First To Fight: Sport, zdrowie, narodowy socjalizm

Autonomiczni Nacjonaliści (AN) kopiujący styl i sposób działania zachodnich neonazistów kilka lat temu zdecydowali się porzucić styl nazi-skinów, wysłużone glany i flyersy zamienili na adidasy i sportowe ciuszki. Nowa stylistyka to nie tylko zmiany w szafach, AN z powodzeniem przejęli część rewolucyjnych haseł anarchistycznych i lewicowych dostosowując je do nacjonalistycznej propagandy. Dobrze wykonane estetyczne vlepki, czarne flagi, profesjonalne transparenty (z przejętymi od anarchistów hasłami, jak: „Rząd na bruk, bruk na rząd) były powiewem nowości w środowisku nacjonalistów.

Nowa moda wywoływała poruszenie w obozie skrajnej prawicy, który nie akceptował ich rewolucyjnej retoryki. Oburzali się też anarchiści, którym trudno było akceptować, że 1 maja największa demonstracja pod socjalnymi hasłami, z powiewającymi wielkimi czarnymi flagami zorganizowali neonaziści.

ns5

Zdjęcie: Narodowo-socjalistyczny 1 maja w Warszawie

Minęło kilka lat i upragniona narodowa rewolucja nie nadeszła. Od rozklejania tysięcy vlepek na latarniach przybyło tylko relacji z „akcji propagandowych” na licznych stronach i blogach. Autonomiczni Nacjonaliści nigdy nie zaangażowali się w walki społeczne, ruch związkowy czy lokatorski. Marzenia o „zerwaniu z nacjonalistyczną polityką historyczną” skończyły się na apelach o powtórzenie działań włoskich faszystów przejmujących pustostany, próbach założenia kilku zespołów muzycznych i promowaniu zwyrodniałej wersji ruchu straight edge.

mark88white-orlegniazdo2015-6 (1)

Zdjęcie: Niko Puhakka i przyjaciele z Blood & Honour (Komprachcice, listopad 2015)

Gdy rewolucyjny zapał zmalał, czego świadectwem była skromna frekwencja i oprawa na nacjonalistycznej demonstracji pierwszomajowej, Autonomiczni Nacjonaliści zaczęli cofać się do swoich nazi-skinowskich korzeni. Słuchanie Honoru i Sztormu 68 przestało być obciachem, nazistowskie symbole dostały nowe życie na koszulkach, tatuażach i wlepkach, a odwoływanie się do ideologi niemieckiego narodowego socjalizmu wróciło do łask.

Połączeniem innowacyjnego wizerunku autonomicznego nacjonalizmu i subkultury nazi-skinów jest nowy pomysł AN – „amatorskie turnieje sportów walki First to Fight”. Pierwsza edycja, która odbyła się w warszawskich klubie Fanga okazała się dużym sukcesem – kilkadziesiąt walk z udziałem nacjonalistów i faszystów związanych z całym spektrum środowiska: od Ruchu Narodowego przez Narodowe Odrodzenie Polski na kibicach Legii Warszawa kończąc. Na turnieju pojawił się też Niko Puhakka, stały gość nacjonalistycznych wydarzeń sportowych w Polsce oraz zlotów Blood & Honour w naszym kraju.

Pierwsza edycja turnieju First to Fight była też okazją do wizyty nazistów z innych krajów m.in. z Rosji, Francji i Czech. AN chcąc podkreślić swoje szerokie zaplecze przy wielu okazjach chwalą się kontaktami z nazistowsko-pogańską federacją sportów walki White Rex. Szczególnie interesujące są powiązania polskich Autonomicznych Nacjonalistów z francuską organizacją Pride France.

7

Zdjęcie: Ekipa Pride France, z prawej Tomasz Szkatulski

Pride France to grupa skupiona wokół mieszkającego na emigracji polaka Tomasza „Gamina” Szkatulskiego, wielokrotnie karanego za pobicia i rozboje m.in. za skatowanie łańcuchem bezdomnego i atak na klub gejowski w Lille. „Gamin” to członek skrajnie prawicowej bojówki chuliganów klubu piłkarskiego Lille OSC, od lat aktywnie zaangażowany w ruch neonazistowski, związany z francuskim Blood & Honour, chełpiący się kilkunastoma nazistowskimi tatuażami ze: swastyką, wizerunkami oficerów Waffen SS i Hitlerjugend, nordyckimi runami itd. W swoim sklepie internetowym sprzedaje koszulki wychwalające francuskie dywizji SS, a wolnym czasie odwiedza grób Benito Mussoliniego i wszystkie liczące się nacjonalistyczne turnieje sportów walki w Niemczech, Włoszech, Rosji, Ukrainie i oczywiście polskie First to Fight. Tomasz Szkatuski to prawdziwy kosmopolita: Polak mieszkający na emigracji we w Lille założył organizację Dumna Francja, wychwala niemieckich zbrodniarzy wojennych, przyjaźni się z neonazistami z ukraińskiego pułku Azov i bierze udział w zawodach, które swoją nazwę wzięły od hasła z 1942 roku podkreślającego zaangażowanie Polski w walkę z niemieckim okupantem.

Oto First to Fight i jego organizatorzy – Autonomiczni Nacjonaliści. Nazistowski ściek, który częściowo zmienił wizerunek, żeby przypodobać się ulicom i stadionom. Nacjonaliści obnoszących się z znakiem Polski Walczącej, biało-czerownymi barwami i polskim godłem, którym towarzyszą apologeci Adolfa Hitlera wytatuowani w nazistowskie symbole.

Załączniki: Tomasz Szkatulski w pełnej krasie…

46

Reklamy

Posted on Czerwiec 21, 2016, in Kontakty Międzynarodowe and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. noto jest naprawde grozne trzeba przyznac

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: