Kolejny międzynarodowy zlot Blood & Honour w Polsce

Według niemieckich portali antyfaszystowskich 29 sierpnia bieżącego roku na terenie Polski odbędzie się kolejny międzynarodowy zlot ruchu Blood & Honour na którym zagrają miłujące Adolfa Hitlera zespoły muzyczne z Polski, Niemiec i Rosji.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy polscy patrioci spod znaku swastyki umożliwiają swoim kolegom z Niemiec aprowizację na terenie południowo-zachodniej Polski. Impreza nosi nazwę „Legends never die!”, a na plakacie zapowiadającym koncert widnieją Ian Stuart – lider zespołu Skrewdriver i założyciel Blood & Honour oraz Mariusz Szczerski – wokalista zespołu Honor. Obydwaj zginęli w wypadkach samochodowych.

11694799_523676194452120_2474353386289042362_n

Plakat reklamujący imprezę

Imprezę ponownie organizuje dzierżoniowsko-bielawskie środowisko Blood & Honour. Tradycyjnie na imprezie zagrają zespoły Obłęd (tworzony przez byłych muzyków Konkwisty 88) i Legion Twierdzy Wrocław (zespół byłego basisty White Devils). Trzecim zespołem polskim ma być October 15, projekt byłego gitarzysty Honoru – Olafa Jasińskiego do niedawna bojkotowanego w kręgach neonazistowskich w Polsce, Europie i… Ameryce Południowej. Powodem bojkotu były oszustwa pieniężne popełnione przez prowadzoną przez niego wytwórnię Homo Superior, których ofiarą padło wielu neonazistów na całym świecie.

Obłęd jest stałym gościem zarówno imprez Ruchu Narodowego jak i Blood & Honour w Polsce i Europie Zachodniej. Koncertował na zlocie Blood & Honour – Hexagonne we Francji oraz londyńskiej Adolf Hitler Birthday Bash w 2013 roku. Utwór Obłędu „Bo tu jest Polska” był nieoficjalnym hymnem Marszu Niepodległości w 2013 roku.

Legion Twierdzy Wrocław pojawia się na organizowanym przez działaczy Ruchu Narodowego i reklamowanym na jego oficjalnych kanałach Festiwalu Orle Gniazdo. Jego muzycy byli też obecni na tegorocznym Dniu Honoru na Węgrzech – dorocznym zlocie neonazistów z całej Europy organizowanym w hołdzie oddziałom Wermachtu i Waffen SS broniącym Budapesztu przed Armią Czerwoną.

10995926_738374179592113_7350728392729633252_n

Polacy na węgierskim Dniu Honoru. Luty 2015

Dużo wyższy z punktu widzenia technicznego poziom prezentują sprowadzane za pośrednictwem środowiska Blood & Honour z Frankfurtu nad Odrą zespoły niemieckie. Rolę headlinera potrafi jednak pełnić przy nich zespół Preserve White Aryans z Estonii, którego muzycy grać co prawda nie potrafią, ale są odpowiednio dla słuchaczy monotematyczni w swoim hitleryzmie.

Zobacz też: Koncert Blood & Honour w Głuszycy

W trosce o miłośników takiego rodzaju grania, organizatorzy sierpniowego spędu zaprosili zespół Welimor z Rosji, którego wokalista nie umie śpiewać bez kartki w ręku, ale za to hajluje i wychodzi na scenę w prawilnych koszulkach.

VVskQShmoOA

Wokalista Welimora pozdrawia publiczność

Głównymi gwiazdami będą jednak niemiecki Painful Awaking oraz niespodzianka podpisana jako „stary polski zespół”. Zespół Painful Awaking mimo, iż jest aktywny od 10 lat nie nagrał zbyt wiele. Jego członkowie są natomiast częstymi uczestnikami marszów neonazistów w całych Niemczech oraz sympatykami Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (NPD).

Lider zespołu Painful Awaking w lutym tego roku przesłał „pozdrowienia do więzienia” Ralfowi Wohllebenowi domagając się jego uwolnienia. Wohlleben, były działacz NPD przebywa w areszcie w związku z podejrzeniem o współudział w zabójstwach popełnionych przez terrorystów z Narodowo-Socjalistycznego Podziemia (NSU). Oskarża się go o dostarczenie członkom NSU broni z której zabito większość ofiar.

Wielu zastanawia się pewnie co na to Ruch Narodowy. Otóż nic. Osoby związane z powyższymi kręgami nie tylko pojawiają się na imprezach narodowo-radykalnych w charakterze gości, często są głównymi bohaterami tych imprez. Zespół Obłęd tak jak grywał na imprezach Ruchu Narodowego, tak będzie grywał nadal, a Legion Twierdzy Wrocław być może jeszcze nieraz odwiedzi Festiwal Orle Gniazdo ponownie.

Scena będzie otwarta zarówno dla nacjonalistów spod znaku falangi i krzyża celtyckiego jak i spod znaku hakenkreuza, zwanego również na Dolnym Śląsku „rozkosznym wiatraczkiem”.

1174710_550249048437090_1521656861602890326_n

Koncert Obłędu, od lewej: Karol Litwiniak (Obóz Narodowo-Radykalny / Ruch Narodowy), Tomasz Piszczelak (związany z Obłędem), Krzysztof Słowiński i Tomasz Bezdziel (Blood & Honour)

zrzut ekranu-62 (2)

Legion Twierdzy Wrocław na Festiwalu Orle Gniazdo, drugi z lewej: Tomasz Kuś, wokalista zespołu Nordica, współorganizator festiwali i członek Straży Marszu Niepodległości

Reklamy

Posted on Sierpień 18, 2015, in Kontakty Międzynarodowe, Polska, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. jak dla mnie to idealna okazja żeby pozbyć się tego brudnego chonorowego ścierwa za jednym razem

  1. Pingback: Obłęd: W totalitarnej demokracji | Stop Nacjonalizmowi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: