Nie dla Graveland, Azels Mountain, Pravia i Biały Viteź!

12 kwietnia 2016 roku w Mediolanie odbyła się kolejna edycja festiwalu Hot Shower organizowanego przez legendę niemieckiego narodowo-socjalistycznego black metalu (NSBM) Hendricka Mobusa oraz lokalny nazistowski gang Hammerskins. Miejsce imprezy do końca utrzymywane było w tajemnicy ponieważ był to międzynarodowy zlot neonazistów.

Przed dwoma laty Robert Fudali, lider Gravelanda pochwalił się w sieci reedycją słynnego splitu z zespołem Honor. Nie dziwi zatem fakt, że swój pierwszy występ na żywo postanowił dać właśnie na takiej imprezie jak festiwali Hot Shower. Obecnie Fudali zabiera się za koncertowanie w Polsce, a pomagają mu w tym dwaj menadżerowie klubów muzycznych.

Pierwszym jest Damian Łapiński z gdańskiej Protokultury, drugim Radosław Łukasik ps. „Einar” z wrocławskiego klubu Liverpool. Pierwszy zapewnia ponoć, że neonazistowskie koneksje Gravelanda to przeszłość (w końcu od festiwalu Hotshower minęły już dwa dni…), drugi póki co nie wypowiada się, a związany jest z pogańskimi ugrupowaniami nacjonalistycznymi od wielu lat w związku z czym jego wiedza na temat powiązań Gravelanda jest z całą pewnością bardzo bogata.

Aktualizacja: 17 kwietnia 18:00

Koncert zespołu Graveland nie odbędzie się w naszym klubie. Klub nie był organizatorem tego koncertu.

Posted by Klub Muzyczny Liverpool on Sunday, April 17, 2016

Próba organizacji koncertów Gravelanda jest ze strony jego twórcy próbą zarobienia pieniędzy. Wbrew tezom głoszonym przez część jego fanów, Graveland nigdy nie zerwał ze środowiskami neonazistowskimi. Mało tego pomaga wypromować się innym zespołom nacjonalistycznym. W Gdańsku towarzyszyć mu będą Biały Viteź i warszawska Pravia. We Wrocławiu będzie to Azels Mountain.

Muzycy Azels Mountain związani są z jawnie nazistowskim Ohtarem ze Świdnicy. Ekipa Białego Viteźa zaczynała grać w 1996 roku jako Archandrja. Grali pogański black metal i już na swojej pierwszej demówce coverowali kultowy w kręgach nazi-skinowskich zespół Honor. Te same osoby ciągnęły również zespół Wilk oscylujący tematycznie wokół walki z judeochrześcijaństwem (z dużym naciskiem na judeo), a swój styl na łamach swojego ostatniego wydawnictwa określił mianem aryjskiego metalu wojennego (aryan war metal).

Pravia to zespół aktywisty stowarzyszenia Niklot – Pawła Jakubowskiego ps. „Zwierzak”. Grywał już w towarzystwie związanego z Ruchem Narodowym zespołu Nordica. Wcześniej udzielał się w zespole Ultima Temporis, w którym grał na gitarze ubrany w koszulkę z krzyżem celtyckim i napisem White Pride World Wide.

Sytuacja jest o tyle śmieszna, że organizatorzy obydwu imprez cenzurują niewygodne komentarze na facebookowych eventach koncertów jednocześnie oburzając się na usuwanie wpisów pokroju „wy lewackie tolerancyjne ściery” kierowane do przeciwników promocji nacjonalizmu przykrytego pod płaszczykiem „krzewienia pogańskiego dziedzictwa”. Posunęli się nawet do porównania założenia wydarzenia oprotestowującego koncert Graveland z… grożeniem śmiercią praktykowanym przez prawosławnych fundamentalistów wobec fanów black metalu w Rosji.

Oświadczamy w związku z tym, że niniejsze wydarzenie nie jest stworzone po to by udzielać pola do ekspresji kolegom muzyków. Poniżej namiary na kluby. Wyrażajcie swoje niezadowolenie!

Protokultura:

event@protokultura.pl

tel. 792 443 111

Liverpool

klub@liverpool.wroclaw.pl

tel. kom. 600 171 734
tel. kom. 502 840 406

Reklamy

Posted on Kwiecień 14, 2016, in Neopoganizm, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: