego niemieckiego nazistę i rewizjonistę Holocaustu, Dietmara Muniera. Pismo znane jest z gloryfikowania Wermachtu. Obecnie redaguje inne pismo wydawane przez Muniera – Zuerst, będące główną tubę propagandową nurtu tzw. „nowej prawicy” w Niemczech.

Na łamach czasopisma przyjaciela polskich zwolenników euro-azjatyzmu możemy również poczytać o „obronie niemieckiej tożsamości etnicznej” oraz walce z mediami znajdującymi się pod „obcą kontrolą”.

Pozostałymi prelegentami byli prezes partii Zmiana i ECAG – Mateusz Piskorski, wiceprezes Zmiany i przywódca Falangi – Bartosz Bekier i lider obydwu tych ugrupowań w Małopolsce – Michał Prokopowicz.

„Debata geopolityczna”: Bartosz Bekier, Mateusz Piskorski, Manuel Ochsenreiter i Michał Prokopowicz. W tle emblematy Falangi oraz ECAG

Co łączy Ochsenreitera z Mateuszem Piskorskim poza podobnym rodowodem politycznym? Niemiec jest również pracownikiem Russia Today, na łamach której prezentuje „niemiecki punkt widzenia”. Piskorski w tej samej telewizji reprezentuje „polski punkt widzenia”. Widzowie Russia Today również od Ochsenreitera jako „korespondenta” propagandowej telewizji z Niemiec dowiadywali się wszystkiego o starć podczas antymuzułmańskich demonstracji, które były współorganizowane przez środowisko z którym Ochsenreiter jest związany…

Ta sama osoba (o wiadomym stosunku do kwestii Izraela) pełni w Russia Today rolę eksperta do spraw Bliskiego Wschodu (więcej: RT’s Manuel Ochsenreiter, The Interpreter). Podobnie jak Piskorski, jest też zwolennikiem euro-azjatyzmu i dobrym znajomym samego Aleksandra Dugina i organizatorem konferencji z jego udziałem w Niemczech do których nie doszło na skutek protestów.

10154068_399089340282906_9039511507519734977_n (1)

Redaktor naczelny nazistowskich czasopism i prezenter rosyjskiej telewizji państwowej w towarzystwie Mateusza Piskorskiego oraz z Aleksandrem Duginem

Kilka lat temu przed Marszem Niepodległości odbyła się kontrdemonstracja środowisk lewicowych, w której uczestniczyła grupa niemieckich antyfaszystów co spowodowało rozkręcenie burzy w mediach.

Dziś możemy się przekonać jak reagują ci sami dziennikarze w sytuacji gdy polscy neofaszyści zapraszają do Warszawy niemieckiego nazistę z którym łączą ich koneksje z rosyjskim ideologiem neofaszystowskim twierdzącym, że „w wielkim starciu cywilizacji atlantyckiej i kultury eurazjatyckiej to wszystko, co znajduje się między nimi – Polska, Ukraina, Europa Środkowa – musi zniknąć”. Nie reagują w ogóle…

Spotkania Ochsenreitera z Piskorskim w Polsce pełnią raczej rolę drugorzędną. O wiele istotniejsze wydają się być ich działania podczas referendum na Krymie i „misji obserwacyjnych” w Donbasie, gdzie również spotykamy ich razem.

Ochsenreiter_Eurasianists

Manuel Ochsenreiter w towarzystwie najemników z Serbii i Francji (więcej o tej grupie) w Donbasie, oraz z Leonidem Savinem – ideologiem euro-azjatyzmu, Teheran – jesień 2014

Obydwaj odwiedzili też w tym samym czasie konferencję władz irańskich pod tytułem „Nowy Horyzont” w dniach 27 września – 1 października 2014.

Uczestniczyło w niej ponad 30 osób dyskutujących tematy takie jak „Syjonistyczny spisek 9/11” i „Lobby izraelskie w różnych krajach”. Wśród gości znajdowało się wielu neofaszystów z Europy, którzy wspierali politykę rosyjską na wschodzie Ukrainy.

Na zakończenie warto zacytować motto partii Zmiana: „praca – pokój – patriotyzm” i zapytać, czy chodzi o taką pracę, która „czyni wolnym”, pokój ale tylko w ramach totalitarnego państwa oraz patriotyzm wobec jakiego państwa…

Reklamy

Posted on Czerwiec 24, 2015, in Euroazjatyzm, Kontakty Międzynarodowe and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Może gwoli prawdy wypadało by powiedzieć, że w kierownictwie Zmiany jest Ludmiła Dobrzyniecka, członkini Pezydium Komunistycznej Partii Młodziezy Polskiej?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: