Redneck 28: Nazistowski zespół z problemami

Jakiś czas temu w sieci pojawiło się groteskowe nagranie pokazujące neonazistowski koncert w Budapeszcie. Przedstawia zespół, którego lider wystąpił w stroju „rycerza” Ku-Klux-Klanu. Przebierańcem okazał się być niejaki Chris Lewis – pracownik fabryki artykułów kuchennych ze Swansea w południowej Walii.

Chris Lewis po godzinach jest gwiazdą brytyjskiej sceny RAC i wokalistą zespołu Redneck 28. Na nagraniu widoczna jest również jego żona Debra jako perkusistka. Nagranie sprawiło, że działalnością małżeństwa zainteresowały się brytyjskie służby i dziennikarze. Nazwiska „muzyków”  zagościły w mediach, a fotoreporterzy odwiedzili fabrykę zatrudniającą Lewisa co wprawiło go w zakłopotanie.

swansea-racist-kkk-559606

Koncert Redneck 28 w Budapeszcie…

Do działalności walijskich nazi-skinów odnieśli się lokalni politycy. Liczby „28” w nazwie zespołu to acronym od Blood & Honour. To jawnie nazistowska organizacja międzynarodowa założona w Wielkiej Brytanii przez Iana Stuarta z którą kontakty utrzymują muzycy Redneck 28.

Zespół pojawia się też na memoriałach organizowanych na cześć nieżyjącego założyciela Blood & Honour z których jeden odbył się w Polsce 24 sierpnia 2013 roku w północno-zachodniej Polsce. Obok Redneck 28 zagrała również włoska Legitima Offesa oraz Obłęd i Legion Twierdzy Wrocław.

Obydwa polskie zespoły koncertujące z brytyjskimi i włoskimi neofaszystami uczczą 11 listopada w Warszawie polski dzień niepodległości wspólną imprezą z fińskim Mistreatem.

Zobacz też: Po marszu zabawią się przy „wieszaniu czarnucha”? Neonaziści koncertem „upamiętnią” Święto Niepodległości

Warto zatem z tej okazji pokazać jak źle może się skończyć zbyt nieostrożne faszyzowanie.

kkk-racism-702049

Chris Lewis uciekający przed reporterami Daily Star

Reklamy

Posted on Listopad 7, 2016, in Humor, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna and tagged , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: