Antysemicka demonstracja w Londynie: Rosyjska prowokacja?

4 lipca w Londynie miała miejsce demonstracja przeciwko „judaizacji”. Zebrała około 25 uczestników i ponad 200 kontrmanifestantów. Działacze angielskiego oddziału Narodowego Odrodzenia Polski zostali wreszcie zauważeni przez polskie media.

Tylko TVN24 napisała, że stanowili oni filar całej akcji. Od dłuższego czasu biorą udział w działaniach brytyjskich nazistów w całym kraju, które według brytyjskich antyfaszystów nie mogły by się odbyć bez pomocy Polaków. Ostatnio, Polacy z emigracji odwiedzili turniej MMA „First To Fight” w Warszawie organizowany pod egidą rosyjskiej nazistowskiej ligi MMA „White Rex” (link).

Piers Mellor

Piers Mellor

Brytyjski NOP jest obecnie najaktywniejszym oddziałem tego ugrupowania. Jego działania skrupulatnie obserwujemy i monitorujemy (link) zważywszy na fakt, że część ich aktywności prowadzona jest półjawnie lub konspiracyjnie. Wśród brytyjskich partnerów NOP znajdują się ugrupowania jawnie nazistowskie, jak National Action oraz członkowie innych faszystowskich ugrupowań spoza Anglii. Zauważamy wśród nich byłego żołnierza Batalionu Azov, Francesco Fontanę oraz członków greckiego Złotego Świtu.

Działania tego kręgu są dokładnie opisywane i piętnowane na łamach Russia Today, która potrafi w tym samym czasie robić nagonkę medialną na rosyjskich antyfaszystów za protest przeciwko konferencji z udziałem m.in. Nicka Griffina, Roberta Fiore i Udo Voigta zorganizowanej pod egidą władz (link).

Ukraiński politolog, Anton Shekhovtsov widzi w tej sprawie drugie dno. Opisuje wiele przypadków wspierania (również finansowego) skrajnej prawicy przez władze rosyjskie. Uważa, że ta akcja również może być dziełem Kremla, któremu zależy na zepsuciu wizerunku społeczeństw krajów wspierających sankcje Unii Europejskiej przeciwko Rosji w związku z jej polityką na Ukrainie. Demonstrację przeciwko „judaizacji” zorganizował z NOP-em niejaki Eddy Stampton (nazista skazywany za przemoc wobec kobiet pod wpływem alkoholu), Piers Mellor (jego stary znajomy) oraz Jeremy „Jez” Bedford-Turner – lider IONA London Forum.

Cała ta trójka pojawiła się nie także na demonstracji solidarnościowej ze Złotym Świtem zorganizowanej przez NOP 29 listopada 2014 pod ambasadą Grecji w Londynie. To samo grono: National Action, IONA London Forum, Złoty Świt i Francesco Fontana z Batalionu Azov uczciło 75 rocznicę pierwszej wywózki Polaków na Syberię oraz Wielkiego Głodu na Ukrainie pod londyńskim pomnikiem św. Władymira.

Na miejscu londyńscy faszyści rozwinęli swoje flagi, nawiązujące wprost do symboliki SA (flaga National Action) i Dywizji SS Das Reich (flaga Batalionu Azov). Komu potrzebne jest zrównywanie ofiar wywózek na Syberię i Wielkiego Głodu z faszyzmem? O tym będziemy jeszcze mówić…

nop-upa

Hołd ofiarom komunizmu w wykonaniu brytyjskich nazistów. Londyn, luty 2015

Trójka Brytyjczyków wymieniona z nazwisk nie jest zwykłymi faszystami, gdyż każdy z nich związany jest w jakiś sposób z Rosją. Prowadzone przez Bredford-Turnera IONA London Forum organizowało 12 października 2013 roku konferencję z udziałem Aleksandra Dugina, łącznika między Kremlem a skrajnie prawicowymi i „lewicowymi” organizacjami na Zachodzie.

W sierpniu 2014 na innej konferencji IONA gościli NOP-owcy oraz Denis Nikitin, Rosjanin zaangażowany w szkolenie brytyjskich bojówkarzy skrajnej prawicy oraz organizacji turniejów MMA pod szyldem White Rex. W tym roku turnieje te odbyły się jednocześnie we Francji, we Włoszech, Grecji i Polsce. Nikitin jest blisko związany z byłym oficerem FSB, Siergiejem Badjukiem.

Eddy Stampton jest zaledwie sympatykiem separatystów na wschodniej Ukrainie. Natomiast Piers Mellor pojawił się na demonstracji przeciwko nieistniejącemu brytyjskiemu wsparciu wojskowemu na Ukranie. Mellor protestował w towarzystwie Grahama Phillipsa, propagandzisty Russia Today, który po spędzeniu prawie całego 2014 roku w Donieckiej Republice Ludowej i powrocie do Anglii zasilił szeregi partii Nigela Farage’a – UKIP.

Piers Mellor protestujący przeciwko pomocy Ukrainie i Graham Phillips (łysy na drugim zdjęciu). Marzec 2014 – Londyn

Skąd przypuszczenie, że działania tych ludzi mogą być prowokacjami rosyjskich służb? Przypomina to działania KGB prowadzone podczas Zimnej Wojny. Propaganda rosyjska stara się dyskredytować społeczeństwa zachodnie w sytuacji gdy niemożliwe jest zdobycie ich szerszego poparcia. Robiono tak w latach 50. i 60.

W okresie 1959-1960 pod komendą generała KGB Iwana Agajantsa przeprowadzona została operacja „Swastyka”. Agenci radzieccy infiltrowali organizacje nazistowskie w Niemczech Zachodnich, podżegali do stosowania przemocy lub przeprowadzali w ich imieniu akcje. Atakowane były synagogi i żydowskie sklepy, a obywatele pochodzenia żydowskiego otrzymywali od KGB listy i telefony z pogróżkami. Wszystko w celu dyskredytacji NATO i świata Zachodniego.

Organizacje neofaszystowskie świetnie szkodzą wizerunkowi swoich krajów za granicą. Dzięki dostępowi do sieci oraz możliwości obserwowania relacji prasowych z akcji brytyjskiej skrajnej prawicy mamy możliwość połączenia pewnych faktów. Są to jednak w dalszym ciągu wyłącznie poszlaki. Skłaniają one do zadania prowokacyjnego pytania: Czy polskich faszystów w Londynie trzeba było infiltrować lub opłacać żeby uczcili ofiary polityki ZSRR używając do tego symboliki nazistowskiej, czy wszystko zrobili bez niczyjej sugestii i pomocy?

Reklamy

Posted on Lipiec 7, 2015, in Antysemityzm, Kontakty Międzynarodowe, Polska, Wielka Brytania and tagged , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: