First To Fight: Gdzie się bawi Krzysztof Bosak?

O ile seminarium z brazylijskiego ju-jitsu prowadzone przez angielskiego mistrza MMA, Petera Irvinga znanego z antyfaszystowskich poglądów wywołuje panikę w polskich mediach, o tyle zloty jawnie faszystowskich bojówkarzy odbywające się w stolicy osłonięte są zasłoną milczenia.

Któż spodziewał by się po młodych chłopcach o patriotycznych poglądach stosowania aktów przemocy wobec osób o innym kolorze skóry lub alternatywnym wyglądzie. W końcu chodzi tu tylko o to żeby asfalt leżał na swoim miejscu… Turniej „First To Fight” organizowany przez Autonomicznych Nacjonalistów odbył się w klubie Fanga prowadzonym przez niejakiego Radosława Brzuszczyńskiego. Na miejscu obecni byli również neofaszyści z Rosji i Francji. Turniej reklamował Niko Puhakka, fiński zawodnik MMA związany z Blood & Honour.

45801_332769660156778_600902883_nFanga kojarzona jest z kibicami Legii Warszawa oraz powiązaniami ze środowiskami skrajnej prawicy. W Internecie można znaleźć zdjęcie z sali treningowej Fangi na której widoczna jest słynna flaga Legii z Wilczym Hakiem – symbolem Werwolfu.

Wśród publiczności oprócz krótko ogolonych umięśnionych mężczyzn w koszulkach w barwach Blood & Honour można było zauważyć liderów warszawskich środowisk nacjonalistycznych, w tym Krzysztofa Bosaka z Ruchu Narodowego. Jak czytamy na portalu Autonom.PL: „Patronat nad inicjatywą FTF objęły zbliżone ideowo federacje White Rex oraz Pride France”. Pride France to organizowana regularnie gala MMA środowiska Blood & Honour Hexagonne na której grywają nazistowskie zespoły z Niemiec. White Rex, to jednocześnie marka odzieżowa produkująca koszulki z symboliką faszystowską oraz biznes koncentrujący się na organizowaniu turniejów MMA oraz walk w klatkach. Właścicielem marki jest Denis Nikitin.

W 2013 roku w Rzymie, gościem specjalnym organizowanego przez White Rex turnieju był SS-Hauptsturmführer Erich Priebke, podczas II wojny światowej szef gestapo w Bresice odpowiedzialny za egzekucję 335 Włochów w 1944 roku. Na polskich portalach nacjonalistycznych można znaleźć szczegółowe relacje z owego turnieju, nie wspomina się jednak o Priebkem.

Z lewej: Publika First To Fight zgromadzona pod banerem z symboliką strasserowską, widoczne koszulki z czerwono-białym logo Blood & Honour. Z prawej: Krzysztof Bosak robiący zdjęcie telefonem

Nikitin jest blisko związany z byłym oficerem KGB i FSB oraz oligarchą, Siergiejem Badjukiem. Pojawia się również w Wielkiej Brytanii na obozach survivalowych organizowanych przez tamtejszych neofaszystów.

W Rosji cieszy się pełnym przyzwoleniem ze strony władz na prowadzenie działalności neofaszystowskiej. W Wielkiej Brytanii, szkolonymi przez niego bojówkarzom przyglądają się służby. Jak jest w Polsce? W Polsce neofaszyści zostali tak ośmieleni przez pozwalające im na wszystko władze i media, że przestali się zupełnie kryć co robią i z kim. Zakrywanie twarzy osób, których zdjęcia znajdują się na portalu Autonom.PL to już przeszłość.

Klub sportowy Fanga, Turniej First To Fight i krzyż celtycki…

First To Fight jest pierwszym tego typu eventem w Polsce, choć jak przyznają organizatorzy o pomysłach jego organizacji mówiło się co najmniej od kilku lat. Trudno ustalić ile pieniędzy potrzebnych było na zorganizowania wydarzenia oraz kto je sponsorował… Z rozbrajającą szczerością inicjatywę opisują wrocławscy neofaszyści: „Skorzystać powinni z niej przede wszystkim sympatycy szeroko pojętego ruchu narodowego – od tych spod znaku krzyża celtyckiego, przez tych sympatyzujących z rączką z mieczem, po sympatyków rozkosznego wiatraczka”.

Nic więc dziwnego, że mamy tam zarówno miłośników „wiatraczka” z Blood & Honour, krzyże celtyckie jak i Krzysztofa Bosaka w jednym pakiecie.

Analogiczne imprezy odbyły się oprócz Polski i Francji także w Grecji i we Włoszech. Za organizację włoskiego eventu odpowiedzialni są tzw. Faszyści Trzeciego Milenium z ruchu (obecnie partii) CasaPound Italia.

Załącznik

unnamed (1)

Reklamy

Posted on Lipiec 1, 2015, in Polska and tagged , , . Bookmark the permalink. 3 Komentarze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: