Infernal War: Jeszcze udają, że nic się nie dzieje, ale brudów coraz więcej

Od dnia opublikowania naszego artykułu na temat aktualnych powiązań i najświeższych wpadek muzyków Infernal War wiele się wydarzyło. Nie można już niczego negować, a artykuł krąży po Internecie. Zostaliśmy nawet oskarżeni o zamieszczanie fałszywych informacji, jednak osoby, które stawiały nam ten zarzut skapitulowały, gdy poinformowaliśmy o możliwości publikacji merytorycznego sprostowania. 

Wspólna trasa Vadera i Infernal War zakończyła się. Portal 161crew opisał sylwetkę kolejnego neonazisty zaprzyjaźnionego z zespołem. Mowa o Łukaszu Sobocie ps. Conqueror, który jako członek Blood & Honour został oskarżony przez swoich kamratów o współpracę z policją. Neonazista był w latach 2005-2012 basistą black metalowego zespołu Arkona. W tym samym czasie Jerzy Rataj ps. Triumphator, jeden z założycieli Infernal War grał w Arkonie na gitarze. Conqueror udzielał się też w czeskim Inferno, zespole związanym z Infernal War poprzez wspólne koncerty i wspólny split z 2003 roku.

Tak czy inaczej w roku 2016 Infernal War trafił na listę artystów goszczących na festiwalu Metalmania. Jest to największy festiwal metalowy w Europie Środkowej. W tym roku odbędzie się jego 23 edycja po wieloletniej przerwie. Pierwsza odbyła się w roku 1986, a do ostatniej edycji w 2008 roku przewinęły się przez niego legendy takie jak zespół Helloween, Sepultura, Cannibal Corpse czy Megadeth.

Zobacz też: Infernal War: Niech naiwni dalej wierzą

infernal-war-i-nsy-ze-szczecinkaW latach 80. i 90. festiwal był obiektem ataków ze strony środowisk kościelnych oraz bojówek neonazistowskich z południa Polski. Na stronie Metal Mind Productions można poczytać o grupach nazi-skinów, atakujących fanów metalu w przejściach podziemnych podczas drugiej edycji festiwalu w 1987 roku. O napadaniu kogo popadło, a nawet wtargnięciu na sam festiwal grupa z Sosnowca szczegółowo rozpisywała się w piśmie Fajna Gazeta w artykule pt. “Dlaczego należy zabijać metalowców”.

W 1991 roku jeden z napastników został dźgnięty nożem ze skutkiem śmiertlenym. Służy to dziś jako argument, że w wojnie subkultur obydwie strony były względem siebie agresywne. Oczywiście było inaczej. To festiwal był atakowany przez tępych osiłków pałających miłością do krzyża celtyckiego, a ich celem było zablokowanie festiwalu.

16142670_960431474057272_6969085448094557180_nRelacje między łysymi, a długowłosymi zmieniły się, kiedy część tych ostatnich zaczęła podzielać poglądy tych pierwszych. Wewnątrz podziemia black metalowego powstało środowisko narodowo-socjalistyczne, które wszczęło w latach 90. wojnę z tymi, którzy nie chcieli utożsamiać się z hitleryzmem. Muzycy i wydawcy zinów byli określani mianem “Żydów” czy “zdrajców metalu”, wydawano na nich “wyroki śmierci” i wysyłano listy pogróżkami. Dochodziło również do pobić o czym pisał Black Metal Syndicate. Podziemie miało zostać sterroryzowane, a scena zdominowana przez jedną opcję.

Dwa polskie zespoły metalowe związały się blisko z czołowym zespołem nazi-skinowskim jakim był Honor. Graveland nagrał z Honorem split, Infernal SS (obecnie Infernal War) użyczała swojego gitarzysty i perkusisty. Kto nie wierzy, że tak było może zajrzeć na encyklopedię metalu lub uważnie obejrzeć wideo z koncertów Honoru w Brodnicy i w Kijowie z 2001 roku. Trudno stwierdzić czy basista w koszulce Gorgorotha to ktoś z tej ekipy, ale łatwo rozpoznać perkusistę oraz… gitarzystę Infernal War czyli Triumphatora.

horodko-i-infernal-warO tym, że od 2001 roku Triumphator nadal lubi się ze zwolennikami swastyki dowiadujemy się z Instagrama. Podczas after party po wspólnym koncercie z Vaderem gitarzysta Infernal War opił udany występ z członkami Blood & Honour na czele z Grzegorzem Horodko ps. Śledziu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, w końcu każdy może sobie zrobić zdjęcie z gwiazdą wieczoru, ale trójmiejskie Blood & Honour dorobiło się oficjalnych pozdrowień od zespołu na łamach pierwszego albumu zespołu, podobnie jak Przemysław Świeboda z Częstochowy czy jawnie nazistowscy artyści jak Warhead, Honor, Sunwheel czy Severve Storm. Warto zaznaczyć, że Śledziu nie tylko szefuje trójmiejskim nazi-skinheadom. Jest również właścicielem marki odzieżowej Gungir pod którą organizował w Gdańsku festiwal Gungir Fest na którym zagrały brunatne kapele z Polski, Włoch i Holandii.

Brudy na wierzch wypływają, a jest ich jak się okazuje bardzo wiele. A co na to środowisko metalowe? W przeciwieństwie do innych “gwiazd” black metalu związanych z brunatnym podziemiem grupa częstochowska reprezentuje wysoki poziom techniczny. Wygodnie jest zatem wierzyć, że Infernal War nigdy żadnych związków z neonazizmem nie miał, a nawet jeśli miał to są one nieaktualne. Fakty przeczą jednak tej tezie, a przyjaciołom zakorzenionych na scenie metalowej bardzo zależy na wyprowadzeniu Infernal War z getta. Służyła temu zarówno wspólna trasa z Vaderem jak i wpuszczenie zespołu na Metalmanię. Granie na jednym festiwalu z Moonspellem, Samaelem czy zespołem Sodom jest nie lada prestiżem.

Zachodnie kapele raczej nie wiedzą w jakie maliny wpuścili je organizatorzy Metalmanii nie rozumiejący lub nie chcący rozumieć tego, co w zasadzie zrobili, a na ewentualne zmiany w organizacji dużego eventu może być już za późno. Warto jednak sprawę opisać aby w przyszłych latach już się nie powtarzała. Zachęcamy więc do wyrażania swojego niezadowolenia.

Zdjęcia: Neonaziści i Infernal War, plakat Metalmanii, kolaż zdjęć zamieszczonych przez „Śledzia”.

W sprawie Infernal War można kontaktować się z menadżerami zespołów grających na Metalmanii:

  • Moonspell: thomas.caser@napalmrecords.com
  • Samael: info@nuclearblast.de
  • Sodom: fleischfinger@aol.com
  • Entombed AD: luc@rtn-touring.com
  • Tygers of Pan Tang: tyger.force@yahoo.co.uk

Oraz z organizatorami: http://www.metalmind.com.pl/kontakt.html

Reklamy

Posted on Styczeń 30, 2017, in Ręka Rękę Myje, Skrajnie Prawicowa Scena Muzyczna and tagged , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Do redaktorka tego smiesznego poralu,usuwasz komentrze mówiące o tym że ktoś was nie lubi?To żałosne.Wpadnij na metalmanie z koszulką z logo tej śmiesznej stronki to pogadamy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: