Wiadomości TVP: Kłamstwa, post-prawda i hipokryzja

W przeszłości opisywaliśmy już rasistowskie reportaże TVP wychwalające organizacje neofaszystowskie w Europie. Obserwujemy działalność folwarku Jacka Kurskiego regularnie, jednak propaganda obozu rządzącego wymagałaby od nas stworzenia osobnego studium. Nie opisujemy setek przykładów kłamstw, manipulacji i lekceważenia zasad dziennikarstwa, ale dziś postanowiliśmy zwrócić uwagę na jedno zjawisko.

Jak wiemy, bycie neofaszystą we współczesnej Europie to zdaniem TVP powód do chwały, za protestami opozycji stoją Żydzi co sugeruje Marcin Wolski, a pedagodzy czy naukowcy wchodzący w skład Rady Imigrantów przy prezydencie Gdańska to potencjalni dżihadyści. Taką rzeczywistość kreuje Telewizja Polska S.A. 

cht2i9ywwaev3iyNie można również zapominać, że jedynymi niezależnymi ekspertami są publicyści Do Rzeczy, WSieci oraz portalu Wpolityce.pl, a najinteligentniejszym „działaczem społecznym” wożonym do telewizji samochodem służbowym TVP wydaje się być Marian Kowalski (były kandydat na prezydenta Polski).

Przejdźmy jednak do informacji z dnia wczorajszego. W Quebecu w Kanadzie doszło do ataku terrorystycznego. Zamachowiec wszedł do meczetu z kałasznikowem i otworzył do nich ogień. Sześć osób zginęło. Pierwszymi zatrzymanymi byli dwaj Marokańczycy, jednak kanadyjscy śledczy poinformowali, że nieznane są motywy działań.

Dla polskich mediów był to jednak moment na który czekały. Z TVN można było się dowiedzieć, że napastnicy krzyczeli „Allah Akbar”, a czołowa rządowa propagandówka czyli Wiadomości TVP poinformowały: „Muzułmanie strzelali do muzułmanów”. Dziennikarze publicznej telewizji podały nie spradzone i niezweryfikowane informacje jako obiektywny fakt, nie czekając na oficjalne ustalenia strony kanadyjskiej. Tymczasem podejrzani zostali wypuszczeni po złożeniu zeznań, a do zamachu przyznał się 27-letni Alexandre Bissonnette.

Według szkolnych przyjaciół 27-letni francuskojęzyczny mieszkaniec Kanady jest prawicowym zwolennikiem Donalda Trumpa, zradykalizowanym pod wpływem nacjonalistycznego populizmu. Był przeciwnikiem imigrantów i zwolennikiem pełnego dostępu do broni, nietrudno się teraz domyśleć czemu ta broń miała służyć. Bissonnette opisywany był jako osoba małomówna, bardzo aktywna w politycznych debatach prowadzonych za pośrednictwem Facebooka.

Najprawdopodobniej w alternatywnej rzeczywistości TVP ultra-prawicowiec nadal pozostanie „muzułmaninem” czyli dzikusem mordujących wszystkich ze swoimi współwyznawcami włącznie, tak jak Brunon Kwiecień mimo autorytarnych i ksenofobicznych poglądów został okrzyknięty przez PiS mianem „anarchisty”.

z21314383ie-wiecej-dystansu-polecil-krzysztof-ziemiec

Reklamy

Posted on Styczeń 31, 2017, in Dziennikarze, Terroryzm and tagged , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: