Centrala: Mamy problem

Zanim odetchniemy po upływie świąt Wielkiej Nocy i opublikujemy więcej materiałów demaskatorskich na temat środowisk neofaszystowskich w Polsce zaprosimy Was do lektury krótkiego tekstu podsumowującego ostatnią awanturkę, w którą spowodowały nasze działania (więcej o sprawie tutaj).

Nasza ostatnia publikacja dotycząca organizatora neonazistowskich zlotów w Warszawie, który wykazał się głupotą i dał się nagrać podczas napaści na pasażera poznańskiej komunikacji miejskiej wywołała liczne dyskusje w różnych kręgach.

Sympatycy subkultury skinhead poczuli się dotknięci szufladkowaniem „Tuby” jako jednego z nich, nacjonaliści odkryli, że nie są nazistami i zmontowali filmik piętnujący Mariana Kowalskiego za kontakty z Tubą i jego kolegami, aby usunąć go po upływie… doby i uroczyście przeprosić.

O wiele większy problem miał jednak czołowy fotograf narodowców pojawiający się na wszystkich demonstracjach od prawa do lewa niejaki Jan Bodakowski kojarzony z Frondą, który został zauważony przez jej czytelników na zdjęciach z demonstracji organizowanej przez Tubę (więcej).

Część czytelników Frondy poczuła się oburzona widząc narodowego katolika pośród jawnych narodowych socjalistów wyznania pogańskiego, druga część usiłowała bronić nacjonalizmu jako pozytywnej doktryny. Sam Jan stwierdził, że z Tuby żaden nazista skoro popiera antyfaszystowską Rosję w walce z „nazistowską Ukrainą” jednocześnie zaznaczając, że sam wspiera „nazistowską Ukrainę”, ale tak ogólnie to nazizmu nie popiera bo jest sprzeczny z katolicyzmem.

zrzut_ekranu-133

Ze swojej strony zaznaczamy, że nie wiemy czy określalibyśmy Tubę mianem nazisty gdyby sam zainteresowany pod wpływem lepszego humoru sam się tym mianem nie określił: (Pełna wypowiedź na Youtube).

Nie ośmielilibyśmy się na takie określanie również wobec pozostałych członków tego ugrupowania gdyby nie ich szczególne upodobanie do narodu żydowskiego. Dziś przedstawiamy Olafa Sobczyńskiego podobnie jak Tuba aktywnego zarówno w szeregach NS Arkony jak i Narodowego Świtu.

12042890_553972251421038_4115376931338818621_n

Olaf Sobczyński: pierwszy z prawej pod Pałacem Prezydenckim…

narodowy świt na anty kod 06 (1).jpg

… z Narodowym Świtem (pierwszy z prawej)…

zrzut_ekranu-120

i na facebooku.

Tym, którzy identyfikują się z prawą stroną polskiej sceny politycznej, a chcą uniknąć konotacji z ugrupowaniami neonazistowskimi, a wierzymy że tacy nie wymarli radzimy jeszcze raz przemyśleć to z kim przystają.

Szydło zawsze wyjdzie z worka, a tego typu brud utrzymuje się długo i mocno.

Reklamy

Posted on Marzec 30, 2016, in Antysemityzm and tagged , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: