Winnicki wyrolowany

Ostatnimi czasy coraz bardziej zadziwiają nas mości panowie posłowie, którzy tak jak nie nadawali się do budowy ruchu politycznego zdolnego wprowadzić ich do cyrku na Wiejskiej, tak nie potrafią odnaleźć się w roli polityków również jako posłowie wprowadzeni do Sejmu tylnymi drzwiami przez Kukiza.

Kilka dni temu zadziwił nas prezes Młodzieży Wszechpolskiej i poseł ziemi białostockiej Adam Andruszkiewicz, który odszukał się elementów masońskich i okultystycznych w nazwach pociągów. Fejmu pozazdrościl mu honorowy prezes MW, Robert Winnicki. Jemu to poświęcimy dzisiejszy wpis.

Winnicki jak wszyscy dobrze wiemy pochodzi z Wrocławia. Swoją karierę polityczną zaczynał od słuchania Radia Maryja i uczestniczenia w mszach trydenckich. W taki sposób znalazł się w Lidze Polskich Rodzin z list której bez powodzenia kandydował do Sejmu z 22 miejsca. Prezesem Młodzieży Wszechpolskiej został w 2009 roku i zastąpił na tym stanowisku Konrada Bonisławskiego.

12895329_10208888646718205_614959522_n

Forma ideowa

Miało być pięknie. Zaczęło się od wycieczek na Węgry i pobierania szkoleń u polityków Jobbika. Przejęto Marsz Niepodległości najpierw wchodząc w sojusz z Obozem Narodowo-Radykalnym żeby przejąć całą władzę w utworzonym na tej podstawie Ruchu Narodowym. Wyszło jednak średnio…

Siła, której miały się bać lewaki i pedały po osiągnięciu szczytu stoczyła się po równi pochyłej. Lewakiem stał się nawet papież, a wodzuś Winnicki ze swoim mentorem Arturem Zawiszą nie potrafili zachować umiaru w relacjach z sojusznikami. Jana Kobylańskiego obraziło pijaństwo uprawiane przez Winnickiego podczas zjazdu USOPAŁ na Teneryfie, którego skutkiem była kąpiel Winnickiego w oceanie oraz poparzenie się meduzami (życie uratował Winnickiemu sam Zawisza). Pogańskich nacjonalistów obraził dewastacją pomnika niedźwiedzicy na górze Ślęży.

winnicki

Wódz prowadzi naród na Kowno

Głoszone przez wodzusia poglądy również nie zyskiwały zbyt dużego poklasku. Trudno było przekonać prawicowy elektorat, że PiS jest zły bo pro-izraelski, a Żydzi popełnili rozliczne zdrady i akty nielojalości wobec państwa polskiego w związku z czym są zobowiązani do podzielania postulatów skrajnej prawicy ponieważ Polacy okazali olbrzymią pomoc Żydom podczas II wojny światowej.

Jednak najgorzej wychodziła mu próba podejmowania się inicjatyw. Działacze lokatorscy z Wrocławia do dziś z uśmiechem wspominają historię kiedy to Winnicki wraz ze swoimi szturmowcami przybył pod kamienicę, której lokatorzy walczyli z roszczeniowym właścicielem. Jedynym aktem rewolucyjnym do jakiego byli zdolni okazało się odśpiewanie Roty. Drugim podejściem w perspektywie lokalnej była próba zorganizowania demonstracji rasistowskiej na osiedlu zamieszkałym przez Romów. Zwolennicy Ruchu Narodowego nie dopisali jednak frekwencyjnie i dali się zakrzyczeć zgromadzonym na miejscu przeciwnikom.

Lokalni Romowie zachowali bierną postawę i skupili się raczej na oglądaniu polskiego ZOO, a ich sąsiedzi narodowości polskiej nie podeszli nawet do okien. Był to ciężki okres dla Ruchu Narodowego gdyż dwie kampanie wyborcze (europejska i samorządowa) zakończyły się sromotnymi porażkami i rozłamami w ugrupowaniu. Nie pomagało mobilizowanie do walki z ideologią gender. Jeszcze gorzej na jakość przekazu wpłynęło twierdzenie, że należy występować razem z Rosją w obronie tradycyjnych wartości na forum międzynarodowym oraz działania antyukraińskie połączone z wcześniejszymi kontaktami z ukraińskimi nacjonalistami o czym Winnicki i Bosak pochwalili się w rozmowie z Gazetą Polską (pełna wypowiedź).

Nie pomogła nawet ogólnokrajowa nagonka na uchodźców, która poprawiła notowania PiS nie wpływając na poprawę kondycji neofaszystów. Wiele wskazywało na to, że narodowcy się zdenerwują i wywiozą Winnickiego na taczce, aż pojawił się na białym koniu Paweł Kukiz z propozycją zamieszczenia części nacjonalistów na swoich listach. Tak oto dzięki dawnej gwieździe rocka wspartej przez rapera Liroya grupa narodowców w tym Winnicki i Andruszkiewicz weszli do Sejmu.

968858_587176124666943_1057453088_n

Erudycja Roberta Winnickiego

Współżycie idzie im jednak ciężko co udowadniają nie tylko nastroje na narodowej prawicy i ciągłe walki frakcyjne, lecz także ostatnie nagrania z udziałem Kukiza.

Już wcześniej, grupa nacjonalistycznych posłów powołała Narodowo-Demokratyczny Zespół Parlamentarny, którym początkowo miał przewodzić znany z działań pro-kremlowskich Sylwester Chruszcz. Ostatecznie nie wszedł nawet w skład jego władz, a prezesurę objął Winnicki. Tymczasem w godzinie próby, gdy Winnicki oświadczył, że Ruch Narodowy zrywa z klubem Kukiz’15 pozostali posłowie oświadczyli, że… zostają u Kukiza. Podobnie jak wcześniej Przemysław Holocher, Marian Kowalski i cały Obóz Narodowo-Radykalny, tonący okręt opuszczają kolejne szczury. Nadal niejasne pozostaje stanowisko Młodzieży Wszechpolskiej, która nie wydała stanowiska na kwestię rozłamu w Ruchu Narodowym.

Reklamy

Posted on Kwiecień 29, 2016, in Antycyganizm, Antysemityzm, Prawica Tak Bardzo, Religijny Fundamentalizm, Uncategorized and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: