Warszawa: Przylądek NAZI-SKINÓW

W związku z poniższym artykułem, właścicielka Cafe 66 mająca pecha spotkać gwiazdy włoskiej sceny RAC w roli klientów lokalu postanowiła zabrać głos:

Jako właściciel lokalu Cafe 66 oświadczam iż taka impreza nie miała tu miejsca. Nie jesteśmy organizatorem tego typu imprez, jak również nie propagatorami takich przekonań.. Pozdrawiam. Iza Cikacz CAFE 66.

W imieniu Portalu „Stop Nacjonalizmowi” chcielibyśmy sprostować artykuł „Przylądek Nazi-Skinów”, oświadczamy, iż użyte w artykule miejsce Cafe 66 nie ma i nie miało do czynienia z wydarzeniami zawartymi w niniejszym artykule. Przepraszamy właścicieli Cafe 66 za błędne użycie informacji i zdarzeń. Poniżej oryginalny tekst naszego wpisu.

AKTUALIZACJA: Przeczytaj gdzie naprawdę odbył się koncert

16 stycznia 2016 roku odbyła się w Warszawie szumnie zapowiadana w kręgach neofaszystowskich międzynarodowa impreza muzyczna. Organizatorami była nowo powstała grupa używająca szyldu NS Arkona. Organizacja ta nie kryje się ze swoim narodowym socjalizmem (przyznaje się do niego na łamach swojej strony internetowej). Skrót NS najlepiej tłumaczył jeden z jej działaczy “dziennikarzowi” serwisu pyta.pl (obejrzyj film). Z kolei Arkona to nazwa przylądka na niemieckiej wyspie Rugia, który jest ośrodkiem kultu Światowida.

Jej członkowie i sympatycy są mocno skonfliktowani z warszawskimi strukturami Obozu Narodowo-Radykalnego. Wszystko przez koszulki ze swastykami za które zostali pobici podczas demonstracji anty-imigranckiej w Warszawie. W konflikcie między narodowymi radykałami, a narodowymi socjalistami raz dostają jedni, raz drudzy jednak nie wszyscy objęci są tego typu obostrzeniami. Nie wszystkie ugrupowania odwołujące się do narodowego socjalizmu są zwalczane przez ONR, a niektórzy ONR-owcy są uznawani przez te anty-ONRowskie ugrupowania neonazistowskie jako swoi.

11158120 404166643088566 1974545736 n

Zdjęcie 1: A masz ty lewaku z ONR-u…

Na zdjęciach z koncertu w Gostyniu rozpoznany został Mateusz Janusz związany z Lubelską Brygadą ONR. Z kolei na zdjęciach z Warszawy da się zauważyć Bartosza Krysztofiaka z Brygady Łódzkiej. Krysztofiak zasiadał podczas ostatnich wyborów prezydenckich w obwodowej komisji wyborczej w Przecławiu z ramienia komitetu Jacka Wilka (Kongres Nowej Prawicy).

981072 1031368656931093 6015286699263986047 o

Zdjęcie 2: Bartosz Krysztofiak w Warszawie

Przejdźmy jednak do rzeczy: koncert wiązał się ze sporymi perturbacjami. Początkowy skład miał wyglądać następująco: Huseg (Węgry), Katastrof (Włochy), Rusky Styag (Rosja) oraz M.A.T Project i Swastyka 318 (obydwa z Polski). Liczba 318 w nazwie zespołu to akronim od Combat 18 (nazwa neonazistowskiej organizacji terrorystycznej). Niestety na miejsce nie dojechali Węgrzy oraz muzycy Swastyki 318, ale skład uzupełnił Odwet 88 z Gostynia. Na miejsce imprezy wybrano klub Steel Roses przy ulicy Kolejowej.

12642778_1552641588389831_200806727662166149_n

Zdjęcie 3: Przylądek dziękuje Komendzie Stołecznej

Impreza była na tyle huczna, że na miejsce przybyła policja, która jak mogliśmy przeczytać na Facebooku organizatorów czuwała nad bezpieczeństwem zlotu za co organizatorzy podziękowali. Podziękowali także, za złożenie życzeń urodzinowych organizatorce, która przywitała ich w koszulce Combat 18 co miało prawdopodobnie świadczyć o obchodzonych właśnie 18-tych urodzinach.

12485841 10203965842225349 6653179014975688044 o.jpg

Zdjęcie 4: Koszulki urodzinowe

Biedni policjanci uznali najwyraźniej, że obchodzenie 18-tych urodzin po trzech latach na dodatek z zespołami sceny RAC zza granicy jako gośćmi imprezy to jakaś nowa moda i nie dopatrzyli się w całym evencie niczego niezwykłego. Ciekawym jest też fakt, że w sieci można trafić na materiały świadczące, że nie jest to pierwszy tego typu koncert w tym lokalu. Koncert charytatywny zorganizowany w marcu zeszłego roku “dla Marcina” zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Historycznych. Po co na koncercie charytatywnym krzyże celtyckie i odgrywanie coverów zespołu Honor (zobacz film). Trudno powiedzieć, jednak z pewnością nie miało to zgodnie z nowymi standardami nic wspólnego z propagowaniem faszyzmu.

katastrof

Zdjęcie 5: Gwiazdy nacjonalistycznego rocka na zamkniętej imprezy urodzinowej 16 stycznia 2016: Katastrof, Odwet 88, Rusky Styag…

Reklamy

Posted on Styczeń 27, 2016, in Kontakty Międzynarodowe, Rasizm, Ręka Rękę Myje, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 5 Komentarzy.

 1. małe sprostowanie – nie piszcie nieprawdziwych informacji. Impreza NIE miała miejsca w Cafe 66. Możecie zaszkodzić niewinnym ludziom, którzy fantastycznie prowadzą swoją knajpę. Knajpę, gdzie każdy może przyjść. Jest to knajpa o profilu motocyklowym, nie skinowskim. Możecie naskakiwać na ludzi, którzy mają coś wspólnego ze wspomnianą w poście sytuacją, ale ludzi którzy o tym nie wiedzą zostawcie z spokoju.

  • Dziękujemy za pozwolenie 🙂 Z właścicielami Cafe 66 już to i owo wyjaśniliśmy. Teraz skupimy się na was bo narobiliście tam takiego rabanu, że już wiemy gdzie byliście.

  • Tolerancyjny

   Ruda
   Jak chcesz zostawić w spokoju to następnie rób imprezkę na działce a nie w knajpie motocyklowym.

 2. dziennikarzyno łapy precz od słowiańskich interesów kurwo sprzedajna!!Wara Chamie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: