Biała Siła: Wokalista neonazistowskiego zespołu dilerem narkotykowym

Ciekawa wiadomość przyszła z obozu kanadyjskiej neofaszystowskiej kapeli Légitime Violence (LV nie są klasycznymi neonazistami, neofaszyzm jest najbardziej dokładnym określeniem ich ideologicznej postawy). Wokalista kapeli, Raphaël Lévesque, znany pod pseudonimem Raf Stomper, został zatrzymany przez policję.

W środowisku faszyzujących skinheadów nie jest to niczym dziwnym, ale w tym przypadku jest zupełnie inaczej. Raphaël został bowiem zatrzymany w związku ze sprzedażą narkotyków. Gwoli ścisłości, w chwili zatrzymania miał przy sobie 600g marihuany, 250 ampułek metaamfetaminy i 2500 dolarów. Zatrzymany został wraz z Carlem Martineau, który w przeszłości już dwukrotnie był uznany winnym handlu narkotykami.

Sam Raphaël Lévesque w przeszłosci był skazany kilkukrotnie za zakłócanie porządku, napad oraz… za posiadanie marihuany. Przypomnijmy, że kapela ta grała w Czechach oraz ma za sobą wspólne koncerty z szeregiem otwarcie neonazistowskich (Bound for Glory, Lémovice, Stigger) lub neofaszystowskich (Gesta Bellica, Legittima Offesa) kapel. A także uczestnictwo w koncertach dla włoskich neofaszystów z Casa Pound, oraz na imprezie dla francuskiego oddziału międzynarodowej neonazistowskiej organizacji Blood and Honour, połączonej z turniejem MMA pod patronatem White Rex.

drug_dealer_raf_stomper_4_jpg_13607

Zdjęcie: Raf Stomper przed koncertem dla francuskiego oddziału Blood & Honour. W tle baner „No Drugs”

Cała opisana wyżej sieć kontaktowa obejmuje również na różnych szczeblach Polskę. Kontakty z zespołami Bound For Glory, Lemovice i Legittima Offesa utrzymje polska scena RAC. Dla francuskiego oddziału Blood & Honour koncertował polski Obłęd (którego muzycy również mięli sporo wspólnego z narkotykami). Kontakty z CasaPound utrzymują polscy Autonomiczni Nacjonaliści, a turniej White Rex odbył się latem tego roku również w Warszawie pod nazwą First To Fight. Organizowali go… Autonomiczni Nacjonaliści

W środowisku neofaszystowskim “ćpun” uważany jest za jedną z najgorszych obelg, ciekawie jest w związku z tym zaobserwować ilu z neofaszystów zażywa lub rozprowadza narkotyki. Właściwie nie jest to nic dziwnego. Skoro na tej scenie normalną postawą jest udawana apolityczność przy jednoczesnym udziale w koncertach organizowanych przez polityczne organizacje i dzielenie sceny z zespołami o zadeklarowyanym politycznym przekazie, to sytuacja, gdy w teorii jesteś wrogo nastawiony do ćpunów i dealerów, a w praktyce samemu być dealerem – nie jest niczym niespodziewanym. Nie trzeba się obawiać o los Raf Stompera. Po wypuszczeniu na wolność z pewnością wróci na łono swojej sceny. Tam się bowiem o dumie i honorze tylko mówi.

W towarzystwie członków zespołu LV możemy spotkać nie jednego i nie dwóch aktywnych neofaszystów z Polski mieszkających na emigracji. Pierwszym jest Ryszard “Stal” Kluza z Nowego Jorku, utrzymujący bliskie kontakty ze środowiskiem Autonomicznych Nacjonalistów ze Stalowej Woli. Na profilu facebookowym zespołu znajdujemy też zdjęcie Rafała Witkowskiego, również z Nowego Jorku.

Rysiek i Rafal Witkowski i ekipa z Legitime Violence 2

Zdjęcie: Rafał Witkowski, Ryszard Kluza i skład LV

Sporym zaskoczeniem jest też dowód na kontakty LV ze środowiskiem stowarzyszenia Duma i Nowoczesność w osobie niejakiego Gustawa Babika oraz zespołu The Gits. W takich chwilach rodzi się pytanie: co na powiązania ze środowiskiem przestępców narkotykowych powiedzą fani The Gits i uczestnicy Festiwalu Orle Gniazdo organizowanego przez Dumę i Nowoczesność.

dinlv

Zdjęcie: Z lewej, Gustaw Babik i Raf Stomper… Pierwszy z prawej: „Młodszy Patyk” – zespół The Gits

Reklamy

Posted on Październik 13, 2015, in Polska, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna, Świat and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: