Mroczna twarz Fundacji Estera i jej niebezpieczne związki

Fundacja Estera stała się ostatnio stałym gościem mediów mainstreamowych w kontekście przyjazdu do Polski pierwszych rodzin chrześcijan prześladowanych przez Państwo Islamskie w Syrii. Chrześcijan jak podkreśla się na każdym kroku, broń Boże żadnych niechrześcijan…

Jak tłumaczy przewodnicząca Fundacji, Miriam Shaded w wywiadzie udzielonym TVN24 (link), konkretnie w siódmej minucie, jednym z wymogów potwierdzenia tożsamości uchodźców jest okazania aktu chrztu. W tym samym wywiadzie stwierdza z grubsza, że wszystkie mniejszości są prześladowane, a ochronę zapewniał im nienawidzony przez Europę militarystyczny dyktator Bashar Al-Assad oraz że demokracja nie powinna zostać wprowadzona w żadnym kraju muzułmańskim, gdyż… (to nie żart) 70% społeczeństwa stanowi zagrożenie dla mniejszości.

10268517_10152818383663536_6794087843654490997_nNie zaznacza, że… według oficjalnych statystyk zdecydowana większość ofiar Państwa Islamskiego i terroryzmu na tle religijnym to muzułmanie, podobnie jak muzułmaninem jest jej idol, dobry dyktator Bashar Al-Assad. Sprawcami zbrodni są natomiast islamscy ekstremiści dla których muzułmanin nie będący ekstremistą jest heretykiem i bezbożnikiem (Patrz: 5 przykładów, jak przeciętny muzułmanin reaguje na zamachy).

Takie zawiłości mogliby wytłumaczyć pani Shaded wspierający jej działania chrześcijanie-baptyści i chrześcijanie-ormianie, prześladowani w XVI i XVII wieku przez czołowych europejskich reformatorów, którzy owszem domagali się wolności religijnej dla siebie, jednak nie chcieli dawać jej innym (Patrz: The Protestant Persecutions).

Polecamy przeczytanie artykułu w języku angielskim usiłującego odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego ignoruje się największe zbrodnie Państwa Islamskiego?

Już sam fakt powiązań Fundacji Estera ze środowiskiem portalu EuroIslam o których Fundacja poinformowała 27 maja budził duży niepokój. Portal EuroIslam stał się nie dawno obiektem zainteresowań mediów i rządu po tym jak zamieścił w Warszawie bilboardy przedstawiające uzbrojonych brodatych dżihadystów z flagą Państwa Islamskiego i podpisem: „Państwo Islamskie ukrywa terrorystów wśród imigrantów. Decyzję o ich przyjęciu podejmuje Kopacz” oraz „Zalejemy Europę imigrantami z Libii na małych łodziach i zmienimy ją w piekło”. Jest to retoryka zrównująca ludzi uciekających przed terroryzmem ze sprawcami terroryzmu.

Kampania EuroIslam nie zwraca uwagi na problem imigrantów ani niebezpieczeństwo ze strony dżihadystów. W całej swojej otoczce dąży do eskalacji nienawiści na tle etnicznym.

islamaphobia_latuff_1Zobacz też: Uderzcie w meczety – publicyści EuroIslam na facebooku

Sprawami plakatów zajął się Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, który wystąpił do Prokuratora Generalnego z prośbą o podjęcie działań. Według Pełnomocnika Rządu, portal EuroIslam naruszył paragrafy 256 i 257 Kodeksu Karnego (link 1) (link 2).

Brzmi groźnie? Nie powinno, gdyż wiele wskazuje na to, że pani Miriam Shaded przystaje z jeszcze gorszym towarzystwem. Lider Polish Defense League, Dariusz Brodzik ps. „Darek Mazurek” mieszkający na stałe w Norwegii poinformował publicznie, iż „w sierpniu jest umówiony na spotkanie z Miriam, która zrobiła całą akcję z tymi chrześcijanami z Syrii”. Czy umawiając się z Miriam Shaded nie przedstawił się lub podszył się pod kogoś kim nie jest? Trudno w to uwierzyć.

Trudno również uwierzyć, że pani Shaded nie wie z kim przystaje. Działalność Polish Defense League jest znana publicznie, a jej metody opisane zostały wielokrotnie na łamach mediów takich jak Gazeta Wyborcza czy Newsweek Polska.

Zobacz: Zabawy z bronią, groźby, historie przemocy – Polska Liga Obrony na tajnym forum jej działaczy

Członkowie PDL nie tylko lubią ćwiczenia z bronią, maczety oraz chwalą się na swoich zamkniętych forach pobiciami dokonywanymi na turystach z krajów arabskich. W listopadzie 2013 roku w Cafe Niespodziance należącej do Mariusza Pateya z Ruchu Narodowego zorganizowali spotkanie z ówczesnym liderem Brytyjskiej Partii Narodowej, Nickiem Griffinem znanym z niechęci tak do muzułmanów jak i Polaków oraz powiązań z reżimami: libijskim, irańskim i syryjskim oraz neofaszystowskimi środowiskami terrorystycznymi.

Uczestnicząca w konferencji wiceprzewodnicząca PDL, Izabela Burnat-Gurung zrezygnowała później z działalności w szeregach PDL: „Osobiście nie podpisuję się pod żadnymi wulgarnymi, rasistowskimi czy ksenofobicznymi wypowiedziami, paleniem czegokolwiek (a już na pewno nie transparentu z islamskim wyznaniem wiary) czy zakładaniem kominiarek, a co za tym idzie, nie zamierzam brać odpowiedzialności za tego typu incydenty lub planowane akcje, zarówno byłe jak i przyszłe” – napisała w publicznym oświadczeniu.

Zobacz też: Antyislamiści polscy – chcemy deportować wszystkich

Od tamtego czasu dyskurs organizacji zaczął się radykalizować. Jeden z liderów Ligi, mieszkający na stałe w Szwecji gdzie szefuje podobnej organizacji – Kamil Ryba został skazany na pół roku w więzienia za atakowanie dziennikarzy oraz rok w zawieszeniu za groźby karalne.

11707507_659760884160036_4811217378105979960_nO ile na łamach Gazety Wyborczej, działacze PDL zapewniali: „Muzułmanów nie chcemy zamykać w obozach. Nie chodzi o to, żeby ich zagazować. Naszym celem jest deportacja wszystkich z Polski” o tyle w sieci ich lider humorystycznie daje do zrozumienia, że sam chętnie reaktywowałby obóz zagłady w Auschwitz celem przyjęcia do niego uchodźców z Syrii. Jest też pomysłodawcą stworzenia strony internetowej zawierającej zdjęcia, dane oraz adresy mieszkających w Polsce muzułmanów.

Zobacz też: Polska Liga Obrony chce śledzić muzułmanów i publikować ich dane

Dlaczego Dariusz Brodzik chce spotkać się z Miriam Shaded? Powody może mieć dwa: chęć uzyskania legitymizacji dla swojej działalności lub próbę osobistego dopilnowania czy Fundacja Estera nie ratuje po kryjomu muzułmanów. Dlaczego przewodnicząca znanej fundacji chce się spotkać z internetowym watażką i fanatycznym rasistą? Być może jest to moment w którym ujawniona zostanie mroczna strona Fundacji, albowiem żadna normalna fundacja nie może, a przynajmniej nie powinna mieć interesu w spotykaniu się z rasistami i przywódcami grup noszących znamiona organizacji przestępczych.

Zobacz: Gest poderżnięcia gardła, naklejki na meczecie: Polska Liga Obrony w Poznaniu

1504615_594623810673744_5206826394379774031_nPodsumowując: poglądy Miriam Shaded na temat dyktatora Bashara Al-Assada oraz jego reżimu są niebezpiecznie zbieżne z tezami głoszonymi przez część islamofobów sprowadzającymi się w skrócie do stwierdzenia: „demokracja tak, ale tylko dla chrześcijan, dla muzułmanów tylko dyktatura” oraz „przyjmiemy tylko chrześcijańskich uchodźców”. Przedstawiając Assada jako obrońcę praw mniejszości relatywizuje się okrucieństwo jego polityki, takiej jak stosowanie broni chemicznej (Patrz: Syria is using chemical weapons again…). Być może na dniach, Fundacja Estera zaprzeczy kontaktom z PDL i Dariuszem Brodzikiem, jednak partnerstwo Estery z EuroIslamem jest niepodważalnym faktem.

W obecnych okolicznościach nie będzie możliwe uratowanie wszystkich narażonych na śmierć z rąk Państwa Islamskiego, stąd nie można mieć pretensji do tego, że społeczność syryjskich chrześcijan, chce ratować przede wszystkim swoich współwyznawców.

Przeraża jednak zastosowany tutaj rygor, który jest promowany na łamach kilku stacji telewizyjnych, a związki Fundacji ze środowiskami rasistowskimi spod znaku EuroIslam oraz Polish Defense League sprawiają, że trudno odnieść wrażenie, iż w sytuacji w której ktoś w Polsce będzie usiłował ratować Syryjczyków, Irakijczyków lub Kurdów nie patrząc na ich poglądy religijne spotka się z wrogością ze strony całego omówionego wyżej środowiska oraz rządu, który przejął jego retorykę.

Do refleksji powinna nas skłonić fakt, iż w okresie II wojny światowej, to Polacy byli uchodźcami, a sam Iran przyjął 116 tysięcy polskich uchodźców w tym 20 tysięcy dzieci (link). Przez wzgląd na ten fakt, Polacy winni wykazać się, również wobec muzułmanów dziejową wdzięcznością.

Reklamy

Posted on Lipiec 13, 2015, in Islamofobia, Polska and tagged , , . Bookmark the permalink. 15 Komentarzy.

 1. po pierwsze w cdzasie 2 wojnej swiatowej nie byøo takiego panstawa jak Iran,a byla to kolonia Angielska

  • Tylko, że Polacy nie wylądowali w Pałacu Buckingham tylko na irańskiej ziemi.

  • Ależ oczywiście, że Iran wtedy był niepodległym państwem, tyle że czasowo okupowanym przez Brytyjczyków i Sowietów, którzy zmienili szacha według własnego uznania. Kolonią to był Irak.

 2. to zrozumiałe, że powołujecie się na g [ó]wno wyborcze i ten drugi szmatławiec. dwie niemieckie gazety popierające wszystko co antypolskie.

  • Bycie przeciwko wam nie jest antypolskie. Sami wyodrębniliście się z antypolskiej English Defense League. Bycie przeciwko wam jest jak najbardziej pro-polskie 🙂

 3. Przepraszam, ale ten artykuł to stek bzdur i pomówień 🙂 Aby faktu, że ktoś twierdzi ze z kimś się spotka kiedyś wysnuć wniosek, że te dwie osoby mają zbieżne poglądy trzeba zbyt dużo wyjątkowo złej woli. Miriam nigdy nie wypowiedziała takich słów jakie jej tutaj imputujecie, wręcz przeciwnie wypowiada się w sposób wyważony z tego co widziałem. Wkładając w jej usta słowa PDL ośmieszacie nie ją tylko siebie 🙂

  • Nie? Nie chwali Assada w materiale z TVN24? Nie twierdzi, że 70% Syryjczyków czyt. wszyscy muzułmanie są krwiożerczymi bestiami chcącymi mordować chrześcijańskich sąsiadów?

   • Miriam ma ścisłe i codzienne kontakty z mieszkającymi tam syryjskimi chrześcijanami, widocznie ma większe pojecie o sytuacji tam panującej niż Ty. Jesteś zapewne pełen apriorycznej wiedzy, że wszyscy tam kochają chrześcijan do tego stopnia że zaprzeczasz powszechnie znanym faktom. Zaślepienie? „Tym gorzej dla faktów jeśli fakty są przeciw nam”?
    Asad zaś jest na pewno dużo lepszą opcją niż „demokratyczna opozycja” z pod znaku Al-kaidy a tym bardziej wspierane jeszcze do niedawna przez USA odziały tworzące obecnie ISIS.
    Nie, Asad nie jest powszechnie znienawidzony przez Europę, nie wiem skąd masz te informacje. Nienawidzi go tylko Izrael i USA jako sojusznika szyickiego Iranu. Ani USA ani Izrael nie leżą w Europie.

   • Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie mamy kontaktów z Syryjczykami? Tak ci intuicja podpowiada? Tak się śmiesznie składa, że wy prawicowcy jedyne co robiliście to organizowaliście modlitwy w intencji, a ludźmi którzy znajdują się na pierwszej linii walki z ISIS są Kurdowie wyznający islam. Są demokratyczną opozycją i walczą również z dobrym wujkiem Assadem. Ich też uznajesz za Al-Quaedę wspieraną przez USA?

    W kwestii ISIS. Ciekawy tekst ukazujący udział samego Assada w powstaniu ISIS. http://www.newsweek.com/how-syrias-assad-helped-forge-isis-255631

    Teza, że Assad jest znienawidzony przez Europę to wypowiedź Miriam, nie nasza opinia.

 4. Lewak goni lewaka. Przyjdzie wam zdechnąć i z takim dorobkiem idziecie za który zostaniecie rozliczeni. Nie ma usprawiedliwienia dla świadomego działania (szkodzenia) lewaki.

 5. Czy musialem? Czy musialem przezyc 56 lat by czytac tego rodzaju bzdety? Od lat mieszkam we Francji i nie zycze ani Polsce ani Polakom rzeczywistosci zwiazanej z ta wynaturzona religia. To tyle jako moje argumenty, pomimo iz uwazam, ze powinien posprzatac ten co naswinil.

 6. „Działalność Polish Defense League jest znana publicznie, a jej metody opisane zostały wielokrotnie na łamach mediów takich jak Gazeta Wyborcza czy Newsweek Polska.”
  Skoro autor komentarza, ambrozymucha czerpie obowiązującą wykładnię i poprawność polityczną od takich „tuzów” rynku medialnego, jak GW i NP, to wszystko jasne. Oby na własnej skórze (i tylko swojej) miał okazję odczuć istamski rasizm i „kulturowe ubogacenie” ze strony tzw. uchodźców. Tego mu życzę.

 7. Kolejna stronka od Sorosa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: