Politycznie poprawny antysemityzm: Ruch Alt Right i administracja Donalda Trumpa

Zwolennik i propagator ruchu Alt Right głównym strategiem Donalda Trumpa. Jego idol głosi antysemityzm na łamach CNN i organizuje faszystowskie spędy w gmachu federalnym w Waszyngtonie.

Steve Bannon został niedawno mianowany głównym strategiem prezydenta-elekta Donalda Trumpa. Pełni też funkcję szefa Breitbart News – konserwatywnego portalu internetowego, który przekształcił (czym sam się pochwalił przed kilkoma miesiącami) w „platformę ruchu Alt-Right”. Ruch Alt-Right to nic innego jak Ku Klux Klan bez kapturów, to neonaziści w garniturach i krawatach.

steve-bannon-donald-trumpObrali nową formę i nazwę, ale są napędzani przez tę samą filozofię co ich poprzednicy. Na konferencji Alt-Rightowego National Policy Institute (NPI), która miała miejsce w gmachu federalnym w Waszyngtonie, twórca terminu Alt uważany z jednego z twórców i głównych myślicieli tegoż ruchu – Richard Spencer w swojej przemowie otwarcie głosił antysemityzm. Według New York Times, Spencer z uśmiechem na ustach przemawiał przeciwko Żydom i cytował nazistowską propagandę po niemiecku. Określił prasę sceptyczną wobec Trumpa mianem „Luegenpresse”, które w latach 30. było dyżurnym terminem propagandy III Rzeszy.

Według Spencera Ameryka należy do białych ludzi, których nazywa „Dziećmi Słońca” oraz „rasą zdobywców i twórców”, która w dobie prezydenta-elekta Donalda Trumpa „przebudzi własną tożsamość”. Gdy skończył, kilku członków publiczności wykonało gest faszystowskiego pozdrowienia.

maxresdefaultTuż po przemowie ktoś z przodu, wg. niektórych świadków sam Spencer krzyknął „Heil Victory! Heil to the People” – ludzie zgromadzeni na sali entuzjastycznie odkrzyknęli mu „Heil Victory” i „Heil Trump”. Gdy ktoś tworzy, funduje i promuje przestrzeń w internecie dla ruchu neonazistowskiego i chwali się tym staje się automatycznie zwolennikiem neonazizmu. Gdyby ktoś zrobił to samo, tworząc przestrzeń dla nowego odłamu ISIS – z miejsca zostałby nazwany terrorystą i zapewne szybko trafiłby za kratki. Ale gdy robi się to dla współczesnych neonazistów, jak zrobił to Steve Bannon nie tylko nie ponosi się żadnych konsekwencji lecz także trafia się do Białego Domu.

Andrew Breitbart, właściciel Breitbart News w ramach komplementu przyrównał Bannona do Leni Riefenstahl. Najwyższa pora przestać nazywać Bannona ultra konserwatystą. Jest kimś o wiele gorszym. Przyszło nam żyć w czasach w których człowiek wzmacniający pozycję neonazistów będzie odpowiadał za politykę i strategię prezydenta USA. To nie żart ani przesada. To Ameryka w 2016 roku.

Członkowie ruchu Alt Right trafiają nie tylko do Białego Domu i gmachów federalnych lecz także do stacji CNN. Na łamach jednej z największych stacji informacyjnej świata można oglądać bezstronne rozważanie kwestii „czy Żydzi są ludźmi” z Richardem Spencerem w roli głównej. Prezydent-elekt Donald Trump odciął się od konferencji NPI: „Nie są to grupy, które chcę zagrzewać do walki” – napisał na Twitterze.

Źródło: Shaun King, The alt-right movement goes full Nazi as Steve Bannon prepares to enter the White House, New York Daily News

Reklamy

Posted on Listopad 23, 2016, in Antysemityzm, Rasizm, Ręka Rękę Myje, USA and tagged , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: