Wice-dowódca oddziału Rusicz na nazistowskim koncercie w Warszawie

Ostatni spęd neonazistów w Warszawie dostarczył zarówno nam jak i neonazistom sporo wrażeń. Muzycy Katastrof i Rusky’ego Styaga podczas swojego pobytu w Warszawie odwiedzili wiele miejsc w tym kilka knajp. Pierwszy trop okazał się być błędny, drugim okazała się ulica Kolejowa na której znajduje się wiele lokali nadających się na zorganizowanie tego typu imprezy.

Kontakt z nami nawiązało kilkoro warszawiaków, którzy wskazali kilka miejsc w okolicach których kręcili się w godzinach wieczornych “skinheadzi o ciemnej karnacji” mówiący po “włosku lub hiszpańsku”. Wszelkie wątpliwości rozwiązują jednak zdjęcia zamieszczone na portalu Tragedia Donbasu prowadzonym przez Dawida Hudźca z Obozu Wielkiej Polski.

12651169 10205640383994397 1603927068556747084 n

Widać na nich m.in. Jana Pietrowskiego ps. “Słowian” z liderem zespołu Ruski Styag. W tle widoczny jest baner klubu motocyklowego Steel Roses na ulicy Kolejowej w Warszawie. To właśnie tam miał miejsce koncert zorganizowany przez grupę NS Arkona na którym zagrały cztery zespoły propagujące faszyzm.

Zobacz też: Warszawa: Przylądek Nazi-Sinów

„Byłem bardzo mile zaskoczony tym, jak dobrze zostaliśmy przyjęci przez Polaków, przez Zadrugę NS. Sam wiesz, że w Polsce panuje atmosfera rusofobicznej atmosfery, dokładniej antykomunistycznej, a przez to właśnie antyrosyjskiej – aczkolwiek ja sam tego nie odczułem. Samo spotkanie było na wysokim poziomie, Polacy zaprezentowali się jako porządni ludzie. Kiedy zagrał rosyjski zespół Russki Styag, to Polacy śpiewali razem z nimi, zaskakujące jak dobrze znają rosyjską muzykę. Moja osoba nie przeszła niezauważona, bardzo wielu ludzi życzyło mi wszystkiego najlepszego, siły. Zadrużanie stwierdzili nawet, że jestem dla nich legendą. To bardzo pokrzepiające, takie poparcie od bratniego słowiańskiego narodu” – relacjonuje “Słowian”.

Batalion Rusicz to jeden z najbardziej znanych oddziałów tzw. separatystów ze wschodniej Ukrainy. Złożony jest z rosyjskich nacjonalistów, oficjalnie używa symbolu Kołowrota. Innym osławionym żołnierzem tej samej jednostki był jej dowódca, Aleksiej Milczakow, który walczył z ukraińskich faszyzmem jednocześnie czcząc Hitlera.

Zobacz też: Aleksiej w Donbasie „walczy z faszyzmem”, w cywilu ceni Hitlera i podrzyna gardła pieskom

Nie dziwi zatem znajomość Rosjanina pochodzącego z Norwegii z muzykami Ruskyego Styaga oraz polskimi pogańskimi nacjonalistami związanymi z Zadrugą. Dziwi natomiast fakt, że w Warszawie nie tylko można bezkarnie propagować faszyzm lecz także odpowiadać za przestępstwa wojenne na terenie sojuszniczego państwa i poruszać się po mieście nie niepokojonym przez służby.

Po opublikowaniu naszej poprzedniej informacji o koncercie, organizacja NS Arkona usunęła ze swojej strony wszelkie materiały odwołujące się do narodowego socjalizmu, a w opublikowanej na facebooku relacji z koncertu użyła nazwy Nacjonalistyczne Stowarzyszenie. Pokrótce wyjaśnimy zatem profil zaproszonych zespołów.

Katastrof zupełnie nie kryje się ze swoimi powiązaniami z nurtem Blood & Honour, a w Internecie można znaleźć wiele zdjęć z koncertów granych pod szyldem tej organizacji. Rusky Styag określa się mianem słowiańskich patriotów nie mających nic wspólnego z nazizmem. Nie przeszkadza to jednak w używaniu przez symboliki Czarnego Słońca, a nawet swastyki.

Odwet 88 zaprzecza, że liczba 88 to akronim od Heil Hitler i zasłania się tezą, iż HH to nic innego jak Heil Hammer, a nazista w koszulce ze swastyką, który pojawił się na organizowanym przez muzyków Odwetu koncercie w Gostyniu został poproszony o zdjęcie koszulki. Informacja wiarygodna o tyle, że delikwent to… jeden z muzyków, który grał na tej samej imprezie.

12642778_1552641588389831_200806727662166149_nZespół M.A.T Project z Wrocławia jest natomiast kapelą grającą covery bardziej zasłużonych zespołów sceny RAC. Wewnątrz jego pierwszej płyty przeczytać można ciekawy manifest: “Ktoś powiedział kiedyś, że narodowy socjalizm był ostatnią nadzieją umierającej Europy. Musimy pamiętać, że historia pisana jest przez zwycięzców i w taki sam sposób w jaki z kart jej usunięto rodzimowiercze dziedzictwo naszego kraju, tak samo narodowy socjalizm pozbawiono możliwości przedstawienia swoich racji oraz pozytywnych dokonań”.

Tak jak wspomnieliśmy, w poprzednim wpisie, lokalna policja wiedziała o wydarzeniu i pokusiła się nawet o jego odwiedzenie. Wedle relacji zamieszczonej w sieci jej funkcjonariusze ograniczyli się jednak do złożenia życzeń urodzinowych organizatorce.

Polecamy do dalszej lektury raport dotyczący zbrodni wojennych popełnianych na wschodniej Ukrainie przez oddziały rosyjskich najemników: http://www.donbasswarcrimes.org/raport/

 

 

Reklamy

Posted on Luty 3, 2016, in Kontakty Międzynarodowe, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 3 Komentarze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: