Faszystowska międzynarodówka z unijnymi subsydiami

Europejska organizacja zrzeszająca faszystów i neonazistów – Sojusz na Rzecz Wolności i Pokoju otrzymuje setki tysięcy euro ze środków unijnych. Dzieje się tak, mimo że organizacja otwarcie deklaruje walkę z Zachodem a także wspiera reżim syryjski i politykę Rosji na wschodniej Ukrainie.

W 2014 roku Parlament Europejski podjął kroki w celu uniemożliwienia korzystania ze środków unijnych ugrupowaniom, które swoją działalnością podważają podstawowe prawa człowieka. Była to reakcja na powstanie Aliansu Europejskich Ruchów Narodowych, utworzonego z inicjatywy węgierskiego Jobbika. Nowej międzynarodówce założonej przez Roberta Fiore, Nicka Griffina i Udo Voigta udało się ominąć te regulacje i zdobyć 400 000 euro.

Roberto Fiore, przewodniczący Sojuszu Na Rzecz Wolności i Pokoju (w rzeczywistości jednak nie mającego nic wspólnego ani z wolnością ani z pokojem) to weteran faszystowskiej organizacji terrorystycznej Nuclei Armadi Rivoluzzionari (NAR). Jest odpowiedzialny m.in. z zamach na dworzec kolejowy w Bolonii z 2 sierpnia 1980 roku, w którym zginęło 85 osób. W poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego Fiore był deputowanym z ramienia Forzy Nuovy. Niedawno, na zaproszenie posłów z klubu Kukiz’15, gościł w polskim Sejmie.

12291188 1022917104438757 7167088514516803427 o (2)

Zdjęcie: Spotkanie założycielskie Sojuszu Na Rzecz Wolności i Pokoju

Sekretarzem generalnym międzynarodówki jest szwedzki neonazista Stefan Jacobsson. Na początku lat 2000 był wysoko postawioną figurą Szwedzkiego Ruchu Oporu – organizacji o charakterze zbrojnym, której członkowie mają na koncie trzy zabójstwa (w tym jedno popełnione przez założyciela i przywódcę: Klasa Lunda). Jacobsson był też przywódcą Partii Szwedów (SVP) odpowiedzialnej za opisywany przez nas napad z użyciem noży na uczestników demonstracji z okazji 8 marca. Sam Jacobsson został w 2005 roku skazany za udział w zamieszkach, udowodniono również jego bezpośredni udział w napadach zbrojnych.

Mimo że Polacy, podobnie jak Węgrzy, nie zostali zaproszeni do współtworzenia organizacji, wśród liderów Sojuszu są politycy związani z polskimi neofaszystami. Jeden z nich to Nick Griffin, znany z głoszenia antysemickich teorii spiskowych, który wielokrotnie gościł w Polsce na zaproszenia Ruchu Narodowego, Narodowego Odrodzenia Polski czy Centrum Edukacyjnego Powiśle. Krótko po wyrzuceniu z Brytyjskiej Partii Narodowej, w której przez wiele lat sprawował funkcję prezesa, Griffin pomógł zorganizować zjazd założycielski nowej międzynarodówki, która wydaje się być obecnie jedynym istotnym projektem politycznym z jego udziałem.

3917325984

Zdjęcie: Gonzalo Martin Garcia i Michał Kowalczyk (Młodzież Wszechpolska)

Drugą postacią związaną z polską skrajną prawicą jest Gonzalo Martin Garcia z hiszpańskiej Democracia Nacional. DN to partia, której przewodniczącym jest Manuel Canduela – założyciel hiszpańskiej odnogi Blood & Honour i były lider zespołu Division 250 (nazwa na cześć oddziału hiszpańskich ochotników w armii niemieckiej).

Garcia jest liderem młodzieżówki partyjnej i osobą odpowiedzialną za kontakty międzynarodowe partii. Odwiedza zarówno nacjonalistyczne festiwale w całej Europie jak i manifestacje oraz zjazdy partyjne. Przebywał m.in. w Niemczech na przełomie lata i jesieni 2014 roku, gdy trwała kampania wyborcza NPD. Pobyt w Polsce trwał jeszcze dłużej – Garcia studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Można go było spotkać na demonstracji ONR we wrześniu zeszłego roku.

W szeregach międzynarodówki można znaleźć także jednego z liderów Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec – Udo Voigta oraz europosłów greckiego Złotego Świtu. Nie zabrakło również miejsca dla Belgów zarówno flamandzkich jak i walońskich pod batutą rewizjonisty Holokaustu Herve van Laethema czy Czechów z Robotniczej Partii Sprawiedliwości Społecznej oraz słowackiej Ludowej Partii Nasza na czele z Marianem Kotlebą.

Głównym obszarem działań międzynarodówki jest wspieranie Rosji i Syrii. Liderzy ugrupowania jeszcze przed jego powstaniem odwiedzali Damaszek. Niedługo po spotkaniu założycielskim odwiedzili też biuro Jeana-Marie Le Pena w Brukseli oraz Międzynarodowe Rosyjskie Forum Konserwatywne w Petersburgu zorganizowane z inicjatywy Dimitra Rogozina – rosyjskiego wicepremiera ds. przemysłu obronnego i kosmicznego.

kfdxUcg

Zdjęcie: Nick Griffin w Petersburgu

Z trójki reprezentantów nowej faszystowskiej międzynarodówki (Fiore, Griffin i Voigt), którzy pojechali do Petersburga tylko Fiore nie był, jak do tej pory, skazywany za głoszenie rasizmu i negowanie Holocaustu. Nadrabia jednak działalnością terrorystyczną w latach 80-tych.

O ile w putinowskiej Rosji i ogarniętej terrorem Syrii każda opozycja, łącznie z ugrupowaniami pro-zachodnimi może liczyć wyłącznie na siebie, ewentualnie na wsparcie zza granicy, o tyle w liberalno-demokratycznej Unii Europejskiej zadeklarowani wrogowie społeczeństwa otwartego i współpracownicy antyeuropejskich dyktatur mogą nie tylko zupełnie legalnie działać, lecz również z powodzeniem ubiegać się o unijne dotacje.

Reklamy

Posted on Kwiecień 19, 2016, in Antysemityzm, Kontakty Międzynarodowe, Ręka Rękę Myje, Uncategorized and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Monitorujcie wszystkie poczynania organizacji i członków które wejdą do paramilitarnej Obrony Terytorialnej Macierewicza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: