Kilka słów o aresztowanym „dżihadyście” z Torunia

Kilka dni temu media obiegła informacja o aresztowaniu 25-letniego Dawida K. z Torunia. Prokuratura postawiła mu zarzut, że od połowy sierpnia 2015 roku do połowy maja 2016 roku na kontach na Facebooku zamieszczał wpisy pochwalające popełnianie przestępstwa podjęcia służby w obcej organizacji wojskowej (nie podaje się jakiej).

Miał też pochwalać zabójstwa popełniane przez członków Państwa Islamskiego, znieważających grupy ludności z powodu ich przynależności narodowej, etnicznej i wyznaniowej oraz nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych i wyznaniowych. Udostępniał także i rozpowszechniał nawiązujące do tego nagrania i obrazy.

Tyle z informacji prasowych. Dzień przed ich opublikowaniem powyższych informacji Tomasz Jankowski z partii Zmiana zamieścił ciekawy wpis na swoim Facebooku.

zrzut_ekranu-2

Zdjęcie: Dyskusja na profilu Tomasza Jankowskiego

Zaangażowany w walkę o wolność swojego pryncypała, Mateusza P. aresztowanego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin zwietrzył kolejną ofiarę represji politycznych. Jednak gdy okazało się jakie zarzuty zostały postawione Dawidowi K., zarówno Jankowski jak i komentujący aresztowanie działacze Zmiany, Komunistycznej Młodzieży Polski i Obozu Wielkiej Polski na uchodźctwie w Norwegii zamilkli jak zaklęci.

Nie wiadomo jeszcze jak stawiane zarzuty mają się do rzeczywistości, jednak brak jakiejkolwiek reakcji ze strony kolegów jest bardzo wymowny.

Dawid K., jest bowiem nie tylko działaczem Komunistycznej Młodzieży Polski lecz także jednym z założycieli partii Zmiana. W Internecie roi się od jego zdjęć w towarzystwie członków tych dwóch ugrupowań. Żeby nie być gołosłownymi odsyłamy na profil partii Zmiana (link).

Teraz kilka słów o KMP. Grupa ta jest marginalną organizacją zrzeszającą młodzież o poglądach „komunistycznych” wiernym najbardziej totalitarnym odsłonom tego ruchu. Załoga dowodzona przez Ludmiłę Dobrzyniecką.

Zobacz też: Ludmiła powie ci jak walczyć z burżujami

Cyrkowa trupa Ludmiły stała się jednak zbyt uciążliwa dla Komunistycznej Partii Polski w związku z czym seniorzy odcięli się oficjalnie od działalności młodych. Po zerwaniu stosunków między młodą, a starą generacją ruchu spod znaku sierpa i młota, młodzi uznali, że jawny stalinizm to za mało i połączyli współpracę z ugrupowaniami jawnie faszystowskimi ze stosowaniem rasistowskiej i antysemickiej retoryki w krytyce Ukrainy, Izraela i USA.

Być może dziś jeden z nich uznał, że to również za mało i marzy mu się jeszcze większy radykalizm. Jeżeli zarzuty stawiane Dawidowi K. okażą się być prawdziwe będzie to spory problem dla partii Zmiana oraz jej prawicowych popleczników. Warto uważnie przyglądać się tej sprawie.

Reklamy

Posted on Czerwiec 28, 2016, in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: