Infernal War: Niech naiwni dalej wierzą

Perkusista i gitarzysta Infernal War grywali z Honorem. Wokalista negował Holocaust i cieszył się z zamachów na Nowy Jork 11 września 2001 roku. Dziś narzeka na imigrantów, tolerancję i krytyków oskarżających go o faszyzm.

Zespół Infernal War jest znany koneserom black metalu i środowiskom antyfaszystowskim nie od dziś. Właśnie rusza w trasę z legendarnym Vaderem. Prześwietlimy więc zespół wywołujący niemałe kontrowersje od lat. W 1997 roku w Częstochowie Triumphator i Stormblast założyli zespół Infernal SS. Z czasem do składu dołączyli Godcrasher, Zyklon i Warcrimer z Górnego Śląska, a zespół zmienił nazwę na Infernal War. W 2002 roku wydali płytę o tytule Infernal SS, która podsumowywała ich dotychczasową działalność.

W Częstochowie działało w tym czasie silne środowisko nazi-skinowskie na czele z Przemysławem Świebodą ps. „Świrek”, dobrym znajomym muzyków Honoru oraz liderów Aryjskiego Frontu Przetrwania i Blood & Honour. Olaf Jasiński, lider zespołu Honor przejawiał wówczas zainteresowanie sceną metalową i współtworzył z Jewgenem Gaponem ps. Varggoth projekt Warhead. Wydany został też split Honoru z Gravelandem.

Muzycy Infernal War byli blisko związani z ekipą Jasińskiego. W wywiadzie opublikowanym na stronie zina Martwy Zmierzch, wokalista Warcrimer wyjaśnia: „Zmieniliśmy nazwę z dwóch powodów: po pierwsze mięliśmy problem z graniem koncertów, po drugie byliśmy traktowani jako projekt muzyków Honoru”. Przyznaje też, że z Honorem grywali gitarzysta i perkusista kapeli (dodaje, że graliby nadal gdyby Honor wciąż istniał). W 2003 roku na wydanym splicie z czeskim Inferno można znaleźć utwór pod tytułem Jewhammer oraz oświadczenie: „Infernal War nie jest zespołem nazistowskim. Gramy wojenny black metal nie podszyty poglądami politycznymi” (cały wywiad dostępny tutaj).

42449_42450Z wywiadu dla Martwego Zmierzchu dowiadujemy się natomiast, że „To oświadczenie znaczy tyle, że nie jesteśmy zespołem politycznym. Nasze teksty opisują destrukcję chrześcijaństwa czasami pomieszane z wydarzeniami z II wojny światowej. Śpiewamy ludobójstwie judeo-chrześcijaństwa i zniszczeniu dzisiejszej zdegenerowanej multikulturowej światowej polityki? Nie sądzę. To nie jest kwestia kompromisu tylko koncepcji. Nigdy nie zmieniliśmy zapatrywań”. Rok po wydaniu pierwszego splita wydali nakładem Eastside Records drugi razem ze wspomianym Warhead.

Częstochowianie byli na przełomie lat 90. i 2000 jednym z najbardziej znanych polskich zespołów kojarzonych z nurtem narodowo-socjalistycznego black metalu (NSBM). W 2005 roku związali się z Agonia Records, która wydała w 2005 roku ich pierwszy longplay Terrorfront. Na odwrocie płyty zespół zamieścił pozdrowienia „Hails” skierowane do: Przemysława Świebody (i jego żony Katarzyny), Mariusza Szczerskiego, Olafa (Jasińskiego), Grzegorza ze Szczecinka (prawdopodobnie Grzegorza Okulewicza – znanego wśród nazi-skinów), Blood & Honour Trójmiasto oraz skinheadów z: Zabrza, Gliwic, Warszawy, Lublina, Częstochowy, Pomorza i Opola.

Wśród pozdrawianych pojawiły się też zespoły: Honor i Warhead oraz Sunwheel, Thunderbolt, Severe Storm (jeden z projektów Rafała Kolanki „Kolana”) i Nokturnal Mortum. Szemrani koledzy to nie jedyne brudy wokół Infernal War. Jeszcze ciekawsze są poglądy, które głosili muzycy na łamach podziemnych zinów, których część funkcjonuje w Internecie. „Holocaust? Mit, nic więcej. Nie twierdzę, że żaden Żyd nie zginął w obozie koncentracyjnym, ale liczba 6 milionów jest śmieszna. Ale pewnego dnia będzie prawdziwa. 11 września? Wspaniale było oglądać upadek World Trade Center, byłem naprawdę szczęśliwy tego dnia” – mówił wokalista Warcrimer w wywiadzie dla Martwego Zmierzchu. W wywiadzie z Infernal War dostępnym na łamach zina Infernal Fields czytamy: „Nowoczesne społeczeństwo ze swoimi tzw. wartościami zasługuje na komorę gazową (…) robię się chory gdy słyszę jak nasz wielki prezydent (przy okazji Żyd) deklaruje pomoc dla Ameryki. Żydo-USA (org. JewSA) mąciły za długo w zbyt wielu sprawach” (cały wywiad dostępny tutaj).

Dostaje się też… fanom black metalu. Zdaniem muzyków Infernal War: „Większość tzw. black metalowców to bezmózdzy podludzie z pedalskim gustem muzycznym”. Dodają też, że wolą Honor i Bound For Glory od „jakiegokolwiek wampirycznego i romantycznego pseudo-metalowego gówna”.

infernal-war-i-nsy-ze-szczecinkaInfernal War często koncertowali z grupami o podobnym rodowodzie scenicznym. Grywał mniej lub bardziej otwarcie m.in. z Sunwheel i Saltusem w warszawskim klubie Paragraf 51 9 kwietnia 2003 roku na festiwalu Aryan Black Metal Night. Muzycy zespołu współtworzyli też inne grupy tzn. Thunderbolt, Iperyt oraz ostatnio Voidhanger. Taka działalność musiała spotkać się z reperkusjami w związku z czym działalność tego typu zespołów spotkała się z reakcją ze strony środowisk antyfaszystowskich.

Gdy w 2009 roku Stowarzyszenie Nigdy Więcej skutecznie zablokowało koncert Saltusa i tworzonego przez naszych bohaterów Iperyta w Bielsku-Białej na pomoc ruszyli kumple, których muzycy Infernal War mięli bardzo wielu, również wśród dziennikarzy muzycznych, menadżerów i producentów. Na przykład Interia.pl porównał oskarżanie powyższych zespołów o faszyzm do… doszukiwania się satanizmu w książkach o Harrym Potterze. W tym samym roku Infernal War wydała płytę Conflagrator, która została pozytywnie zrecenzowana w 42 numerze Blood & Honour Magazine, gdzie trafiają wyłącznie „renomowane” wydawnictwa czego Interia.pl nie raczyła skomentować.

Sztab fanów, znajomych i kumpli zmobilizował się do intensywnego ocieplania wizerunku Infernal War w efekcie czego możemy znaleźć wiele wywiadów i artykułów o „nieprawdziwych” związkach zespołu ze środowiskami nacjonalistycznymi oraz opinią, że jeśli takie kiedykolwiek były to są to „błędy młodości”. Puder zrobił się jednak na tyle gruby, że zaczął opadać.

hsf3Podczas gdy w Polsce Infernal War kreuje się na zwyczajny zespół metalowy, za granicą nadal występuje na otwarcie nazistowskich eventach. 3 marca 2013 w Rothenburgu w klubie Zur Deutchen Eiche odbył się koncert Infernal War i Racial Purity. 1 listopada 2014 roku w Mediolanie miał miejsce Festiwal Hot Shower organizowany przez Hendrika Mobusa – legendy niemieckiej sceny NSBM oraz włoskich HammerSkins. Infernal War dzielili scenę z jawnie hitlerowskim Goatmoonem z Finlandii oraz brazylijskim Goatpenisem cenionymi wśród niemieckich fanów NSBM.

Gdy Vader ogłosił, że gościem specjalnym trasy Imperium Poloniae będzie Infernal War wielu fanów zadało niewygodne pytania lub wyraziło dezaprobatę na łamach facebookowego profilu gwiazdy death metalu. Większość została zablokowana, a ich wpisy usunięte. Vader zaznaczył, że… nie będzie tolerował na swoim profilu „polityki i nienawiści”. Niedługo przed rozpoczęciem trasy, a konkretniej w kwietniu 2015 roku Warcrimer udzielił wywiadu internetowemu Violcence Magazine. Zaczęło się od komentarza dotyczącego polityki zagranicznej: „…nasi wspaniali politycy, którzy szczują ten naród przeciwko Rosjanom, jednocześnie wmawiając tym durnym ludziom, że Ukraina to nasi najwięksi przyjaciele, przemilczając wiele nieprzyjemnych faktów. (…) Brzydzę się tymi sprzedajnymi skurwysynami, niezależnie od opcji politycznej, którą reprezentują”. Później przeszło na komentarz dotyczący nowoczesnego świata: „…żyjemy w świecie tak zepsutym przez polityczną poprawność, że wiele wydarzeń, które mają miejsce już tu w Europie przemilcza się ze strachu przed ewentualnymi oskarżeniami o rasizm czy nietolerancję” w którym na szczęście zabrakło stwierdzenia, że nadaje się do komory gazowej uff… (wywiad dostępny tutaj).

ru-1-r-6400-n-22571135bcbNie sposób jednak było nie przejść do dysputy na temat imigrantów, muzułmanów oraz Zachodu: „Przecież te robaki (mowa o członkach Państwa Islamskiego) napadają nawet innych muzułmanów, którzy nie popierają ich poczynań, a ci idioci w Europie wciąż pieprzą o tolerancji! Jeśli dalej będą bagatelizować ten problem, w końcu dojdzie do zamieszek na ogromną skalę, bo nawet ta szara ludzka masa nie jest aż tak durna żeby w nieskończoność nie wiedzieć co się dzieje”. Warcrimer nie tłumaczy gdzie w Europie widzi głoszenie tolerancji wobec Państwa Islamskiego lub jak ją definiuje. Relacjonuje jednak rozmowę z „fanem Infernal War z Maroka”, który wytłumaczył mu, że: „…przeciętni ludzie nienawidzą tam ISIS, a on sam wstydzi się, że tyle jego rodaków siedzi w Europie na zasiłkach, jednocześnie krzycząc jak to nienawidzą Zachodu. U nas pewnie nazwaliby go faszystą”. Redaktor zina, wturuje Warcrimerowi dodając: „Cóż, to właśnie efekt daleko posuniętej ideologii multi kulti, która w końcu zwróciła się przeciw twórcom, czego najlepszym (…) przykładem jest tzw. policja muzułmańska, która pojawiła się na ulicach niektórych miast niemieckich”.

Jak wiadomo polskich potomków husarii proporcje dotyczące działań islamistów i prawicowych ekstremistów w Europie się nie imają, podobnie jak wiedza z zakresu polskiej migracji na Zachód oraz korzystania z zachodnich systemu świadczeń społecznych przez rodaków nie mówiąc już o tym kto i dlaczego utrudniał przez całe lata asymilację imigrantów z Azji i Afryki w Europie Zachodniej. Najzabawniejszy jest jednak fragment wywiadu w którym Warcrimer żali się, że w związku z utworem wymierzonym w Państwo Islamskie „jakiś idiota zacznie mówić o faszystach z Infernal War w kontekście tego właśnie utworu” jakby zupełnie nigdy przenigdy sam nie dawał ku temu żadnych pretekstów.

Muzycy Infernal War nigdy nie odcięli się od głoszonych w dawnych latach poglądów ani nie zerwali kontaktów z brunatnym podziemiem o czym świadczą koncerty grane w Niemczech i we Włoszech na neonazistowskich eventach. Vaderowi należy pogratulować specjalnego gościa trasy koncertowej.

Zdjęcia: 1. Okładka splitu Infernal War i Warhead, 2. Muzycy Infernal War z Grzegorzem Okulewiczem w koszulce „Honor Biały Front”, 3. Plakat koncertu na Hot Shower w Mediolanie, 4. Plakat reklamujący trasę Imperium Poloniae.

Reklamy

Posted on Listopad 25, 2016, in Antysemityzm, Ręka Rękę Myje, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 3 Komentarze.

  1. BŁAGAM. XDDDDDDDDDDDDDD
    >GOATPENIS NAZISTOWSKI
    Przecież oni mają split z Blasphemy, legendarnym war metalem, w którym gra uwaga MURZYN! Już pomijam to, że samo Blasphemy bardzo ceni sobie Goatpenis.
    W ogóle tych wypocin nie da się czytać.

  1. Pingback: Infernal War: Jeszcze udają, że nic się nie dzieje, ale brudów coraz więcej | Stop Nacjonalizmowi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: